Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák! Baba mellett mennyir...

Kismamák! Baba mellett mennyire adtok magatokra? Külső megjelenés, öltözködés, smink, ilyesmi. Séta, bevásárlás alkalmával ugyanúgy kirittyentitek magatokat, mikor még nem voltatok babásak? Szerintetek ez fontos?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Fontosnak nem fontos de néha jól esik!Én max.szájfényt rakok mert állandóan puszilgatom a kicsit:)))Öltözködésben beérem a farmer+pulcsi darabokkal.A hajammal viszont semmit sem tudok kezdeni:((
2010. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

a hajamat baba óta nem tudom eltalálni de próbálkozom....


ölözködés: a legritkábban melegitő inkább farmer és csini felsők nem villantósak.


smink: szemceruza és szájfény.

bevásárlás: ha a férjemmel anyósommal megyünk akkor igen ha csak a sarki multiba akkor nem...

amikor még nem voltam babás még ennyire se most inkább.

fontos persze aki teheti legyen csini anyuka...

nem szoktam nagyon kiöltözni nincs sok ruhám de azok jól párosithatóak és mindegyiket imádom.

2010. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

1,5 éves a lányom. Eddig elvoltam a szülés után vásárolt 3 nadrágommal, 1 cipőmmel, 3 rövidújjúmmal, 2 pulcsimmal! Még a fehèrnemű is 1,5 èves volt, mamás bugyik mellrartók:)

Hajam hosszú volt, amit mindig összefogva hordtam, de pont most újítottam meg magam a glamour napokon!

Levágattam a hajam divatosra, mint Tolvai Renátának van a Megasztárból, ezt már nem tudom összefogni, de 5 perc alatt beszárítom, csattokkal hajpánttal fel lehet dobni ès mindig más!

Teljesen felújítottam a ruhatáram, vettem 2 csizmàt, 3 farit, 3 vèkony garbót, 2 hosszított kötött garbót, 1 kardigánt, 2 ujjatlan hosszított

kötött pulcsit, 1 őszi kord dzekit, 10 új tangát, 4 új mellrartót, sexy csipkéseket!

Teljesen megújúltam, most szépnek divatosnak, érzem magam!

Reggelente szempilláimat kispiràlozom, ennyi a smink. Ha megyek valahovà, akkor alapozó pirosító, szemhèjpúder, spirál rúzs.

Most nagyon jól érzem magam, igaz nem volt olcsó, de ennyit megèrdemlek, csak a gyereknek mindent, magamra semmit nem költöttem eddig.

Párom is örűl hogy" új "asszonykája lett!


Règen nem volt így, dolgozni jártam, ügyfelek jöttek mentek, minden nap smink, mindig vettem ősszel 3 kabátot, 3 csizmát, rengeteg nadrágot, felsőt ingeket! Csak hát kihúztam őket, eladtam a teszveszen, és most az fedezte a kiadások felét.

2010. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kisebb volt a babám, akkor én sem tudtam a hajammal mit kezdeni, mert nagyon zavart, hogy ha felvettem, akkor beleakadt a kis keze. Így maradt a lófarok, ide-oda csatolgatások, konty, hajráf. Most már két éves, így nem copfozom össze. A játszótérre, ált. én melegítőt veszek fel, vagy farmert. Ha elmegyünk vásározni, akkor felöltözök rendesen. Itthon játszós ruhában vagyok. Néha szemceruza, spirál, de nem jellemző, előtte sem nagyon festettem magam. Nem érzem úgy, hogy elhanyagolnám magam, azért, mert felveszek melegítőt. Szerintem van különbség, melegítő és melegítő között is.
2010. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Séta és bevásárlás alkalmával ugyanúgy öltözöm fel, mint a baba előtt, de én akkor sem jártam full sminkben csak ha "alkalom" volt. Játszótérre viszont van egy "játszós" farmerom, én simán leülök a gyerkőc mellé a homokozóba vagy a földre. Persze van ott is olyan anyuka, aki magas sarkúban jön, a kislány pedig fehér harisnyában és csodaruhában, és nem mehet a homokozóba mert piszkos lesz... :-(
2010. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerettem magam anno kiglancolni. Nálam a farmer már otthoni viseletnek számított. A hajamat naponta beszárítgattam, mindig sminkeltem. Aztán jött a kislányom. Arra sem volt időm az első időben, hogy felöltözzek, ráadásul felszippantottam jó pár kilót, úgy hogy a melegítőkön és a pólókon kívül volt egy db farmerem és két felsőm, ami jó volt rám. Melltartóból szoptatós, a nagy fenekemre kismama bugyi. A hajamat próbáltam rendben tartani, sminkelni nem sminkeltem. Nem volt 6 hónapos, amikor kiderült, hogy újra terhes vagyok. Még mindig volt rajtam jó pár kiló, és újra elkezdtem hízni... Mondjuk, most jobban oda figyeltem a kajálásaimra, de így is 70 kg felett voltam mire megszületett a fiam. Amúgy 59 kilóval kezdtem még a kislányommal. 8 hónapos volt a kisfiam mikor elapadt a tejem, be kell ismernem fellélegeztem. Végre elkezdhettem mozogni, diétázni, ezek nem mentek a szoptatás miatt (azonnal apadni kezdett a tejem tőlük). 2 hónap alatt elértem a 60 kilót. Szépen elővehettem a régi csinos ruháimat, mondjuk a játszótérre és itthonra még mindig a tréningruhát részesítem előnyben. Még a smink táramat is kezdtem feltöltögetni, de sokszor nem sminkelek mert a játszótérre egy kicsit feleslegesnek és viccesnek találom. Azt az időt inkább a házimunkának és a gyerekeknek szentelem. Most újra terhes vagyok, annyira nincs kedvem újra meghízni, és a cicijeimet is nagyon sajnálom. Persze addig szoptatok amíg csak lehet, ne értsetek félre, de, hogy mit tesz a szoptatás a mellekkel...
2010. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyjabol igen, noiesen, elegansan oltozkodom szinte mindig, bar teny, hogy nem annyira, mint gyerekek elott.

