Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe van nektek havonta...

Mennyibe van nektek havonta körülbelül a baba? Mennyibe került a bevásárlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. 8 hetes terhes vagyok, igazából még nem tudjuk a baba sorsát, mert hirtelen anyagi helyzet változás történt, így nem biztos, hogy be bírjuk vállalni.

A kérdésem az lenne, hogy mennyibe került bevásárolni mindent a baba születéséig? Illetve miket vettetek, mik a létfontosságú dolgok?

A másik kérdés. A baba kb. 1éves koráig havonta körülbelül mennyiben van? pelenka, kis ruhák, fürdető, minden ilyen, ami szükséges.

Köszönöm előre is!


2011. nov. 27. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha ismerősöktől be tudsz szerezni dolgokat,az lenne a legjobb. Nekünk mindent meg kellett venni. Nem a legdrágábbakat vettük, igyekeztünk jó minőségűeket választani. A kezdő csomag 250.000.- volt: kiságy, pelenkázó, bodyk, rugik, overál, pelenka, törlőkendő,tisztálkodó cuccok, cumisüveg, mellszívó,sterilizáló, babakocsi, hordozó, az orvos által felírt dolgok, fürdőkád. Semmi extra dolgot nem vettünk. Ehhez jött hozzá a doki-boríték. (80e)

Most 15 hós a fiam. Havi szinten kb. 50 ezret költök rá. Ruhák nagy része turiból, cipőt csak újat adok rá (kb.10.000), ez persze eseti kiadás. Tápszer, gyógyszerek, meg persze a pelus, törlőkendő stb. Mi nem kalkuláltunk olyan dolgokkal, hogy a hozzátáplálás elején nem volt hajlandó mást enni, csak üveges kaját.

Ha ügyes vagy olcsón kihozhatod az alap dolgokat, szerintem a váratlan kiadások kerülnek sokba. Remélem pozitív döntést hoztok.

2011. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Baba átlagba 40 ezer forintba kerül, de mindig kialakul valami nem várt kiadás..



egyszer egy babahordó, párhónap múlva etetőszék, közbe járóka.. Mi ezt úgy oldottuk meg hogy igyekeztük beosztani, hogy nagyágyból mindig meg vehessük neki azt amire szüksége van...


Szerintem egy babaelvetése nagyon rossz ötlet, és soha nem fogod magadnak megbocsátani, hogy megtetted...

Sajnos tapasztalatból beszélek..


Egy baba nagyon nagyon jó dolog... Nagyon nagyon alaposan gondold át.


Anyagi gondok mindig lesznek, főleg ebbe a mai világba!

Nagyon megnehezítik az életünket nekünk is a politikai helyzet... de ez van!

Tartsd meg a babát, sok sok örömed lesz benne...

2011. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mik az igényid. Mindent meg lehet olcsón venni, de használtan. Én apránként vásároltam, a kiságyat kaptam, így jött ki a vége kb. 120-150-re, de nem tűnt fel, mert ezt mind a 40 hét alatt költöttük el, nem pedig egyszerre. A ruhákat általában a vaterán/teszveszen, ismerősöktől vettem, de jó párat nagy áruházban mikor leértékelés volt. Ezek mind igényfüggő tételek. Rengeteg kelengyelistát találsz fent a neten, de a legszükségesebbek: babakocsi, hordozó, 56-62 ruhák egy pár db mindenből, törölköző, plédek, ruhapelenka (5-10db), matrac, (pelenkázó, de ezt az ágyon is meg lehet oldani), kezdetben a doki írja fel ami az ápoláshoz kell (4-5ezer), 1-es pelus,popsitörlő. Lehet, hogy kihagytam valamit, de hirtelen ennyi jutott eszembe. Havonta változó, hogy mennyibe van. Azért nem kell minden hónapban ruhát venni, meg persze azt is lehet apránként, mikor akciósan meglátsz valami nagyobbat. Pelenka is attól függ milyet veszel, de ha átlagban nézzük, akkor legyen havi 10-15 ezer, de ez van amikor sokkal kevesebb ha épp csak a popsitörlőd fogy el, de van amikor több is lehet (bár nekem nem volt, 15 hós a fiam)

Ha meg van az 1 év bejelentett munkaviszonyod akkor jobban jársz, mert gyedet kapsz ami nem annyira kevés. Ha semmid nincs, akkor gyest ami 25800ft + családi pótlék 12500ft. Ha meg van a 4 pecséted a kiskönyvbe, akkor jogosult vagy az egyszeri anyasági segélyre is, ami 64ezer forint, de ez csak egyszer.

