Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Földimogyoró-Amerikai mogyoró-...

Földimogyoró-Amerikai mogyoró-Mogyoró? Mit mikortól?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányom, lassan itt a Karácsony. 1 éves kor felett elvileg ehet már mákot, diót, viszont a mogyorós ételekkel nem igazán vagyok tisztában, minden oldalon mást és mást írnak. Felvilágosítana erről egy tapasztaltabb anyuka? Köszönöm előre is.


Megköszönném azt is, ha megírná, mely ételek vannak még tiltólistán 2-3 éves korig.


2011. nov. 24. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, kapott már mogyorókrémet, nem volt tőle baja. Egész mogyit még nem adnék neki a fulladásveszély miatt és még el sem tudná rágni.

A gomba van még 'várólistán' 2 éves korig, mert a legnehezebben emészthető étel.

2011. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom minden, ami nagyon allergén lehet, azt csak 2 éves kor után adjunk: pl. mogyoró, eper, málna, szója. Én gombát se adok.
2011. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jah és a méz is.
2011. nov. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legbiztosabb választ a védőnőtől vagy a gyerekorvostól kaphatod! Nekem volt olyan ismerősöm, aki azzal dicsekedett, hogy az ő gyereke fél évesen szalonnát eszik. És szerinte lehet is adni. Szóval az ilyen okosságok elkerülése miatt én inkább a fent említetteket kérdezném ebben a témában.
2011. nov. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Most méginkább bizonytalan lettem, hiszen nekünk a védőnő azt mondta, hogyha elmúlt 1 éves a gyerek, nyugodtan adhatunk már neki akácmézet, gombát is, dióféléket darálva. Mindenki mást mond, ezen nagyon ki vagyok akadva.
2011. nov. 25. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!