Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, nem tudom...

Rossz anya vagyok, nem tudom hogy győzzem ezt le?

Figyelt kérdés
Már 3 hetes a babám, de nem tudok neki mit mondani, max. annyit, hogy "jajj ne sírj, jó reggelt, egyél még egy picit." Már a férjem és anya is mondják, hogy beszéljek hozzá, mert nem fogja ismerni a hangomat, de egyszerűen nem megy :(( Ha sír akkor se tudok neki mit mondani, olyan szar érzés :( Mit tegyek hogy megváltozzak?
2011. nov. 11. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 alaszka ***** válasza:
Szerintem ezt meg tudod változtatni, ha erre odafigyelsz. Egyébként még nagyon pici, és még különösebben nem tudsz vele kommunikálni, szerintem ez természetes, hogy így érzed, ettől nem vagy rossz anya. Mi mást tudnál neki még most mondani? Pl. ha altatod, akkor énekelj neki naponta 1-2 alkalommal, szerintem az beszéd helyett megteszi. Ismerni fogja a hangod, hiszen 9 hónapig hallgatta, meg most is hallja ha mással beszélsz! Pár hét múlva, mikor látod, hogy már sokat nézelődik, várja hogy szólj hozzá, akkor ez magától kialakul nyugi, magadon fogsz mosolyogni, milyen babanyelven beszélsz. :)
2011. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ettől még nem vagy rossz anya, ne aggódj! Majd belejössz a "beszélésbe". Először persze, hogy furcsa, hogy beszélsz valakihez, aki se nem válaszolni nem tud, se nem "érti", amit mondasz. Kicsit erőltesd a dolgot, aztán természetes lesz. Ha a beszéd nehezen megy, mondj neki mesét, vagy énekelj kezdetben. Miközben körülötte vagy, kommentálgasd azt, hogy mit csinálsz, "anya gyorsan összehajtogatja a ruhákat, stb." Hajrá:)
2011. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudod, milyen fantasztikus érzés, amikor öledben van a kisbaba és elmondod neki, mennyire szereted, milyen csodálatos kis emberke ő, milyen szép, mennyire örülsz, hogy itt van, ő pedig egyszer csak visszamosolyog, mert bár a szavaidat nem érti, a hanglejtésedet, arckifejezésedet igen? Próbáld ki! :-)
2011. nov. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem fogja megismerni a hangodat? :-o Ez így elég furán hangzik. Dehogynem, főleg ha már nagyobb lesz.


Szerintem nem vagy ettől még rossz anya egyáltalán! És a babád még nagyon picike, ha majd nő egy kicsit és mindenen elneveti magát meg érdeklődik, akkor rögvest lesz egy csomó mondanivaló. Szerintem ilyen korban még simán elég, amit Te teszel. Csak érezze, hogy vidám vagy és hogy szereted. De ezt meg biztosan érzi. :-)

2011. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

:) Ne izgulj, majd belejössz!

Én mindent mondtam neki, amit csináltam.

"Látod, anya levasalja a ruháidat, hogy csini legyél!

Nézd, anya hozott neked... (ezt-azt)

Gyere, megyünk fürcsizni,stb...stb..."

7 hónapos, és mostanra már mindent együtt csinálunk és mindent kommentálok neki. :D

3 hetes, nem olyan nagy még, össze fogtok rázódni, idő kérdése. :)

Boldog babázást! Kislány? Kisfiú?

2011. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy rossz édesanya lennél. Inkább az lehet, hogy más az elmélet és más a gyakorlat. Akármennyire is tervezett egy terhesség ( főleg az első babánál ) a születése után szembesülünk azzal, hogy ezért a babáért én vagyok a felelős. És jönnek a sorozatos kérdések.

(annak ellenére,lehet hogy terhesség alatt kiolvasott nem egy szakirodalmat a babavárás illetve gondozással kapcsolatban.)

Amit tehetsz: Ha nem találsz megfelelő szavakat mit mondj a babádnak, akkor olvass fel neki egy mesét, ha felveszed vagy éppen ringatod mondj neki verseket, mondókákat. Énekelj neki. Lehet sok jó könyvet kapni amiben aranyos versek, mondókák, énekek, és mesék vannak.

Még nincs elveszve semmi!

2011. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vedd a kezedbe, ölelgesd. Mondj mondókát, verset.

Télapó itt van

Este jó, este jó......

Egy kis malac röf-röf-röf, trombitája töf-töf-töf

Vagy szavald a János vitézt

2011. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg, hogy ami eszembe jutott mondtam neki. Pl: Ha már 4-5éves lesz, akkor megy biciklizni apuval, addig én főzök nekik valamit... :) meg pl: Mikor majd ovis lesz, naponta befogaz csajozni az oviban, olyan szép baba vagy, majd nem tudod magadról levakarni őket, de mikor karácsonyoztok oviban akkor felcsíp egy lányt és a karácsonyfa mögött papás-mamást játszotok, ahogy én is régen xd. Mindent mondok neki ami eszembe jut.
2011. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, nekem is 3 hetes a babám és egyszerűen néha azon kapom magam, hogy fogom a kezemben és hosszú percek óta csönd van, mert egyszerűen nem tudok neki mit mondani! Ettől függetlenül nem érzem magam rossz anyának, mert ettől függetlenül puszilgatom folyamatosan, viszont ha nagy ritkán elkezdek neki énekelni, elkezd sírni! Lehet, hogy nem tetszik neki az énekhangom!:)Azt viszont észrevettem, hogy az apja, vagy anyósom sokat beszél neki, olyan érdeklődéssel figyeli, nálam picit nyugtalanabb hosszabb távon!...de ez úgyis meg fog változni, nyugi!
2011. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!