Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már hozzátáplálok (tejpép),...

Ha már hozzátáplálok (tejpép), akkor minden nap kell, hogy legyen széklete a babámnak?

Figyelt kérdés
Eddig csak anyatejes volt, és ugye nem volt gond ezzel. Most 2 nap kimaradt, és csak ma jött össze neki, de megszenvedett érte. Pedig tegnap már próbáltam a szélcsövet, de nem jött össze csak ma estére.
2011. nov. 24. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

jobb ha van mindennap, de beavatkozni kb.a 3.napon érdemes.


ha látod, hogy nehezen oldja meg, akkor érdemes átállni olyan ételekre, amik megkönnyítik pl.barack, sütőtök, zabkása.

a tejpép rizses? mert sajnos a rizs kifejezetten fog.


lányomnak is a hozzátáplálástól voltak kakik gondjai, én levolac szirpot adtam neki, ha 2 napja nem volt kaki.

2011. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló jól írta, a rizs hasfogó lehet. Tejpép után mindig kínáld folyadékkal, a pépre többet kell inniuk. Lehet, csak kevés folyadék jutott a kis szervezetébe. Nálunk nem volt ilyen gond, pedig a kedvenc a banános-rizses tejpép volt. Ha már 1-2 napja nincs széklete, és szenved szegényke, Laevolac szirupot nyugodtan adhatsz Neki, illetve, ha elkezded a gyümiket, az őszibarack is székletlazító. És igen, mindennap jó, ha van széklet, úgy mint nálunk, felnőtteknél is. De ugyanakkor az is előfordulhat, hogy egyik nap semmi, másnap meg 3-szor is van. Akkor van gond, ha szenved vele, akkor igényel segítséget.
2011. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, kukoricás rizses a tejpép. És nem itattam utána, de akkor ma meg fogom tenni. Sajnos szegénynek nagyon kenőcsös volt már, nem lehetett egyszerű. Barackot meg majd csak jövőhéten tudom adni, mert 2 napja kezdtem el az almát.

Köszönöm a segítséget!

2011. nov. 25. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

azt ne írtad, mennyi idős. ha elmúlt 6 hónapos, akkor óvatosan kóstoltathatod a szilvát és a mandarin kifacsart levét (első hasfájást okozhat, 2.irritálhatja. nálunk a mandarinlevet bírta, kifejezetten szerette, a szilvát csak 8 hótól bírta). ezek nagyon jól meghajtják.

2011. nov. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nemsokára 5 hónapos lesz.
2011. nov. 25. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!