Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici test, hatalmas fej-törpe?

Pici test, hatalmas fej-törpe?

Figyelt kérdés
A héten voltam orvosnál a kisfiammal és volt ott a rendelőben egy kisfiú. Nagyon alacsony volt (70cm körül), de hatalmas feje volt. Szerintem 2év körüli lehetett, mert már mondott szavakat, mutatta melyik a jobb-bal lába meg ilyenek. Törpe, vagy mi lehet a baja? Szülei normál méretű, testalkatúak voltak. Ne értsetek félre, nincs bennem semmi rosszindulat vagy ilyesmi, nem ismerem Őket, csak kiváncsi vagyok.
2011. nov. 26. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Angolkór,,vízfejűség.
2011. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az angolkór a D-vitamin hiány.

A vízfejűség hydrocephalus.

Amúgy nem biztos, hogy baja van. Párom unokaöccsének is tök nagy golyó feje volt sokáig és pici vékony teste. Most 3 éves és egész jól "kikupálódott".

2011. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Irorszagban szinte minden masodik gyereknek hatalmas feje van. A mi magyar mercevel teljesen atlagos babank 6 honapos statuszon tulsulyos es atlag alatti fejmerettel rendelkezo babanak lett kikialtva, persze a vedono kepebe rohogtem amikor ezt kozolte velem.
2011. nov. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy 2 éves volt.Vannak egy évesek is, akik már mondanak szavakat.Lehet, hogy koraszülött volt, és eleve kisebb hosszal született.A lányom pl. 47 centivel született (időre ), és az egy éves statuson csak 72 cm volt.De mit is várhatnék tőle, ha én magam 29 évesen alig 160 cm vagyok?Nem hinném, hogy törpe lenne.a kisgyerekek normál testalkatához hozzátartozik az arányaiban nagy fej, a testhez viszonyítva.Ez nem minden gyereknél van így, az én lányomnak mindig kicsi volt a feje is, ő mindig formás volt, csak picurka.De az utcán már nagyon sokszor láttam hatalmas fejű gyerekeket.Szerintem egyik se törpe, és nem vízfejű.Kislányom 14 hónapos, de már mond szavakat, és meg tudja mutatni, hol a keze, lába, orra, füle stb.
2011. nov. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hmm! Hát, nem tudom! Lehet, hogy tényleg semmi baja! Igazából nincs sok tapasztalatom kicsikkel, csak a saját 11hónaposommal, akinek szintén elég nagy buksija van, de ennek a kisfiúnak tényleg hatalmas. Nem hiszem, hogy csak egy éves volt, mert teli szájjal vigyorgott, és bizony teli volt a szája fogakkal. Na, mindegy...remélem tényleg csak aránytalan, és semmi baja. Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 27. 09:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Unokaöcsém 11 hónaposan szaladt, és egy éves korára már 16 foga volt. Négyesével jöttek a fogai 4 hónapos kora óta. Lányom 8 hónapos és napi szinten 3-4 szót ismételget már. Barátnőm kisfia most lesz 1 éves és rengeteg szót tud már mondani. Olyan ügyesek manapság a gyerekek, teljesen fel vannak turbózva. :)

2011. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A keze nem volt jóval rövidebb a kelleténél?
2011. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kezét nem figyeltem meg.

Nagyon ügyes gyerkőceitek vannak:)!

2011. nov. 28. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!