Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki költözött már egyévesnél...

Aki költözött már egyévesnél kisebb babával, hogy bírta a baba? Nehéz volt neki?

Figyelt kérdés
Enyém 7 hónapos lesz, amikor költözünk másik városba. Esetleg tippeket tudnátok adni, mivel könnyíthetem meg az átállást? Mire érdemes figyelni?
2011. nov. 30. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
A barátnőmék költöztek. Az harmadik gyerek volt 8 hónapos, mikor átköltöztek az ország egyik végéből a másikba. A kicsivel volt a legkevesebb gond. Neki még tök mindegy hol van, a lényeg hogy anya ottlegyen. Ők a szobáját próbálták ugyanúgy berendezni, mindkét helyen.
2011. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2011. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eddig soha nem volt olyan, hogy pl szülőkhöz elmentetek pár napra, és ott aludtatok?Az új környezet miatt aggódsz esetleg?

Az én babámmal sokat vagyunk több napot rokonoknál, és azt elég jól szokta bírni.3 hónapos volt amikor elköltöztünk, azt az enyém elég jól bírta!És most megint fogunk amikor 1 éves lesz Januárban.Én nem aggódok, ha a napi rendje nem változik, akkor nem lehet probléma.Mikor 3 hónapos volt is úgy csináltam, hogy jött apukám felesége, és foglalkozott a babámmal amíg én pakoltam, és szoptatás után indultunk mi utoljára, hogy 2 kaja között utazzunk.Ezt most is így tervezem, mondjuk mi csak Pesten belül költözünk, de dugó, baleset bármikor lehet!

2011. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még soha nem aludt házon kívül. Az új helyen lesz saját szobája (eddig velünk aludt), de majd beköltözöm vele pár napra. az a gond, hogy még szopik ezerrel, és a hozzátáplálásnak is az elején vagyunk nagyon. Úgyhogy végig velem kell legyen, hurcolkodáskor, pakoláskor. nincs is kire bízni. Remélem, tényleg nem szenved majd, ahogy mondjátok. Én is félek a költözéshez. Ja, és most fogzik is.
2011. nov. 30. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 10 hónapos volt,minden más lett.akkor költözött külön szobába.semmi gond nem volt vele,mindent jól viselt.
2011. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk borzalom volt a költözés. 2 hónapos volt a lányom és hasfájós. Folyton kézben volt. Ráadásul leginkább csak az én kezemben volt el. Hát a bepakolás nagyon lassan ment, de csak összehoztam. Az utazás borzasztó volt. " kanyar volt mire minden bútor átkerült, ráadásul az első kanyarban mi még itthon maradtunk a picivel. Egy db pihenőszéket hagytak. Szerencsére pelenkáznom pont nem kellett, de le se tudtam tenni a székbe. Aztán az utazást végigordította... Este kezdtük el a bútorokat a helyére tenni. Akkor már szegénykém olyaan fáradt volt, hogy arra sem kelt fel, ahogy fúrták fel a konyhaszekrényt. Aztán hónapokba telt mire kipakoltam mindent. Mondjuk még most is van pár cuccunk dobozban, de azok csak ilyen csecsebecsék. Én soha többet nem költöznék ilyen pici babával :( Egyszer még biztosan költöznünk kell, de 2 éves kora előtt nem szeretnék...
2011. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen idos korban meg nem fogjak fel es ha megprobalod a szobajat ugyanugy berendezni szinte eszre se veszi. Kislanyom 11 honapos volt amikor elkoltoztunk es nem volt semmi gond.Sok sikert a koltozeshez!!
2011. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, 4 hós volt, amikor más városba költöztünk, kertesbe, semmi gond nem volt. Mintha semmi nem változott volna.
2011. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ÉN is ettől tartok. Két hét múlva költözünk, most 6 hós a babám.

A helyzet ugyan az, idáig egy szobás lakásban laktunk, most lesz saját szobája.

A másik meg amitől tartok az az, hogy hogyan fogok kipakolni a zsákokból, és kitakarítani az egész lakást, ráadásul szinte egyedül (mindenki dolgozik), úgy, hogy a babám egész nap igényli a társaságomat. Csak annyi időm van, amíg alszik, az pedig délelőtt 2x20 perc, és délután egy óra.

Fúúú én nagyon parázok!

2011. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj Mancika! Szerintem nem hajt a tatár, majd kipakolsz amikor tudsz. Én is csak a konyhát meg a fürdőszobát pakoltam ki hamar, a többi nem olyan fontos. Pl hetekig bőröndből öltöztünk, dobozból vettem elő a popsikrémet, fürdetőt stb.

Akármilyen horror volt, túl lehet élni! :)

2011. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!