Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl szigorú vagyok, rosszul...

Túl szigorú vagyok, rosszul csinálom a gyereknevelést, vagy tényleg le lehet szoktatni róla a kisbabákat?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy úgy veszem észre,hogy túlságosan megszokta, hogy a kenguruban hordom a 10 hetes kisbabát és mikor leteszem a kiságyába, akkor addig sír míg fel nem veszem, de én arra gondoltam,hogy nem fogom mindig kézbe szoktatni, a fene sem bírja mindig cipelni és mikor sír a kiságyában, vagy ahol azelőtt aludt a kis rezgős székében hátat fordítok, hogy úgy érezze sírással nem ér el mindent,kimegyek a szobából és hagyom sírni, mert ha mindjárt felveszem,akkor megszokja, hogyha sír én mindjárt ugrok. Én ilyen gyerek voltam és sajnos ezért lettem utána elkényeztetett, sírással mindent elértem, a szüleim alig győztek velem. Szóval lehet, hogy szívtelennel tűnik, nem tudom mit gondolnak mások erről. Nincs jobb módszerem, hogy leszoktassam arról, hogy manipuláljon majd a sírással, később hisztivel. Persze ma próbáltam ki ezt először, de sikertelenül, mert még fél óra múlva is sírt, nem volt se szomjas, se fáradt, mivel aludt a kenguruban, pelenkát is cseréltem. A kengurun kívül meg nyugtalan és bömböl.
2011. nov. 22. 04:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy az a legjobb megoldás, hogy lerakod és úgy hagyod!!!

Ha le szeretnéd szoktatni, akkor én azt javaslom, hogy feküdjetek együtt az ágyon, rakd magad mellé, játssz vele, simogasd.Így vele vagy, de nem szoktatod kézbe.

A babádnak szüksége van rád.

Nem lehet, hogy hasfájós esetleg?Azt szoktad ellenőrizni?Tornáztatod?Vagy adsz neki hasfájásra valamit?Elég a tejed?Vagy már nem szoptatsz?

A hiszti az majd később jön, azt lehet kezelni, de egy ilyen pici még nem hisztizik.

Én sem vagyok egy kézben hordozós, de mindig megtaláltam a módját, hogy együtt legyünk a lánykámmal.10 hónapos, teljesen kiegyensúlyozott.Néha már csap hisztiket, de nem foglalkozok vele, de viszont ha baja van, akkor mindig itt vagyok.

2011. nov. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Én így csinálnám: Letenném, ott maradnék vele játszani, elfoglalni, mutogatnék neki dolgokat. Aztán rövid időre nem játszanék vele, de ott maradnék, hogy lásson. Aztán kimennék, hogy ne lásson...és ezt így sokszor eljátszanám. Ha sír megpróbálnám nem ölbe kapni, hanem simogatással megnyugtatni.
2011. nov. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Ennél rosszabbat több téren sem csinálhatsz. Eleve miért raksz egy 10 hetes babát kenguruba? az nem jó neki.

másrészt pedig eddig te így csináltad, és egyik percről a másikra őt bünteted azzal, hogy egyedül hagyod.

Jól írták az előttem írok, foglalkozz vele, feküdj mellé , játszatok, a fokozatosság elve sokkal jobb.

Nem szabad ilyet csinálni egy babával.

És hidd el, azért, mert egy csecsemőt szeretgetsz, akár egész nap nem lesz hisztis kisgyerek.

Az első fél évet túl kell élni, utána jobb lesz.

Onnantól jobban elfoglalja magát, elkezd mászni, nem akar majd annyira téged. Most rád van szüksége. Vannak olyan babák, akiknek egész nap, van, akik kevésbé ragazskodóak.

