Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi igaz? Ekkora...

Most akkor mi igaz? Ekkora különbség lenne országok között, vagy hülyének néznek minket? Vagy a mi babáink elmaradottabbak?

Figyelt kérdés
Most mondta ismerősöm(Bécsben él,és 7 hós kisfia van),hogy teljesen el volt csodálkozva,hoy itthon nem lehet semmit adni a babának(liszt,tej),hanem megvetetik a drágábnál drágább biokaját,amit alig lehet megfüzetni.Kinnt meg csak az a baba nem kaphat,akinek a családjában volt allergiás.És a kinti orvos meg mondta,hogy ez azért van,hogy minél több babakaját megvegyünk,mert bizonyos bébiételek után ők is kapnak pénzt.És hogy nem egészséges a lisztel várni egy évig,mert akkor lehet baja a babának tőle minél később szokik hozzá!Most akkor mi van?Ti értitek?Egy 7és fél hós kislány anyuja
2009. máj. 13. 06:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Engem már sokszor lepontoztak mert az a véleményem,hogy nagyon sok anya könyvből nevel vagy hallomásból.De régen is kellet enni a gyreknek mikor nem tudtak szoptatni és még bébi étel sem volt.Akkor 1 éves korig nem ettek?
2009. máj. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Tökéletesen igaza van a barátnődnek.A tápszer és a bébiételgyártóknak érdeke a minél nagyobb legyen forgalmuk,ezért hitetik el az anyukákkal,hogy ez az egészséges a babának.Ezért mondják,hogy 6-7 hónapos koráig ne kapjon tápszeren kívül semmi mást.Pedig ez azt eredményezi,hogy a baba immunrendszere nem tud egészségesen fejlődni,sem a bél rendszere,sem a gyomra .

Ennek következtében liszt,tej stb érzékenység,mindenféle allergia alakul ki a gyereknél.

A szomszédságomban van egy kismama,aki 6 hónapig csak szoptatott,tápszert adott a kicsinek.Amikor elkezdett hozzátáplálni,a pici mindent kihányt,Az orvos szerint a gyomorszája nem tudott időben összezárulni,és emiatt hány ki mindent.Egy-egy alkalommal csak pici kanál ételt kellet a kicsinek adni,naponta sokszor,és kb.egy hónap után tudott rendesen enni.

Németországban ( rokonaim vannak ott ) már rájöttek,hogy a régi módszerek voltak egészségesek.Ez vonatkozik a túlzott sterilitásra is.

A 60-as évekig nem volt csak kéféle tápszer : rizsnyák és zabnyák alapú,és valódi tehéntejet kellett felhigítani vízzel és azzal főzni meg a tápszert.De nagyon sok gyerek tejbegrízen nőtt fel. ( ami persze nem volt egészséges )És a zöldségeket,gyümölcsöt már 2-3 hónapos korban adták a gyerekeknek. Sokan nem is külön főztek a 3-4 hónapos babaának,hanem a felnőtteknek készült ételből vették ki a zöldséget stb.) Nem lettek allergiásak semmire.

A falusi gyerekek a porban,homokban játszottak,néha meg is ették a homokot,mégsem lett tőle semmi bajuk.Ma ezt aligha engedné meg bármelyik szülő a gyerekének,pedig talán azoknak a tudósoknak van igaza,hogy ezzel erősítették az immunrendszerüket.

Gondolj bele,néhány éve azt sulykolták belénk,hogy a zsír,a vaj ártalmas,főzzünk inkább olajjal,együnk margarint.

Ma már azt mondják,hogy a vaj az egészségesebb,a zsír is jobb,mint az olaj.Újra nevelik a mangalica disznókat,aminek több a zsírja,mint a húsa.Akkor valóban elhiggyünk mindent,amit mondanak nekünk?

Mindig azt halljuk,ami a gyártóknak hasznos, és sajnos sokan hisznek nekik.

Próbálj az interneten utána nézni,hogy a csecsemőtáplálással.gondozással milyen tanácsok vannak, sok valóban okosat tudhatsz meg belőlük.

2009. máj. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Hát persze!Itt a pénz az úr!Én már 3 hónapos koromban töltött káposztát ettem,a védőnő majd szívrohamot kapott mikor meglátott!És semmi bajom sem volt!Soha!Most is makkegészséges vagyok!A gyomrom sem fájt soha!Nem hinném,h a bébiétel egészségesebb mint bármi más!A bio kaják,pedig tényleg szörnyen drágák!!!
2009. máj. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

valahol mindenkinek meg kell találnia az egyensúlyt! nem kell a végletekig félteni a gyereket, nem olyan buta és fejletlen ő sak azért, mert pici és nem tudja megmondani mit akar. attól még meg tud enni és emészteni dolgokat. na de azért nem is kell pörkölttel tömni 8 hósan:-)

Én azt gondolom, hogy mi is felnöttünk, pedig ettük a koszt, a homokot, a kavicsot vagy éppen a macskakakát az udvaron, utcán, mindenhol. és nem rohantak velünk a kórházba gyomormosásra! Nem kell a biokaja nekem az a véleményem, mert a gyerek emésztőrendszere azt szokja meg, és bizony később nem azt fogja kapni. Én teszek a kajájába cukrot, ha abba cukor való, teszek bele sajtot, adok neki joghurtot, de azért nem mindenféle színezékes mesterségeset, hanem normálisabb fajtájuakat. Lisztet ugyan nem használok a kajájába, de a babapiskótát odaadom neki, hadd rágcsálja!