2011. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

El sehiszed,h mennyi ajándékot,kölcsönruhát kapsz majd!én 3 hónapos gyerekemre most vettemelöször ruhákat!!!

Gyermeket nem lehet pénzben mérni,ezt a liberálisok ültették belénk!Minden baba Isten ajándéka-ma van advent elsö vasárnapja-el kell fogadni!

Olcsó babakocsit lehet kapni 8000Ftért,pelenkázót mi 3000Ftét vettünk,kiságyat kaptuk,az összes baba ruhát is,mikor megtudták,h babát várunk,még a legtávolabbi ismerösök is felajánlották a használt dolgaikat!Fürdetö,krém felirja az orvos receptre 300Ft.Játékot egy darabot se vettem,mind kaptuk! 12 000Ft pedig,amit kapsz,mint családi pótlék,az fedezi a pelenkát,meg az apróságokat böven!(tápszert is)64 000Ft egyszeri juttatás,mikor megszülsz,ez meg arra jó,h tudsz venni belöle párdolgot,ami kimaradt!

2011. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kezdőcsomagról már mindent leírtak előttem.

A fiam havonta min 15-20 ezerbe kerül, 10 hónapos most, eddig cicizett, most tértünk át tápszerre, így a 20 ezerben tápszer, pelus, babakaja és némi ruha van, de babakaja is csak annyi, hogy gyümölcsből és főzelékből is max 5-5 darabot tartok itthon vészhelyzetre, egyébként én készítek mindent. De így is rengeteg gyümölcs, zöldség fogy, azt nem tudom külön számolni, de a fiam naponta megesik min 1 almát, 1 banánt, vagy körtét, most már joghurtot is kap minden nap.

Hát nem kevés, az tuti.

2011. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

sajnos mikor nekem kellett bevásárolnom nem kérdeztem meg a GYKn igy egy csomó felesleges dolgot vettünk, bár nekünk is váratlanul jött, nulla anyagi háttér mellé, de megoldottuk és kilábaltunk. most már tudom és látom hogy mennyi mindent lehet turiból venni, a következőnél az lesz.

szóval vettem cumisüvegeket, amiket nem használunk mert szopizik még mindig. 16 hós.

kiságyat nem használuk mert velünk alszik(ehhez még tartózik az ágynemű, az is sok pénz volt.)

ami tényleg kellett: babakocsi, hordozó, ruhák, pelus, tisztálkodószer, kisteknő. ezeket rendre beszerzed, sőt, a kocsi szülés után is ráér.

gondolom tápszeresnél más a helyzet. igy a havi kiadás is változik. én nem élek magyarországon és csak azért irtam, hogy tudd, más is volt hasonló helyzetben mint a te:)

2011. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Első babás vagyok (19 hónapos pont ma), de babyszitterként dolgoztam évekig így volt/van tapasztalatom mi az ami valóban szükséges, mi az ami megoldható otthon is és mi a tök luxus!


Pár kérdés első körben:

Van rokonságban, ismeretségi körben babás vagy kisgyerekes család?

Szüleitekkel milyen a viszony? Hogy fogadnák a babát?

2011. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!


7 hónapos a fiam és mi sem voltunk/vagyunk eleresztve!sőt a mikor a fiammal terhes voltam,a férjem 90.000 keresett!!nekem nem volt munkám!!!de mégsem fordul a fejünkben az elvetetés ötlete!(azóta azért ez több lett munkahelyváltás miatt) vagyok olyan talpraesett, ügyes ,hogy addig kutattam kerestem még mindenből a legjobb áron de nem szemetet vásároltam meg a babának!ágyat,pelenkázót,ruhákat,stb!ruhacsomagokat a tesz veszen vettem és bizony 60 db-os csomagot volt,hogy 4000 ft ért vettem!!!nem next,meg brendonos de szép aranyos ruhák!Mi minden hónapban vettünk valamit a babának a terhességem alatt így eloszlott...babakocsit is pl nagyon jót fogtam ki hordozó is rárakható ezt 20.000 ft volt!!!!!és tényleg gyönyörű,szuper imádom!a kiságya 14.000 ft volt ez is később ággyá alakítható így sokáig jó lesz!én még a pelenkát is a neten veszem giga pampers csomagot szoktam venni és olcsóbb mint a boltaban a márkátlan! már tápszeres a fiam + eszik főzelékeket is na ebben is lehet spórolni itthon főzök neki előre és adagokban lefagyasztom,így nem napi 400 ft a babakaja!a tápszere sem sensitiv volt sosem 3000 ft ért hanem humanna baby fitt ami 600 ft receptre!Mindene megvan semmiből sem a rossz de mégis negyedannyiból!!havi szinten amit ráköltünk mindennel együtt (tápszer,pelenka,törlőkendő,kozmetikumok,tejpép,étel,ital,ruhák,stb)


kb 20.000 ft!+ha valami játékot kap most pl szobahintát kapott, de eladtam a játszószőnyegét abból kapta!szóval adok-veszek üzletelek!

