Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 honapos anyatejes a babám....

2 honapos anyatejes a babám. De talán kevés a tejem és potolni akarom tápszerrel. Akik tápszerrel kiegészitettek, az anyatej mellett, azok mennyit és milyen idöközönként adták?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nekem az elejétől kell tápszert is adnom, hiába fejtem minden szopi után, egyre kevesebb jött ki. Nekünk már régóta több a tápszer, mint a tejcsi, de összesítve le tudom írni. Mindig szopival kezdünk, hogy ne szokja meg a kényelmes cumisüvegezést. Változó, 30-60ml szopi, majd 120ml tápi. De olyan 6 kg körül van. Nagy baba volt. Remélem tudtam segíteni.


Ha csak most veszed észre, hogy kevesebb a tejed, akkor szerintem először csak 30 ml csinálj, és ha még kér, akkor még 30at.

2010. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Miből gondolod, hogy kevés a tej?

Ha elkezded tápszerrel pótolni, akkor csak csökkenni fog.

Először próbáld növelni a tej mennyiségét, és ha még úgy sem elég akkor pótold.Növelni tudod, ha gyakrabban teszed mellre (igény szerint, amikor kéri), akár 20x is egy nap.Homeopátia és teák is segíthetnek.Kb 1 hét alatt szokott rendeződni a kereslet-kínálat.Ha mindent megtettél és mégsem elég, akkor is mindig! csak szoptatás után adj tápszert (éjjel is).Figyeld meg, hogy a nap melyik szakában éhesebb a babád és akkor pótolhatod.30-60ml csinálj meg és ha még éhes marad adj neki.Ha nem kéri, akkor elég volt a tejci.Ha tápszert adsz neki, utánna már nehéz visszahozni a tej mennyiségét.

2010. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!