2011. nov. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Négy gyermekem van és egyik sem manipulált még 10 hetes korában. Ha sírtak, akkor bajuk volt, vagy csak egyszerűen a társaságomra vágytak. A baba 9 hónapig közvetlen kapcsolatban van az anyával, amiből a születéskor kiszakad. Tapasztalatom, hogy a leginkább ölbebaba is lekívánkozik anya öléből amikor kinyílik az értelme a világ felé. A manipulálás 10 hetes korban nem létezik. Nemet, később kell neki mondani, s ha következetes vagy, akkor megérti majd. Most még nagyon nagy szüksége van a testközelségedre. Ha nehéz, akkor ahogyan előttem írták, tedd magad mellé az ágyra.
2011. nov. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hagyd, hogy a saját félelmeid korlátozzák be a babáddal való kapcsolatodat. Ne félj tőle. 9 hónapig magadban hordtad, vártad, vigyáztál rá, most itt van végre veled fizikai valójában is és egy dologra van szüksége: a szeretetedre.

Ha lehet, ne tedd kenguruba, megoszlanak a vélemények, hogy ilyen pici babát egyáltalán hogy lehet hordozni. Nekünk babaslingünk volt, én abba tettem bele, sokszor volt rajtam. Ez elvileg jó eszköz a hordozásra. De még így is természetesen amikor csak lehetett saját kis környezetében volt (kiságyában vagy velem a nagyágyon).

Nálatok teljesen természetes reakció, hogy ha nem érzi a testi közelséged, akkor nyugtalan és sír. Vannak babák akik kevésbé igénylik, vannak akik jobban. DE. Nem tudod a babát elrontani az első néhány hónapban. Használd ki az időt, amíg babusgathatod, szeretgetheted! Most még jó pár hónapig "csak" csecsemőgondozásról fognak szólni a napok. Nagyon jó, ha ki tudsz alakítani valamilyen napirendet, ami szerint zajlanak a mindennapok. És lehet, hogy hihetetlen, de a legjobb módszer, hogy egy önálló, ügyes gyerkőcöt nevelj az, ha ott vagy neki és reagálsz a jelzéseire. Én így tapasztaltam, 15 hós a lányom. Haladunk a nehezebb időszak felé, de teljesen jól átvészeltük idáig, nekem még nem kellett kiírni kérdést, hogy miért hisztizik az 1 év körüli babám. És nem azért, mert tökéletes anya-lánya páros lennénk, mindkettőnknek vannak nyűgösebb napjai. Csak megpróbálok figyelni rá, nem irreális elvárásokat támasztani felé és korának megfelelően kezelni.

Remélem tudtam picit segíteni!


Jó babázást!

2011. nov. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Három gyerekem van. Rendezett háztartás van itthon, rendszer a gyerekek életében. Pedig sosem hagytam sírni a gyerekeimet. És nem is manipuláltak sírással. Egy 10 hetes csecsemőnek csak életösztöne van, rossz indulata nincs. Hogy bírod egyáltalán elviselni, hogy sírni hagyod? Szegény hogyan számítson akkor rád? Szerinted kör e-mailt kéne írnia a problémájáról 10 hetesen?
2011. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
egy ilyen pici nem manipulál-. föleg nem egí ilyen fiatal koru baba. Én ha kelett egész nap ringattam cipeletem a popoját ha arra volt szüksége nem hagytam sirni. ha sir egy baba annak mindig oka van és nem azért hogy te ne tudj pihenni. illetve idegesitsen ezzel.
2011. nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Egy idő után abbahagyja a sírást, de nem azért, mert megnevelted, hanem azért, mert MEGTANULTA, HOG FELESLEGES SÍRNIA, MERT RÁD NEM SZÁMÍTHAT!!!!!
2011. nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
"A kisbabáknak természetes igényük a testközelség, ehhez nem tudnak "hozzászokni", mivel ez nem tanult folyamat, hanem szükséglet (olyan, mintha azt mondanánk, hogy ha megetetjük a babát, akkor hozzászokik, hogy éhes legyen)."
2011. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Leszoktatni? Miről ? Úristen. Egy ilyen picurka baba még nem azért sír, hogy manipuláljon, hanem mert vágyik az anyukájára, az érintésére, az illatára. Szeretné újra hallani a szívdobogását, azt, ami a hasadban töltött 9 hónapig megnyugtatta Őt, biztonságot adott Neki. Te meg magára hagyod azért, mert anno... Szegény csöppség!
2011. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!