Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagáljátok le? Amikor...

Hogyan reagáljátok le? Amikor a gyerkőc mondjuk indulás előtt kijelenti, hogy anyával veszi fel a cipőt, anyával öltözik stb. , holott apa is ott van és anya még készülne.

Figyelt kérdés
Engeditek, ahogy ő szeretné, vagy mindenáron apa adja rá, akár cirkusz árán is?
2011. nov. 30. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ez mindennapos, ha itthon vagyunk ketten. Ha én kezdem öltöztetni akkor én is fejezem be, ha az apja kezdi öltöztetni, akkor ő fejezi be. Ha öltözés előtt jelenti be igényét, hogy kivel szeretne, pl még öltözés előtt azt mondja, anyával szeretném, akkor gyors felöltözök és adom rá is a cuccokat.Ebben partner vagyok. De időközben nem engedem megváltoztatni, akkor cirkuszolhat, lefogom és öltöztettem.
2011. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is hasonlóképpen csináljuk mint az első válaszoló. Ha öltözés előtt odaszalad, hogy "Anya én veled szeretnék öltözni." akkor belekalkulálom a dolgokba és partner vagyok benne. Ha szimpla hiszti az egész, pláne ha ezzel se jó azzal se jó, és már a szomszéddal is öltözni szeretne :) na akkor nem. Igen, nagyobb sírás árán is bevállalom, hogy nem engedek neki.
2011. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem hisztizve, hanem normálisan kéri és meg is valósítható, akkor engedek neki. Ha már alapból visítva mondja, hogy anyával, akkor semmiképp. Ha már elkezdte az öltözést apával, akkor sem. Ha meg tényleg készülnöm kell, akkor általában elmagyarázom közben, hogy látod, anyának is öltöznie kell.

Semmiképp ne engedj neki mindig, mert egy csomó rigolyája kialakulhat így. A nagyobb fiammal így jártuk, folyton a könnyebb utat választottuk, hogy ne legyen hiszti. Hát a vége az lett, hogy csak anya adhat inni, csak anya veheti le a cipőjét, csak anya kezét fogja meg, stb-stb. Sorolhatnám a végtelenségik. Irtó nehéz volt leszoktatni erről.

A másodikkal már okosabbak voltunk:)

2011. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!