Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit próbáljak, hogy átaludja...

Mit próbáljak, hogy átaludja az éjszakát ismét?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz a kisfiam, és kiskorától kezdve átaludta az éjszakát, egészen 5,5 hónapos koráig, mikor kibújt a két alsó foga. Azóta minden éjjel felébred. Eleinte evett és visszaaludt, most már este vacsi előtt kap Sinlacot, úgyhogy éhesnek nem éhes. Ma éjszaka csak inni adtam Neki, és 3x felébredt, de mindháromszor átmentem hozzá, ott voltam, simogattam úgy 10-15 percig és visszaaludt, de úgy 2 óra múlva megint felébredt és ugyanez. Enni csak 5:30-kor evett. Nem éhes, nem fáj semmije, akkor miért ébredhet fel? Eddig fél 8 - kor már aludt este, tegnap kipróbáltam, hogy fél 9 -kor tettem le, de ugyanaz. Mit csináljak, hogy aludjon rendesen?
2011. nov. 24. 15:00
 1/2 xStefix ***** válasza:

Sok minden miatt ébredhet, aminek a nagy része természetes: ha nem éhes/szomjas, attól még dolgozik a pocakja (hozzátáplálás), fejlődik az idegrendszere (mozgás, érzékszervek stb.), fogzik, anyahiánya van, felületesebben alszik, rosszat álmodik, fázik.. bármi lehet. Az van, hogy majdnem normálisabb az, ha egy baba ébred, mint az, ha nem. :)

Én együttalvás-párti vagyok, nálunk nagyon bejött, de nem mindenki kedveli.

Próbálj meg rájönni, mi az oka nála, de nem biztos, hogy meglesz a megoldás is... Csak egy tipp: ne AKARD MINDENÁRON, hogy aludjon, mert ez nem így működik. Mindig van oka és célja annak, hogy kelnek, még ha ez nekünk időnként megterhelő is. Nem elfojtani kell a fejlődésnek ezt a lépcsőjét, hanem segíteni ill. magunknak kicsit könnyebbé tenni.

Ha semmi nem segít, vígasztaljon a tudat, hogy előbb-utóbb ez is elmúlik!

2011. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, de a kislányom éhes volt. Este adok neki valami tomor kaját furi elott és furdetés után kevés tápszert eszik. Hallottam ilyen szorongásnál a gyerekeknél. Lehet, hogy ez van nála. Ha jol vettem ki, akkor kulon szobában alszik. Néha a lányom felkel éjszaka, de csak megnézi, hogy ott vagyok- e és már alszik is tovább. Az ágyam mellett van a kiságya. Lehet, hogy hiányzol neki és egyedul érzi magát.
2011. nov. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!