Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a neve annak a kupnak ami...

Mi a neve annak a kupnak ami segíti, hogy a babának legyen széklete?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hetes kislányom és nem tud már 4. napja kakálni.

Tornáztatom, kamilla teát itattam vele, espumisan cseppet adok neki és még mindig semmi. A védőnő említett valami kupot csak nem emlékszem a nevére.


2011. dec. 1. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
glicerines kup
2011. dec. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de adj helyette lavelocal szirupot
2011. dec. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha anyatejes nem baj ha ennyi napig nincs széklete nem kell rögtön a kúphoz nyúlni
2011. dec. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor hány nap után kell aggodni?
2011. dec. 1. 08:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak 9.napon kaki nélkül adtam a glicerines kúpot,de ezt könnyen megszokja a baba és csak a már ott lévő kakit puclja ki szóval sokra nem mész vele mert utána megint nem fog tudni magától kakilni az én lányom nem cumizik,nem tudta szivni szegényke.ezért 4-5 kiskanállal ivott meg kamilla teát és benne valami tejcukor nevű port kellett raknom,4-5 napig szopogatta a teát és elmúlt tőle mert a folyadék beindítja a a székletet általában akkor fordul elő ha jó sűrű a tejcsi.Az espumisan-nak meg semmi köze a székletlazításhoz pukizni segít csak neki:/De én is hallottam a laevolac-ról sokan mondták hogy nagyon jó! [link]
2011. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál, van, hogy egy hétig sincs széklet. Ugyanis az anyatej nagyon jól hasznosul, ha kell szinte az egész felszívódik. Aggódni akkor kell, ha a baba erőlködik, fáj a pocakja és puffadt. Kúpot akkor sem adunk első körben. Először Laevolac-laktulóz szirupot, ezt már nagyon picinek is szabad adni. Pár napon belül megoldja a kaki gondot a hozzászokás veszélye nélkül (lágyítja a székletet, így könnyíti annak ürülését, fölösleges székelési inger nélkül). Ha nincs elég kaki a babában a kúp csak szenvedést okoz, mert fölöslegesen ingerli, kényszeríti kakilásra a babát.
2011. dec. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ugy ahogy irják! csak óvatosan
2011. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod a szélcsövet is. Nálunk szokott segíteni.
2011. dec. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!