Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az 50 faktoros naptej jó?

Csak az 50 faktoros naptej jó?

Figyelt kérdés
olvasom, h sokan 50 faktoros naptejjel kenitek a picurokat...nekem 30 faktoros aloe vera-s van. Szerezzek be másikat? ez nem jó? (11 hós)
2009. máj. 13. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
nekünk 50 faktoros van, de az biztos, hogy 25 faktor felett nem lehet baj. szóval jó az is, amit te használsz, itt már nincs olyan nagy különbség.
2009. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A babák bőre nagyon érzékeny, seperc alatt leéghet. Gondolj bele, ha te 1 órát kint vagy, s meglátszik a rövidújjú nyoma a karodon, hogy megfogott a nap, akkor a baba bőre meg tud égni!

Egyik ismerősünk kint napoztatta a babát maga mellett árnyékban, nem kente be magas faktorszámú naptejjel, s estére tiszta vörös lett a baba, kórházba kellett vinni, mert annyira fájt a babának ahogy égett a bőra, s égési sérüléseknek megfelelően égette meg a nap!

2009. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én azért vettem 50 faktorost, mert nagyon fehér bőrű a babám, mint az apukája :)
2009. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A 30-as naptej a napsugarak 96,7 százalékát szűri ki, az 50-es, pedig 98%-át, tehát nem sokkal többet, viszont ez utóbbiban több a kemikália.

Jó lesz az a 30 faktoros, nem kell azért ennyire túlparázni.- Ne vegyél újat.

2009. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk 30 faktoros naptejünk van, még soha nem égett meg. Bőrgyógyász, kozmetológus mondta, hogy 30 fölött gyakorlatilag mindegyik ugyanolyan.

Nem egyszer kell egy nap bekenni, nap előtt kb. fél órával legyen fenn a kence, ha izzad, vizes lesz, még akkor is ha vízálló újra bekenem, 11 és 15 óra között szigorúan árnyékban legyen a gyerek (is).

2009. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta"igen kell kenni,de nem a leg erösebbel mert igy a D-vitamint sem kapja meg".Mi már halványan barnák vagyunk,doki szerint nagyon jó.Mi reggel és estefelé megyünk ki csak.Majd ha nyaralunk,akkor élég lesz egy gyengébb faktor.Na persze az erös sugárzásban akkor is bentleszünk,nem szeretném a napszurást sem.6 éves és egy 18 hónapos baba anyukája.
2009. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké, maradok a 30 faktorosnál, no meg minél többet az árnyékban:)
2009. máj. 13. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!