Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól szokták a...

Mennyi idős kortól szokták a babákat bilire szoktatni?

Figyelt kérdés
Hogy kell elkezdeni,tapasztalatokat írnátok?
2011. nov. 29. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A védőnő szerint meg kell várni a 2 évet,ha eredményt is akarunk,nem csak próbálkozást.
2011. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindkét lányom 10 hónapos volt amikor bilire ültettem,próbaképpen,aztán mikor felkeltek,rögtön majd mikor mentünk fürdeni előtte,és napközben óránként.Ők hamar beszéltek,másfél éves korukra szobatiszták voltak,2 éves korukra megbízhatóan éjjelre is.Aztán jött a fiam,aki nem volt hajlandó a bili közelébe se menni,láttam hogy nem érti mit is akarok,nem is erőltettem.Eltelt egy kis idő,ujra próbálkoztunk,és megült már rajta,eredmény nélkül.Sokat beszéltem neki,és egyszer csak elkezdett szólni hogyha bekakilt hogy anya kaka!Persze csak a pelusba.Most ott tartunk(22hós)Hogy néha ráültetem,de még mindíg nem érett rá,nem érti mi van,nála is azt fogom alkalmazni,hogy reggel mikor felkel,stb.Egyszer majdcsak...
2011. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem "szoktattam" korán. 2,5 éves volt a nyáron, de esze ágába sem volt ráülni a szűkítőre sem, sem a bilire. Hiába volt gatyóba a meleg miatt, ha belepisilt/kakált szólt és ennyi. De 2-3 héttel ezelőtt megtört a jég, és teljesen magától kérezkedett a szűkítőre. Az első 2 hétben a bölcsiben még pelusban volt nappal, itthon nem, és kezdett szépen szólni. A héten már a bölcsibe se pelusba ment. Biztonsággal szobatiszta lett nappalra. Csak du. alváshoz és éjjelre van pelus.
2011. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok februárba lesz 3 éves. Én azt mondom, hogy ki kell várni, és akkor nincs mosás, na most kell-e pisilni, lesni stb. Így magától meg nagyon gyorsan azok lesznek.
2011. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megérnek rá!!!

Sok helyen olvastam(mert mi is még előtte állunk)hogy ha ideje korán kezded akkor akkor lehet szobatiszat lesz de hosszú folyamat lesz belőle(Lásd 2.válaszoló-10 hónaposan kezdte és 2 éves korukra lettek biztosan szobatiszták...én ennek nem látom értelmét...bocsánat!!!)Ráadásul az ilyen gyerkőcöknél lesz nagy valószínűséggel bepisilés éjszaka iskolás korban!Erről több helyen is olvastam már illetve van egy barátnőm aki az 1 éves lányát szintén naponta többször ültette bilire-persze eredmény nélkül-oké 1,5 éves korára szobatiszta lett csak nem nagyon értette a dolgokat és 7-től 9 éves koráig szinte heti rendszerességgel bepisilt éjszakánként!

Ha viszont csak akkor kezded el mikor megérik rá akkor akkor lehet 2-3 hét alatt szobatiszta lesz!

Igen ám,de mik e megérettség jelei:

Reggeli száraz a pelusa

délutáni alvás után száraz a pelusa

szól,hogy pisi,kaki



Remélem tudtam segíteni!

2011. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok.Egyik lányom se pisilt be utána.10 hónaposan kezdtem,de csak ismertetni a bilivel,nem erőltetve.És akkor kezdtem el reggel stb. ráültetni amikor reggel,déli alvás után száraz volt a pelus.És nappalra kb másfél évesen nem kellett pelenka.Többnyire éjjelre se kellett volna,de voltak balesetek még,valószinű reggel nem bírta tartani,bepisilt.Teljesen értették miről van szó,szóltak.A lányok előbb érettek erre.A fiamnál mint írtam más a helyzet,ő még nem igazán beszél,nem érett rá,nem erőltetem.De ráültetem néha,hogy ismerje a bilit.Ül is rajta,viszont nem pisil bele még.Ez annyira egyénfüggő,az anyukának kell látni.Én mindháromnál láttam,látom hogy mit ért meg.Többet mint azt gondolná az ember.Azt is megértette,mikor mondtam hogy szóljon ha bekakil.Ez már haladás.Olyat is láttam,hogy 2 évesen mutatták meg neki a bilit,visítva ment onnan,én a fokozatosság híve vagyok.Előbb-utóbb mindenki rászokik majd.
2011. nov. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!