2009. máj. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Na szépen összegyűltünk. Egyetértek veletek, de vigyázzatok, mindjárt jönnek pontozni a 2 évig kizárólag szoptató anyukák :D

A kishúgom elutasította az anyatejet, a tápszert, kecsketejet, mindent. Tehéntejet kapott, jobb híján. (1990-ben született.) Szerintetek lett bármi baja is? Semmi, túl van lihegve az egész.

Sehol nem a te érdekedet nézik, de még a gyógyszertárban sem. Pl. bemész herpeszkenőcsért, egyből nyomja a kezedbe a Zoviraxot majd' kétezer forintért, közben meg van 300 forintért gyógynövényes Richtofit, ami sokkal hatásosabb, de nem ajánlhatja. Ezt egy gyógyszertáras ismerős mondta.

Szóval megy a lobbi ezerrel, de ti ne aggódjatok. Ti már tudjátok, valaki nem tudja, neki sokkal rosszabb. :D

2009. máj. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
VÉGRE!! ezen az oldalon sajnos még nem nagyon olvastam hasonló sorokat. kisfiam 6 hónapos, 2 hónapja eszünk, mert tápszeres volt. éppen a héten próbáltam ki a túrót a gyümölcsökkel össze turmixolva és hát mondhatom hatalmas sikerem volt!! :) imádta és semmi baja nem lett tőle!! vidéken lakunk, Vajdaságban egy kisvárosban itt minden őstermelőktől van. a kicsi még egyszer sem kapott bébi kajákat, igyekszek mindent én elkészíteni neki!! várok még 1-2 hónapot és megpróbáljuk a tejet is, persze mindezeket a védőnőnek nem mondhatom el, mert levenné a fejem!! Magyarországon szültem, 30 km van a két település között, de ég és föld!! itt nincs annyi para ezzel kapcsolatban, rengeteget vagyunk kint, állatokkal is barátkozunk már, utána persze rögtön kézmosás!! de nagyon élvezi és nincs baja tőle. mi is lenne?? :)
2009. máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

En Angliaban elek es itt is eltero a hozzataplalasi utmutato a magyar szabalyokhoz, tablazatokhoz kepest. En probalom kombinalni a kettot, de meg nagyon az elejen vagyunk, szoval nagyreszt az osztoneimre hallgatok, hogy melyikbol melyik elvet vegyem at.

A hozzataplalast itt 6 honapos kortol ajanljak es szerintem erre meg jobban odafigyelnek, mint otthon. Elvileg legkorabban 4 honapos korban (pontosabban 17 hetesen) lehetne kezdeni, de en rengetegszer vegighallgattam, hogy ne kezdjem el akkor, varjak meg egy kicsit. Tapszeres babanal ot honapos kezdesert mar nem kaptam lecseszest, de azt mondtak, hogy ha anyatejes lenne, akkor ot es fel hos, hat hos korig varni kellett volna. Viszont azt is mondjak, hogy legkesobb 26 hetesen el kell kezdeni, nem szabad tovabb varni.

Nincsenek olyan szigoru szabalyok es tablazatok, hogy melyik gyumolcsot mikor lehet bevezetni. Kezdesnek az almat, a kortet, a barackot, a banant es a mangot ajanljak, zoldsegek kozul kb ugyanazokat, mint a magyarok.

A glutenrol: negy honapos kor elott semmilyen formaban nem kaphat, viszont javasoljak, hogy aprankent kis mennyisegben meg het hos kora elott legyenek bevezetve a gluten tartalmu etelek, mert ekkor sokkal kevesebb az esely az allergiara, elvileg jobban hozzaszokik a szervezete. Celszeru meg akkor bevezetni, amig anyatejet is kap a baba, mert elvileg az anyatej szabalyozni tudja a gluten felhasznalasat es igy sokkal konnyebben hozzaszokik a baba szervezete, sot, minimalisra csokken igy az esely az allergiara illetve az egyik fajta diabetesz kialakulasara.

Tehentej: 12 honapos kor elott fo etelkent/italkent, tehat tapszer helyett nem kaphat, de kisebb mennyisegben lehet az etelhez adni, peldaul fozelekekhez, tehat nem teljesen tiltott.

9-12 honapos kortol nagyreszt eheti a baba azt, amit a csalad, termeszetesen turmixolva. Kiveve a fuszeres es nagyon eros, vagy cukros eteleket, illetve a tejtermekekbol nem szabad a zsirszegeny valtozatot adni, csak a normal zsirtartalmut, tejbol kb 3,3-3,5%-osat.

Ragcsalos dolgokat 7-8 honapos kortol a kezebe lehet adni, mint pl baban vagy korte darab, pita kenyer, babakekszek, babapiskotahoz hasonlo kenyerfelek.

