Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz lehet, amit az egyik...

Igaz lehet, amit az egyik válaszoló írt?

Figyelt kérdés
Május 7-én itt valaki azt írta egy válaszban, hogy minél tovább tart a kúszás vagy a mászás, annál könnyebb lesz a beszéd- és logikia fejlődése a babának. Ez igaz lehet? Alátámasztotta ezt valami kutatás?
2009. máj. 13. 13:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
jó kérdés!ma megyünk gyógytornászhoz és megkérdezem(szerintem ő tud hasznosat mondani).erre én is kíváncsi vagyok.este írok konkrét választ.
2009. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi előre is :-)!
2009. máj. 13. 13:19
 3/13 anonim ***** válasza:
A mi gyógytornászuk azt mondta, hogy van összefüggés
2009. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szoval ha az en babam maszasbol 2napra ra felalt akkor nehezebben fog beszelni megtanulni?tudom,hogy nem biztos,de valahogy igy gondoltad?az en picim meg maszik,de mar felal.
2009. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én nem gondoltam sehogy :-), csak kíváncsi voltam, hogy mi alapozta meg ezt a választ, amit nemrég olvastam!
2009. máj. 13. 13:30
 6/13 anonim ***** válasza:
A mi gyógytornászunk azt mondta, hogy a mászás ellentétes mozgása mindkét agyfelet megmozgatja. Mivel a beszéd és a többi képesség is az agyból indul, ezért minél jobban edzette az agyat a mozgással, annál könnyebb lesz a tanulás.
2009. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor a kisfiam biztosan nagyon jól fog beszélni, már két hónapja kúszik, de még nem mászik/állt fel:)

Egyébként ez nem szentírás, a saját példámból kiindulva. Én pl. keveset másztam, gyorsan felálltam anno, és ennek ellenére már 11 hónaposan több szót mondtam, szóval korán beszéltem. Ma nyelvtanárként keresem a kenyerem:)

Ez sok mindentől függ, szerintem, nem csak a mászás/kúszás hosszúságától.

2009. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kisfiam előbb állt fel, mint ahogy elkezdett mászni. Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy nem jó, ha kimarad a mászás, mert később nehézségeket okozhat a suliban (írás, olvasás -> dislexia, stb).

Szerencsére aztán megtanult mászni a fiam, most 10 hós, egy ideje megy is a bútorokba kapaszkodva, de ha valahová gyorsan akar elérni, vagy nincs kapaszkodó inkább leül és mászik.

2009. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
en meg mar ugy orultem,hogy milyen ugyes,hogy felalt mindjar;)de azert meg maszik,remelem meg inkabb maszni fog;)
2009. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.A fiam 3 évestől mászik,de sokat.2 éves 4 hónaposan kezdett beszélni és egy hónapra rá folyamatosan tisztán,most 6 éves és semmi gond a beszéddel.A lányom5 hónapja mászik,nem hajlandó menni,és még annyi szót sem mond mint a fiam 1 évesen.Ő most14 hónapos.Az apuka 3 évesen szolalt meg.Állitolag öröklő.A fiam szinte zseni,és ő elöbb elindult.
2009. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!