Az ok foleg az, hogy akkor olyan munkam volt, hogy minden nap tokeletes hajjal, sminkkel, elegans ruhaban kellett feszitenem az irodaban. Volt penzem is boven, hogy tartsam a szinvonalat, bar sokat dolgoztam, de havonta 1-2 ruhatarbovites, 1-2 fordasz, ugyanennyi manikur-mukorom, kozmetikus belefert es bele is kellett, hogy ferjen.

Persze hetvegen akkor sem voltam puccban, akkor johetett az egyebkent szeretett farmer es Tisza cipo, de a mindennapos hajbeloves mindig megvolt, mert annyira hozzaszoktam.

Most ket gyerekkel havonta jarok ugyan fodraszhoz, igy frissen festett, frissen vagott, mosom is rendszeresen, apolom, de szinte mindig fel van tuzve, csak ha a ferjemmel ruccanunk ki valahova, vagy ugyet intezek, akkor lovom be (marha a sracok engedik).

Finom smink akkor is van, ha a gyerekekkel mozdulok ki, tehat majd minden nap (szempillaspiral, szemoldokigazitas es egy kis arcpirosito, mert a sok ejszakazas miatt sappadt vagyok, alapozni sohasem szoktam). Erosebb smink ferjes kiruccanashoz.

Ruha: nem jarok kosztumben, mint anno, de foleg szovetnadragom van, farmer ritkan, vagy csak otthonra, melegito csak otthonra, hordok szoknyat, csizmat, magassarkut is, vasalt bluzt, de kotott pulcsit is. Szoval nagyon valtozekony. Van szovetkabat is, pufi dzseki is es nagy szoros orosz-nos is.

2010. okt. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En sosem szerettem a melegitot meg hasonlokat, szoval otthon is farmerben erzem jol magam. Szoknyakat mar evek ota nem hordok, de szeretnek noiesebben oltozkodni. Meg mindig szoptatok, nem sokat tudtam fogyni, pedig nagyon probalkozok folyamatosan mar 2 eve, de van egy hormon betegsegem is, szoval eleg nehez igy. De megteszek mindent. Nekem is a hajammal van problemam, mindig ossze kell fognom(nagyon hosszu), mert ha nem, egybol huzza a gyerek. Alapozni minden nap szoktam (mert nagyon karikas a szemem alatt), alt. ruzst is teszek fel es neha szemfesteket is, de amugy sminkes az egyik szakmam, szoval ez alap. A hajam szokere en festem havi 1-szer. Nekem ez a legfontosabb az igenyessegemhez, mert nekem ez a hajszin tetszik, ez all jol. Nem jarok kozmetikushoz, fodraszhoz, mukormoshoz, szoliba stb. Azert eleg sokszor erzem magam igenytelennek, ha odaall mellem egy plazacica, de hat most ez van, ilyen az, amikor valakinek pici gyereke van teljes segitseg nelkul...valamit valamiert.
2010. okt. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ruha: otthonra és a gyerekes kiruccanásokhoz (séta), farmer és top, sportos cipővel (de nem sportcipővel). Egyébként ingeket hordok nadrággal vagy szoknyával.

Ha hivatalos kiruccanásunk van akkor nadrágkosztüm, szoknyás összeállítás vagy gálaruha, alkalomtól függően.

Smink: nyáron egyáltalán nem, csak este, amúgy nappalra natúr smink, estére kimenőre erősebb.

Sétához és vásárláshoz is felöltözöm normálisan, mert meg a stírölés a faluban, meg egyébként a városban is akárkivel összetalálkozhatok, hát nem akarom szégyellni magam (magam előtt) a topis kinézetem miatt.

Haj:

havonta vágattam, most növesztem más fazonra, de ezt is havonta kell igazítani. Aztán visszatértek a vörös hajszínhez, azt jobban szeretem, mint az eredetit, meg jobban is áll.

Egy időben a mélyponton voltam, akkor nem annyira izgatott a kinézetem, egész konkrétan letojtam. Aztán kijöttem a gödörből és megint foglalkozom magammal is. Még azt a 8 kg pluszt kellene ledobnom és jól lennék.

2010. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én majdnem mindent úgy csinálok mint a baba előtt pedig nagyon sokat vagyok ketten a babámmal.Amit soha nem hagyok el a smink.reggel az az első,gyorsan felkelek amikor még a kislányom alszik.alap smink alapozó,pirosító,szemceruza,spirál,labello.öltözködni ha megyünk mindképpen felöltözöm,ha sétálni megyünk,melegítő vagy farmer.nekem is a hajam az amivel nem tudok mit kezdeni,ha kiengedem a kicsi kapaszkodik bele,ezért felfogom de már nagyon unom így.amit ritkábban csinálok az a hajmosás 2 nap helyett 5:),köröm,szemöldökszedés...na de azert ezt sem hanyagolom el teljesen.3 hós a lányom:)
2010. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!