Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hó körüli,4 fogú babátok...

15 hó körüli,4 fogú babátok eszik már darabosat?

Figyelt kérdés
Nálunk ez a helyzet, és még csak a kenyérhéjat, kiflicsücsköt rágcsálja, de ha a kajájában van vmi darabos, öklendezik. Nem tudom, hogy erőltessem-e, hiszen 4 foggal még nem nagyon lehet rendesen rágni?!?!?
2011. nov. 30. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

de, szerintem kéne próbálkoznod :) 15 hónaposan ne a pépbe hagyj darabosat hanem azt adj neki amit ti is esztek, meg fogsz lepődni :)

enyémnek 10 hónaposan jött ki az első foga, akkor már csak darabosat evett, az ínyükkel nagyon ügyesen tudnak rágni a babák.

2011. dec. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az enyémmel is ugyan ez a helyzet,11 hós,és 8 foga van,ő inkább csak leharapja a kenyérhéjat,de nem rágja meg,és ha a kajában darabok vannak ő is öklendezik!

lusta rágni,pedig már kellene!

2011. dec. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is pont ennyi foga volt. Az első pár alkalommal öklendezett szegénykém, akkor kisebb-kevesebb darabokat tartalmazó, és puhább állagút ételt adtam Neki napokig. Szépen lassan belejött, és most már problémamentesen eszi. (A babánt pl. nagyon élvezte szétnyomni az ínyével.)
2011. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15 hósan már ennie kellene darabosat elvileg. Nekünk volt fogunk ekkor már nyolc, de sokszor félrenyelt, mert nem használta 12-14 hónapos kor között, csak nyomta a szájába, amíg fért. Imádta ennyi idősen, amit megfoghatott és önállóan ehetett. Sajnos minket folyamatosan stresszelt a védőnő, hogy ilyen idős korban már azt kellene ennie, amit mi eszünk. Na ja, de ha fuldoklik, nem neki kell megoldani a helyzetet...
2011. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, szívemből szóltál!! Nálunk ugyanis pont ez a probléma, hogy néha még a kenyérhéjat is félrenyeli, és elvörösödve köhécsel, a frászt hozva rám! Egy idő óta már nem is merek neki adni, csak ha a férjem itthon van, mert én tényleg félek, hogy megfullad, és most nemcsak a természetes anyai aggódás beszél belőlem, hiszen láttam, hogy mit művel... Ezért vagyok dilemmában, hogy mit csináljak, mert azért 4 szemfoggal még nem lehet rendesen megrágni mindent... De ha meg lemaradunk?! :(
2011. dec. 1. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!