Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Milyen a széklete egy...

SOS! Milyen a széklete egy babának, ha fogzás miatt megy a hasa, és ha tényleg attól megy, akkor is kell diétáztatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit gondban vagyok, segtsetek!

Másfél éves babámnak pár napja megint megy a hasa, utoljára pár hónapja ment, 3 hétig diétáztunk, gyógyszert szedett, alig bírt kijönni belőle. Most megint megy a hasa kb. 4-5 napja, de akárhogyan is gondolkozok, nem adtam neki új dolgot vagy olyat, amit eddig nem evett, nem tudom, miért nem múlik el neki. Nem habos, nem nyálkás, csak hígabb, mint egyébként, hol erősebben híg, hol épphogycsak ráragad a fenekére és nem marad egyben. 2-3 alkalommal van széklete naponta. Kétféle gyógyszert kapott eddig, a második valami nagyon erős volt, de csak nem mulasztotta el rendesen. Arra gondoltam, hogy lehet valóban a foga miatt híg a széklete (tudom, hogy jön a foga), de akkor mit csináljak vele? Merjek neki tejet adni, vagy ha tápszert veszek helyette azt ihat hasmenésesen? Ha tényleg a fogától megy a hasa, akkor is kell diétáztatni, vagy etessem rendesen (szegény már alig kap tejterméket:()?

Éjszaka jól alszik, napközben jó a kedve, nincs láza, nem fáj a hasa. Csak megy.

Adnátok valami tanácsot?


2011. szept. 27. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó lenne orvossal , védőnővel is konzultálnod; mert megírom őszintén nekem a gép másik feléről nem tűnik ez hű de nagy hasmenésnek. Van, hogy a babák széklete hígabb, van hogy bogyósabb.

Az én fiamnak majdnem mindig kemény volt a kakija, anyósom állandóan azzal jött, h "szorulásos", de ez már csak azért sem igaz, mert nem erőlködik közben , ilyen és kész.

Tápszertől -szerintem- nem lesz rosszabb a helyzet.

"Éjszaka jól alszik, napközben jó a kedve, nincs láza, nem fáj a hasa. "

Na és ez a mondat azt jelenti, hogy nem vmi betegségtől megy a hasa, mert azt láz is, rossz közérzet is kíséri.

Szóval , tudom h innen könnyű okosnak lenni, de sztem ez nem a nagy klasszikus hasmenés.

Ezért írtam h beszélj a dokival, védőnővel is.

2011. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, természetesen elviszem orvoshoz is, de már letettem róla, mert tegnap már nem ment a hasa, ma meg megint elég híg volt a széklete. Amúgy a múltkor is csak ugyanazt írta fel, amit én is vettem most és írt neki dehidratáló port kiszáradás ellen. De iszik mentateát eleget, nem szárad ki. Az a gond, hogy a széklet milyensége elég sűrűn változik. Minden ok nélkül szokott olyan kemény is lenni, hogy ablakot lehet vele törni, meg ilyen híg is, mint most. Én sem tartom ezt hű de nagy hasmenésnek, de hát az ember néha eltanácstalanodik...
2011. szept. 27. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is gyakran előjött a híg, néha szinte vizes széklet. Valószínű, hogy fogzás volt a gond, mert a smecta por és a normaflor két nap alatt rendbe hozta.
2011. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nem diétáztunk, csak ha valóban betegség miatt volt.
2011. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen, jól írja az előző, tényleg dicsérik a "normaflor"-t pl.! rendbeteszi az emésztést, ha csak kisebb gondról van szó, ez jó ötlet, 1 próbát megér szerintem!
2011. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13:48-as vagyok, nekünk azt mondták, hogy a smectát, és a normaflort együtt kell adni, így hatásosabb a hasmenés ellen. Nekünk bejött, bár a smecta rettenetes ízű, kicsit a gyerekbe kell erőltetni.
2011. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én pont ma reggel hívtam hasonló okok miatt a doktornőt. Ugyanis fiamnak (6 hónapos) több, mint egy hete hígabb a széklete, napi 2-3-szor.

Doktor azt mondta, hogyha lem lázas, nincs rossz kedve - akkor valószínű, hogy a fog a ludas.

2011. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!