Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt babád,...

Mennyi idős volt babád, amikor elkezdtétek a bilire szokatást? Hogyan kezdtetek hozzá?

Figyelt kérdés

Mindneki hajtogatta körülöttem,hogy vegyek neki bilit,mert nagyon megjárom, ha nem kezdjük el "időbe". Most volt egy éves.

Vettünk is, de csak nézegeti,meg próbálja szétszedni,hogy mi is ez valójában???


2011. nov. 27. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Én most vettem az 1 éves szülinapjára.

Néha ráültetem, csak, hogy szokja, hogy van ilyen tevékenység is. Egyenlőre kellemetlen neki. :) Nem erőltetem, csak ismertetem vele.

Amúgy lehet, hogy nem lesz a biliből semmi, hanem azonnal WC lesz, mert mindig jön velem oda is és nézi mit csinálok. Persze én meg kommentálom, hogy ezzel is ismerkedjen. :)

De az is lehet, hogy csak nyáron, anyukáméknál a kertes házban fog leszokni.

Azt szokták mondani, hogy az első szülinap előtti nyáron pelus nélkül kell hagyni és akkor átszokik.

2011. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Látom az elmebetegség nem ismer határokat!

Én már csak nevetni tudok ezeken a hülyeségeken!

Ha két éves korában nem lesz szobatiszta, akkor Te leszel a hibás?

Könyörgöm 1,5 éves kor előtt el sem szokták kezdeni!

A szobatisztaság nem a bilizés, hanem a visszatartás képessége ami nem ész kérdése!

Most jönnek azok az anyukák, akiknek a gyereke már két éves korában ágy tiszta is volt.

Ja, és akinek a gyereke mondjuk csak 3 év és 3 hónaposan lett az, az súlyos nevelési hiba ám!

Segííítség!

Persze szoktatni kell és Én sem könyvből nevelek, de mivel engem is ezzel próbáltak hülyíteni ezért elolvastam Dr Ranschburg Jenő könyvét és abban az áll, hogy 1,5 éves kor előtt nem igen van értelme, mert ha rá is ül a gyerkő és véletlenül sikerül valami, akkor sem tudja, hogy egy rajta kívül álló dolog miatt miért dicsérik agyon!

Utána jön a felesleges dresszírozás, aminek aztán semmi értelme.

Úgyis fogod látni, mikor érdemes elkezdeni!

Ha elbújik amikor a pelusba csinál ill. esetleg még szól is hogy benne van az eredmény, akkor már sejti miről van szó.

2011. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és amit az előttem szóló írt, az is egy lehetőség, mert pl az Én fiam nem igen ült bilire, de pl van olyan gyerkő aki a WC-től fél.
2011. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm széepn.

úgy látszik én is sok ilyen hiper szuper anyukával és babával vagyok körülvéve. Tudom,hogy meg kell érni nekik a bilire,hogy tudják miről is van szó, a lányom kezdi sejtegetni,mert amikor pisil,mindig lehajol és néz a lábaközé:):)


De akkor türelmesen várok,és ismerkedünk a bilivel:)

2011. nov. 27. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Egy évesen tényleg korai egy kcsit,de nem gond,ha ismerkedik vele.

Én első fiamnál 2 éves kora körül kezdtem,de mivel utálja az új dolgokat,hallani sem akart róla,elég nehezen is ment a dolog,majdnem 3 volt,amikor teljesen szobatiszta lett.

Ezért elhatároztam,hogy most a második fiamnál korábban kezdem.16 hónapos és előveszem mostmár a bilit.Az oké,hogy nem tudatos még a dolog,de legalább megszokja a dolog menetét,mire tudatosan tud pisilni-kakilni és nem fog tiltakozni a bili ellen.Legalább is én erre számítok,aztán majd látom,hogy alakul.Az már biztos,hogy a késői kezdés nem vált be,ez hátha bejön.

Ismerőseim között ketten is 1 éves korban kezdték és tényleg szobatiszta lett a gyerekük másfél évesen.Úgyhogy nem értem az előző válaszoló kemény beszólását.Oké,minden gyerek más,de azért próbálkozni lehet.

2011. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazat adok az 5-nek. :) Miért ez a keménykedés?

Az ismerkedés nem egyenlő az egrecírozással. Amúgy ez is egy foglalkozás a gyerekkel. Lehet, hogy nem tudja, mi az ami véletlen kijön belőle, legyen az pisi, vagy kaki, de ez is fejleszti az értelmi szintjét. És senki nem mondta, hogy 2 hete van rászokni.

Úgy látom ezen az oldalon nagyon sok anyuka van, aki sok dologra rámondja, hogy majd megcsinálja magától a gyerek, stb. De miért? Miért nem lehet vele foglalkozni, tanítgatni. Nagyon úgy látom, hogy ez inkább egy jó kifogás.

Nálam anno anyukám megfigyelte, hogy kb. ugyan abban az időben kakilok reggelente. Szépen abban az időben ráültetgetett a bilire. Még jó, hogy valószínű nem tudtam azonnal, hogy mi a fene történik. De beszélt hozzám, magyarázott és nyilván való, hogy így tanultam. Persze, hogy macera ezzel foglalkozni. Könnyebb ráhúzni a pelust és hagyni lógni a világban...

2011. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta hogy nem lehet ismerkedni, csak azt vettem észre, hogy az olyan anyukák, akiknek korábban csinált valamit a gyerkő, az keményen lecseszi a másikat!

Erről talán le kéne szokni, mert a fél ország gyerekének autisztikus tünetei vannak és ebben igenis szerepet játszik az Én gyerekem okos a tiéd meg hülye felfogás!

2011. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kb.nekem is olyan 1 éves lehetett mikor megvettük a bilit,és mutattam neki,és néha rá is ültettem,de viszont tényleg neha belesikerült a pisi kaki,de véletlen lehett,mert megszokott idökben raktam rá amikor tudtam hogy lesz neki,no meg aztán most nyáron visszaestünk mert rá sem akart ülni a bilire,már néha sem,pedig nyáron már 17-18 honapos volt,ezért abbamaradt.de nagy meglepetésemre,szeptemberben ö elörukkolt a bilivel,önként,azota itthon nem kell pelenka,kb szept.végére már nappali alváshoz sem kellett.de bejöttek a hidegek,igy kinnt még a mai napig is ráadom,szoval igy félig meddig szobatiszta.januárba lesz 2éves
2011. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolja komolyan a kedves hozzászóló, hogy más nem foglalkozik a gyerekével?

Ismerősöm két évesen kezdte és 3 hónap alatt szobatiszta lett a gyerek.

Ja, egyébként a mai pelenka árak mellett is logikus hogy az ember elhúzza 4 éves korig is!

És amúgy más nem foglalkozik a gyerekével, csak aki 1 évesen odarakja a bilit!

Tudomásul kéne venni, hogy van amelyik gyerek az egyik dologban jár előrébb és van amelyik a másikban!

Én csak azért írta a dresszírozást, mert ezen a fórumon volt olyan, akinek totál hisztis lett a gyereke és megmakacsolta magát és utána szegény emiatt volt elkeseredve!

2011. nov. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!