Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bőrkiszáradás. Vajon mi...

Bőrkiszáradás. Vajon mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Tavaly télen is és most is ahogy bejött a hideg kisfiam bőrén kisebb-nagyobb foltokban kiszárad a bőre( Hasán, mind a két karján). Gyógyszertári krémek ecsetelők nem váltak be amiket az orvos felírt. Nem vakarja és nem is fáj neki, és a nyáron egyáltalán nem volt semmi panasz a bőrére. Az időváltozás okozhatja?


Előre is köszönöm a válaszokat! 17hónapos babuci anyukája


2011. dec. 1. 11:49
 1/6 xStefix ***** válasza:

Nekem a kezemen szárad ki a bőr télen, de annyira, hogy ki tud repedni. A hideg levegő, szél és a meleg víz miatt. Én Lipobase Repair krémmel kenem, gyógyszertárból van és szuper jól kezeli.

A lányomnál vannak a tiédhez hasonló foltok, néha viszket is neki; nálunk az izzadás miatt van, ha nem szellőzik neki elég jól. Főleg olyankor, ha időváltozás van (tartós melegben vagy hidegben már nincs). Nekünk erre endogén ekcémát mondtak, de még én se tudom pontosan, ez mennyiben más, mint az atópiás bőr, ami meg nekem... Neki a pamutruhák, réteges, de szellős öltözékek és a shea-vaj vált be mint krém. Szteroidos krémet csak ritkán kap, mert az ugye elég durva.

Szerintem vidd el a tiédet bőrgyógyászhoz. Lehet, hogy csak az időtől ilyen, de lehet, hogy valami allergia. Addig is figyeld, tudod-e kötni valamihez.

2011. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is szárazabb a bőre télen. Én a baba testápolóval kenem, ami száraz bőrre van. Bár a fiam 3 éves lesz nemsoká.
2011. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk például a szójaallergia miatt alakultak ki ilyen ekcémás foltok. Amíóta tartjuk a diétát, csak akkor jönnek elő, ha hiba csúszik bele.
2011. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valamennyire szerepet játszik az idő is. Nekem is szárazabb a bőröm, mint nyáron.

Amúgy pont aktuális nálunk a kérdés, fiam 1 hete vakarózik, a belső combja hajlatban és térdnél tök pöttyös. :( Elvittem dokihoz írt fel gyógyszertári krémet, tegnap óta kenem vele, de még mindig nagyon vakarózik.

Doki szerint az idő, a harisnya, a beöltöztetés, dörzsölődik a combja stb... de ma reggelre lett a hasán és az alkarján is pár pötty. :( Hááát nemtom. :( Még várom a krém hatását, aztán ha nem múlik megint elviszem, de már a bőrgyógyászatra.

2011. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyógyszertári fürdető segített,visszatértünk rá és pár nap alatt rendbe jött.Fürdetem vele és utána testápolóként is használom neki!
2011. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jövőhét szerdán kérek beutalót az orvosunktól.Egyenlőre csak a hideghez tudom kötni a tüneteket. Segítségeteket köszönöm.
2011. dec. 1. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!