A teljes zsirtartalmu joghurtokat fel eves kor utan be lehet vezetni, ha az elso gyumolcsokkel es zoldsegekkel nem volt gond, valamint ha a csaladban nincs allergia.

Kemenyre fott tojast mar het honapos kortol kaphat a feherje bevitel miatt.


Nah, nem sorolom tovabb, ezek csak azok a dolgok, amiket az elmult napokban olvastam es feltunt, hogy elteroek a magyar szabalyoktol. Ugyanakkor meg en azon az elven vagyok, hogy inkabb az itteni utmutatokat fogom alkalmazni, hiszen itt elunk, ennek a rendszernek vagyunk a tagjai, ehhez kell alkalmazkodni, itt viszem a gyermekemet orvoshoz, vagy tanacsadasra, tehat nem fogok kulonckodni. Mar eleve az egesz terhesgondozas mas volt, ahhoz is alkalmazkodtam, mert rajottem, hogy egyaltalan nem rosszabb, mint a magyar, csak mas. Ettol fuggetlenul itt is szuletnek gyerekek epp annyira egeszsegesen, tehat valoszinuleg itt sem csinaljak rosszul a dolgokat, csak kicsit maskepp...

Amugy van egy olyan megerzesem, hogy par even belul Magyarorszag is at fogja venni a kulfoldi ajanlasokat, mert ez igy szokott lenni.

Meg egy dolog, ami nekem szembeszoko: elvileg itt ugye lazabb a hozzataplalas, konyebb etetni a babakat akar a csalad eleskamrajabol is, mert nem kell olyan sok HA etelt megvenni, megis joval olcsobbak a babaetelek, elerhetobbek.

En a tapszerezesnel is meglepodtem, amikor az egyik magyarorszagon elo baratnom beszolt, hogy a gyereknek nemtom mennyi idos kora elott ott csak HA tapszert adnak. Es hogyan merek en normalisat venni (termeszetesen koranak megfelelot). Ugyhogy rakerdeztem a kovetkezo tanacsadason a HA tapszerre. Elmagyaraztak, hogy ha nincs a csaladban allergia, akkor nincs szukseg a HA-s tapszerre, mert egyreszt felesleges, masreszt nem lesz jobb tole.

Szoval most vagy itt nagyon lazak, vagy ott tulontul elovigyazatosak. Nem hiszem, hogy a babak lennenek ennyire elteroek, hogy teljesen magkepp kell oket kezelni.

2009. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
08:36-osnak, tök jókat írtál szerintem. egyébként itt szerintem a raklap terhességi szűrővizsgálat is túl van lihegve, ahhoz képest, hogy más, fejlettebb országokban 2 méhszájvizsgálat, 2 ultrahang aztán csá. itt mindenki teszi zsebre a lóvét mindenért, csak írjad alá a hülye pontokat a vizsgálatok után a tb-nek, az egészségügy meg romokban. aztán úgy beszél veled, mint a kutyával, mintha nem azért kapná a fizetését, mert te fizeted a tb-t. röhej.
2009. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
húh.le lettetek ám pontozva!pedig mindenki csak a véleményét irta le.szerintem a pénzről szól minden,minnél többet hagysz a gyógyszertárba,boltba annál jobb.At nem jó ha kimész a kertedbe és leveszel a fáról egy almát és lereszeled a babádnak,amiről tudod,hogy nem permetezett,génmanipulált.Nem!vedd meg a bébikaját amiről azt se tudod hogy csinálták.Sajnos pénz-pénz-pénz!
2009. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Sziasztok.Szerintem is ithon túlontúl elővigyázatosak.Anyatejes a kislányom,de 4 hónapos korában elkeztünk kóstolgatni,amiből az lett,hogy annyira izlett neki,hogy kb.2-3 hét múlva ki is váltott egy étkezést.Aztán 5.5 hónapos korára mégegyet.Most 6.5 hónapos,mindent megeszik,kap már húst és gluténes tejpépet gyümölccsel tízóraira(szépen lassan bevezetve,először 1 héten 1x,majd 2x stb.).A főzelékbe meg egy mokkáskanál vajat v. margarint,mióta így adom sokkal jobban izlenek neki a kaják.Semmi baja sincs,szerintem a fokozatosság a lényeg.Még 3x szopizik az 5 étkezésből.

Amikor hazajöttünk a kórházból,megkértem a védőnőt,hogy írasson nekem tápszert,hogy ha valami történne,akkor se rezeljek be(amúgy szoptatáspárti,de nem minden áron),kimondottan szóltam neki,hogy ne Ha-t irasson.

Az 1-2 hónapos korban való hozzátáplálás tényleg korai,de a7-8 hónaposan meg szerintem már késő elkezdeni(van aki így csinálja).Mindenki döntse l maga,de ne csodálkozzunk,ha a túlzott tisztaság,meg háziállatoktól való "félelem" azt hozza magával,hogy allergiásak a gyerekek.Szerintem az arany középutat kellene megtalálni.

2009. máj. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!