Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire könnyű télen öltöztet...

Mennyire könnyű télen öltöztetni babátokat ill. mennyire nehéz? És elindulni vele? Babakocsiban megmarad vagy sír, nyűglődik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

1 és 3 évesek, minimum 20 perc, mire mindannyian felöltözünk :S brrr de utálom emiatt a telet.

A nagy tud egyedül öltözni, de a pici miatt néha nem hajlandó, muszáj őt is öltöztetni. Előtte megyünk pisilni, harisnya, nadrág, pulcsi, kabát, stb.... Picinek indulás előtt új pelus, sok réteg ruha... utálja a télikabátot, elfekszik a hátán, alig bírom ráhúzni... Én is pisi indulás előtt, táska már összekészítve, kinti ruha.... jájjjjjjjde utálok mostanában elindulni.


Kérdésedből ítélve, gondolom kisebb a babád. Hát sokkal könnyebb volt, míg kisebbek voltak, mert nem futottak el, nem gurultak el.

2011. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Télen eleve én is utálom, hogy magamra kell venni mindenféle cuccot, hogy meg ne fagyjak, és hát egy gyereket sem egyszerű öltöztetni. Tavaly még pici volt ilyenkor a lányom, csak "beledobtam" egy overallba és már mehettünk is babakocsival. Most viszont már megy magától, utálja a babakocsit. Nem mondom, hogy utál öltözködni, mert egész jól tűri, csak tudod, amikor felöltöztetem, végre rajta van a harisnya, naci, cipő, kabát, sál, sapka és kesztyű, akkor tuti bekakil indulás előtt. :)

Amúgy soha nem rajongott a babakocsiért, 4 hónapos koráig elviselte, azóta nem.

Most már inkább sétál velem, de végülis az öltözködéssel elvan, nem nagyon szenved közben. Én annál inkább. :)

2011. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sírva is fakadtok, ha elolvassátok, nálunk hogy megy reggelente:)

1 középsulis, 2 hetedikes, 2,5 éves és 5 hós babám van.

1/2 6-kor kelek, begyújtok a kandallókba, hogy 6-ra meleg legyen. Akkor keltem a nagyokat, nekiállnak készülődni. 1/4 7-kor keltem a piciket,felöltöztetem Őket nappali ruhába, a kicsinek gyors szopi. 6.40-kor rájuk dobom a sapkát, sálat, overált, elővadászom a 2,5 éves Mindenhovávelünkjöndesosetaláljuk medvéjét, és bezsákolom Őket a kocsiba. 6.50-kor muszáj a gázra lépnem, mert 7-kor megy a busz a legnagyobbnak, és 5 km-re van a falu tőlünk. Kirakom a nagyot, a többiekkel meg elmegyek vásárolni. Hogy nyűglődnek-e? Nem. Jól bírják az autót, ha az éppen lerobban (szerencsére ritkán), akkor a babakocsit, de a bolti bevásárlókocsiban is jól elvannak. Mondjuk az is megér egy misét. A 2,5 éves a beülős részben, a kocsin keresztben a pici hordozója, vásárolni már csak a kezemben lévő kosárba tudok.

2011. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó :))) Minden elismerésem :) Én szinte az egyetlen egy évesemmel nem végzek ilyen hamar. Amúgy a cipőt még ráadom de a kabát előtt 3 kört fut a lakásban, ha az apja öltözeti, akkor meg lefekszik a földre, így aztán mennek a percek. De kb. 10 perc, ha nem számítom a peluscserét.
2011. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Öltözni nem szeret a lányom, csak vetkőzni :) Nyári baba :)

Mikor a sapkát adom rá, már sír. Aztán még az overálba is be kell raknom... Viszont amint berakom a babakocsiba, megnyugszik egyből. Inkább azt utálom amikor be kell mennünk valahová és tovább vagyunk, mint 5 perc. Folyton aggódom, hogy leizzad, aztán meg megfázik... Hiába húzom le a zippzárt, attól még be van bugyolálva... Alig várom már, hogy legalább tavasz legyen!

2011. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
9 hónapos és ordít mikor húzom rá az overált utána meg sértődötten ül a kocsiban jobb esetben elalszik rosszabban ordít és utána alszik. hú a sok gyerekes anyuka előtt le a kalappal.
2011. nov. 29. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!