Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái! Mi...

Ekcémás babák anyukái! Mi vált be legjobban a viszketés ellen? Mi már mindent kipróbáltunk, amit itt és a neten olvastunk, de sajna még mindig csak a szteroidos krém a leghatékonyabb.

Figyelt kérdés
A foltok nem is zavarnának már, csak sajna egyre tudatosabban vakarja a kislányom.
2009. máj. 13. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ekcémás, nekem a gyógyszertárban kevert krém vált be, a vakarásról mai napig nem tudtam leszoktatni pedig már nyolc éves.
2009. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

ABBA kell hagyni a tej és tejtermék fogyasztását!!! El fog múlni az ekcéma. És sok friss gyümölcs és zöldség szerepeljen az étrendben.


Nem véletlen hogy a gyerekeknek 1 éves korig NEM ajánlott a tej és tejtermékek fogyasztása, sőt a szoptatós anyukák is jobban teszik ha ez időre felhagynak a tej/tejtermék fogyasztással. A babának tesznek jót ezzel.

2009. máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

utolsónak: attól, hogy abbahagyják, nem fog a már meglévő ekcéma elmúlni, azt le kell kezelni mindenképpen!

Ettől függetlenül abba kell hagyni, azért, hogy ne legyenek újra. vagy ha nem a tejtől van, lehet tojástól, de akár öblítőtől, fürdetőtől, mosóportól, ilyenektől. Csak sensitivet használj mindenből, és csak gyógyszertári fürdetőt. Nekem is a gyógyszertári kevert kence segített az ekcémán, egy hét alatt levitte, kiszárította a bőrét mint az állat. akkor kapott egy másik gyógyszertári kencét, jó zsíros valamit attól néhány nap alatt gyönyörű lett a bőre. szerencsére azóta nem jött elő újra. mi is abbahagytunk mindent, öblítőt váltottam /coccolino sensitivet használok most/. én erre gyanakszom, hogy az öblítő okozta a gondot, mert azóta újra próbálok tejed dolgokat adni neki óvatosan, és semmi baja nincsen!

2009. máj. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekünk a bőrdoki írt fel sima zsírozó krémet + speckó ekcéma krémet. 1 hét alatt rendbe tette.
2009. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy a tejtermékektől van. Ha elviszed egy megbíztható bőrgyógyászhoz ő ránézésre és elmondottak alapján megmondja mitől lehet. Az én bőrgyógyászom mindig ki van akadva, amikor a gyerekorvos rögtön azt vágja rá hogy a tejtől ekcémás, közben meg lehet valamilyen gyümitől, citrusfélétől mosóportól, öblítőtöl, sterilizáló foly.-tól, hintőportól, hidegtől, száraz levegőtől. stb.
2009. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

2. válaszoló, egyáltalán nem kapott tejterméket még a lányzó, mégis van neki. Én sokáig csináltam tejtermék diétát a szopi miatt, semmi eredménye.

Gyógyszertári fürdetőt, krémeket, naptejet használunk.

Mosószert sensitivet használok, ecetes vízzel öblítek.

Voltunk Sztk-ás bőrdokinál, híres professzornál, homeós dokinál, bármit adtak, csak a szteroidos krém használ.

Akkor most már csak ameleg nyárban és a napsütésben tudunk bízni, hátha attól elmúlik!

2009. máj. 13. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a doki,hogy nem szabad sem melegen,sem hidegen öltöztetni,tilos megizzadnia és ha kimegyünk az utcára kenjem be a levegővel érintkező bőrét legalább paraffin olajjal vagy zsírozó krémmel. + mandulaolaj nagyon hasznos rá,mindennapi használatra. van is egy krém (szürke-narancssárga dobozban,gyógyszertárban kapható),ami kifejezetten erre van. + felvilágosított,hogy citrusféléket,paradicsomot,mogyoróféléket,marhahúst,tojást,tejet,vajat,paradicsomot egy időre hagyjuk ki (én szoptatok,nekem sem szabad) és szépen,lassan egyesével próbálgassam adni neki. 2 hétig kóstoljunk egy fajta "tiltott ételt". mogyoróféléket pedig egyáltalán ne egyek,míg szoptatok.
2009. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!