Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért kerül többe 1 kg héjas,...

Miért kerül többe 1 kg héjas, pörkölt földimogyoró (kb.1100-1300 Ft) mint a pucolt, sózott mogyoró (kb 600-800 Ft)?

Figyelt kérdés
Ez ugyanaz a fajta mogyoró egyáltalán?
2011. jún. 8. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem azért, mert az egyik az magyar a másik meg külföldi
2011. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

magyar mogyoró???meg lennék lepve,néhány kiló lehet az egész éves termésünk.

A héjas mogyoró is pörkölt,különben ehetetlen lenne.Törökországból,és észak afrikából jön többnyire.A nagyobb árrés miatt látod nagyobbnak az árát,a nagybani piacon az ötkilós török héjas mogyoró kb.3000 forintba kerül.

2011. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
68%
mert a pucoltat a mókusok már egyszer megrágták
2011. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Mert nagyobbnak hat így drágábban adják.


Én szemétnek tartom, és meg sem eszem, főleg amióta voltam pörkölőüzemben és láttam hogy mi megy.


Nameg akinek volt már székrekedése földimogyorótól, és tojt már "szilánkosat" az többé nem eszik meg ilyen szemetet..

2011. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Mert rossz helyen veszed, én 600 (piac)-800 (zöldséges, hiper)Ft között látom kilóját a héjas mogyorónak.
2011. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bigiboy77 válasza:
100%
Azért mert a héj nagy térfogatú ezért a szállítása gazdaságtalan. A pucolt mogyoróból 24 tonna fér egy kamionra , a héjasból meg csupán alig 15 tonna. Magas a fajlagos szállítási költsége a héjasnak...
2011. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

"Én szemétnek tartom, és meg sem eszem, főleg amióta voltam pörkölőüzemben és láttam hogy mi megy. "


Jobb ha nem mész:-tejüzembe

-húsüzembe

-éttermi konyhára

-pékségbe(sütő részleg)

-cukrászdába(szintén)


mert éhen fogsz halni.

2016. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!