2011. nov. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 180000 ft-ban volt az indulás.Ebben új kiságy van benne harmadáron, multifunkciós babakocsi 20000 ft-ért használtan(ezt később haszonnal eladtam és 18000 ft-ért vettünk egy amúgy 52000ft-os kocsit kis hibával).

Ruhát rengeteget kaptunk kölcsön, 6 hós koráig nem kellett vennem semmit és a nagymama is mindig hozott neki valamit a turiból.

Sajnos tápszeres volt a babám, így az kb 6000 ft volt havonta és még ugyanennyi kb a pelus is.

Fürdetőt receptre felírják, azzal sincs gond.Bababbónuszra jelentkezhetsz a DM-ben, kapsz levélben és e-mailben kuponokat.Activy beauty kártyára gyűjtött pontjaiddal kuponfüzetet válthatsz ki és bármit megvehetsz 25%-al olcsóbban, sőt ha blokkvégi 15%-osod is van akkor az már 40%.

Az olcsóbb diszkont pelenkák is meglepően jók lehetnek, ezt ki kell tapasztalni.

Nálunk havonta kb 30-40 ezer forintban van a gyerek, de ő szinte csak üveges kaját eszik, mert ritkán főzök (több különböző okból).Ha előre főzöl neki azt lefagyaszthatod és később előveheted.

Mellszívót lehet használtan is venni, de lehet, hogy nem is fog kelleni majd, ezt akkor vedd meg mikor megkapod az egyszeri anyaságit.Teszveszen, Vaterán érdemes nézelődni meg a Zsibvásáron.Jófogáson és Apródon is szoktak lenni gyerekcuccok és még alkudni is lehet.

Később ha kinövi a dolgait azt eladhatod és vehetsz az árából újat, amire éppen szüksége van.

Nem ismerem az anyagi helyzeteteket, de egy gyermek hatalmas öröm és boldogság!

Igen, néha bizony nagyon nehéz, de én azt mondom, mindent megér!

11 hós kislány anyukája

2011. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most már picit nyugodtabb vagyok. Párom 25 éves, most került ki az egyetemről, én szeptemberben kezdtem. Kb 4éve már együtt lakunk, mivel vidékről jártam a fővárosba gimibe, ő pedig szintén Pesten tanult, így a szülők beleegyezésével együtt laktunk. Ő most ahogy befejezte a sulit, dolgozni kezdett( eddig is dolgozott, levelezős képzésen volt, most pedig teljesben dolgozik) engem felvettek egyetemre, gyógyszerésznek. Jelenleg tanulok.

Igazából esemény utáni mellett lettem terhes, mivel baleset volt... nem csúsztam ki a 72órából, még csak 20 sem telt el. megjött utána a menzeszem, eddig se volt gond, csak épp mentem orvoshoz mint minden évben, vérvétel, meg egyebek, és ott derült ki. Közben a párom nagyon keveset keres, nekem semmi bevételem nincs, még dolgozni se dolgoztam, csak egy két kisebb diákmeló. A szülők lehet tudnának minket segíteni, de nem akarok rájuk támaszkodni, kisgyerekesek is vannak a családban, a párom részéről, de nem hiszem, hogy segítenének. A sógornőm egy kész sárkány. Gyakorlatilag úgy gyűlöl, hogy ha találkozunk köszönni se köszön.


A másik rész, a megtartásról... a párom szerint nincs még itt az ideje a gyereknek, mivel még nem állunk úgy anyagilag, illetve az esküvőt tervezgettük, az lenne a nagyobb kiadás... Az anyagi helyzet változás pedig abból adódik, hogy csőtörés volt a lakásunknál, és közel 200 ezer forintot kifizettettek velünk...

Nem szeretnék a "semmire" szülni, szóval rettegek :S Illetve így a sulival sem tudom, hogy mi lesz. :S

2011. nov. 28. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!