Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dec.11-én lesz 4honapos a...

Dec.11-én lesz 4honapos a kisfiam. Adhatok már neki főzeléket? ha igen milyet?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
3,5 hónaposnak főzeléket? eszembe nem jutna ilyen hülyeség!
2011. nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább várd ki a hat hónapot.

[link]

[link]

[link]

2011. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Várj 5,5-6hónapos koráig.Aztán lehet kezdeni mondjuk krumplifőzelékkel :)

Ilyen egy-egy kanál,kóstoltatás szinten adhatsz neki :)

2011. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt várd meg, hogy 4 hónapos legyen, akkor nyugodtan adhatsz neki. Almát, répát, krumplit, sütőtököt. Persze nem egyszerre, hanem szépen fokozatosan.
2011. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Miért lenne hülyeség??Akkor mért árulnak 4honapos kortól bébiételt ha hülyeséget kérdeztem???

2011. nov. 28. 17:45
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Szia, neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél. Most épp azt állítják, hogy a babának nincs szüksége csak szopira 6 hós koráig. Nekem 2 gyerkőcöm van, a kisebbik most 6 hós, a nagy 2 és kicsi. Mindkét gyermekemet 4 hósan kezdtem anyatejes táplálás mellett kóstoltatni, mert én így éreztem helyesnek. Lassan, óvatosan, nekem bevált. Van olyan baba, akinél ez a jó, biztos van olyan is, aki elvan jól szopival. Az enyémek nagyon ügyesen kanalaztak, amikor ettünk, ők is állandóan kóstolni szerettek volna, hát hagytam, hogy az ösztöneim irányítsanak. Szerintem ha úgy látod jónak, nyugodtan elkezdheted a kóstoltatást szép lassan.
2011. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam tápszeres...nagyon nagy az evésigénye.2honapos volt és 150-170 ml tápszert "evett".
2011. nov. 28. 20:05
 8/13 anonim ***** válasza:
19:54-es vagyok. Én úgy tudom, hogy a tápszeres babáknál 4 hós korban javasolják a hozzátáplálás megkezdését. Ezért szerintem ha eléritek a 4 hós kort, bátran nekikezdhetsz.
2011. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Így hogy tápszeres,más a dolog :) A 4. hónapot betölti és adhatod is neki.
2011. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én babám is tápszeres, mi is 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Csak a szopis babáknál kell kivárni a 6 hónapos kort.

Mi először almával kezdtünk, aztán krumpli, és a többi szép sorban. Ma már 9 hónapos múlt a picúr, és már csak reggelire iszik tápszert. ő is nagy étkű baba volt, most is az. Már picurnak is szívesen kanalazott, most meg szinte kinézi a szánkból a falatot :)

2011. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!