Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt a babámmal 5...

Mi történt a babámmal 5 napja? Miért alszunk el sírva?

Figyelt kérdés
8 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Legkésőbb este fél9-kor alszik, és reggel 6-7 között ébred. Amikor leteszem a kiságyba, nézegetjük a forgót, eléneklem neki az altató dalt...és egyszercsak nézelődés közben elalszik. 5 napja, cumival a szájában sír, ha felveszem 1 percre megnyugszik,majd sír...visszateszem,fogja a kezem, néz rám,aztán megint sír...Kb. 45 perc az altatás,ami eddig max. 15 perc volt. Aztán 1 óra múlva, 21:40-kor megint felsír, beszélek hozzá, és már alszik is tovább. Onnantól viszont éjjel nyugodtan alszik,nem ébred, és reggel vidám, vigyorgós! 2 hete volt zöld kaki, étvágytalanság, gondoltam a foga, de nincs duzzadt íny, és a többi tünet is elmúlt, így nem gondolom,h fogzik. Valakinek ötlet???
2011. nov. 26. 21:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként 5 hónapos...
2011. nov. 26. 21:37
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt nem írod, most mennyi idő. Ha közeledik a fél éves kora, vagy ilyesmi, akkor lehet már a a szeparációs szorongás. Második félévben sokkal többször ébredt a fiam, 15 hónaposan a legtöbbet, aztán fokozatosan javult, kb. 2 éves kora óta alussza át az éjszakát.
2011. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kezdte fiam is. Innentől nem aludt el egyedül. Most kezd ismét egyedül elaludni (két és fél éves)
2011. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi...elsőként írtam felül...5 hónapos...
2011. nov. 26. 21:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Eddig is ott ültem én,vagy apa,amíg el nem aludt. De most hiába ülünk ott,akkor is sír. Napok óta altatás után, pontban 1 óra múlva ismét felsír. Szinte ijesztő,h mindig ugyan abban az időpontban.
2011. nov. 26. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért egy óra, mert az kétszer 30 perc (pont két alvási ciklus, az első után még fáradt, így nem ébred, a második után viszont már igen). A fogacskák már mozgolódnak az ínyében, ez sajnos két-három hónapig is eltarthat és megviselheti az eddig nyugodtan alvó babát. Vannak babák, akiknek segítenek a homeós bogyók, sajnos az enyémnek nem jött be egyik kombináció sem. Négy hónapos kora óta küzdünk hasonlóan, most 9 hónapos, és rosszabb a helyzet, mint volt, gondolom, már a szeparációs szorongás is játszik.:D Próbáld meg a bogyókat, a www.kismamblog.hu-n Vida Ági részletesen leírja, milyen tünetre milyen alkati szert javasol. És kitartást kívánok!:)
2011. nov. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor majd utána nézek! És a borostyán nyaklánc segíthet? Azt hordhatja éjjel-nappal? Tegnap este is felriadt, még a kezemben is sírt! Aztán betemette az arcát a pici párnájába és elaludt egy pillanat alatt. Mintha elbújna valami elől. De ezt már 3 este eljátszotta...lehet leszerelem a forgókat, mi van,ha azoktól ijedt meg? És akkor most már mindig ez lesz?
2011. nov. 27. 11:21
 8/10 anonim ***** válasza:
A borostyánláncban én nem hittem, de végső elkeseredésemben vettem egyet (kifejezetten babáknak valót). Egy éjjel volt jobb, onnantól újra a régi, sőt még rosszabb. Roppant ezoterikus barátnőm mondta, hogy persze, mert nincs megtisztítva a lánc. Megcsinálta, éjjel szinte megállás nélkül sírt szegénykém. Azóta nem hordja a láncot. Szóval nekünk nem jött be, más esküszik rá.
2011. nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, megint én vagyok: nem, nem lesz mindig így: 15-16 évesen majd azért sír, hogy bulizni akar menni.:D Viszont a forgókat megpróbálhatod leszedni, hátha az az oka. De lehet, hogy csak sok élmény éri napközben és nehezen dolgozza fel őket. És attól, hogy nekünk nem jött be, még te is kipróbálhatod a láncot, ki tudja...
2011. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem rossz értelemben kérdeztem,hogy most már ez mindig így lesz? mondatomat...csak kicsit megijeszt a viselkedése,nem esik nehezemre vele lenni,ha sír. Még arra gondoltam,h hasra teszem, bár kezdettől fogva a hátán alszik, csak játék közben van hason...sajnos amúgy utál. De így legalább nem dobálja majd a kezeit és a lábait. Én is gondoltam arra,h a napközbeni ingerek miatt van, de nem érte semmi új behatás. A láncot csak fogzásra gondoltam, még nem tudom, kipróbáljam-e?!

Köszi a választ! :)

2011. nov. 27. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!