Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi okozhatja, hogy egy egy...

Mi okozhatja, hogy egy egy éves kisgyerek nem ül még?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos, jártunk tornára, babaúszásra, rengeteget tornáztattam stb. Négy hónapig kúszott, 11 hónapos kora óta mászik, kapaszkodva feláll, és lépeget.Ha fogjuk, sétál. Nem képtelen ülni!!Csak úgy, ha a kezére támaszkodhat, vagy ha egy kézzel kapaszkodhat, vagy sarokülésben.De úgy, hogy egyenes háttal, támasztás nélkül, úgy nem.Mindig csak várom, hogy kiül mászásból, vagy leül állásból, de nem..Kaptunk időpontot neurológushoz, de nem emiatt.A gyerekorvos szerint ez nem gond, kihagyta a felülést, majd leül állásból.Merevnek találta a hátát, de erre is csak most jött rá, egy éves kora után.Valakinek van erről tapasztalata?Mi lehet ennek az oka??Miért nem tud ülni? Egyébként örökmozgó, nagyon mozgékony kisbaba, egy pillanatra se áll le a mozgással.Eléggé nyugtalanít..
2011. nov. 1. 10:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocs, helyesbítek: képtelen ülni!
2011. nov. 1. 10:09
 2/14 anonim ***** válasza:
Dévény tornász látta már?????
2011. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, jártunk hozzá márciustól augusztusig, sajnos csak havi egyszer, mert nem volt előbb időpontja.Picit hypoton, de sokat erősödött.Amióta mászik, nem is kell már járnunk, a gyógytornász szerint nincs nála semmi neurológiai ok, de természetesen elviszem neurológushoz.Szóval a Dévény tornával kezdtük.De felülésre nem mutatott gyakorlatot, azt mondta, türelem, ő még olyan gyereket nem látott, aki mászott, de nem ült.
2011. nov. 1. 10:42
 4/14 anonim ***** válasza:

ahogy kiveszem a szavaidból, ültetve van, ami nagy hiba, ez simán lehet az oka. nem hülye, képes a felülésre csak nem úgy mint más gyerekek, neki az lett tanítva, hogy egyet nyekken akkor már fel is van ültetve :)


ha pedig nem, akkor tényleg lehet állásból fog leülni. van bébihinta, abban kéne hintáztatni sokat, azzal tanul meg egyenes háttal ülni, igaz felülni nem. lehet nem erős még hozzá a hátizma, ha feszes, vagy hypoton akkor simán ez is lehet, akkor viszont nem szabad se hintába se sehova ültetni mert baj okozhatsz vele

2011. nov. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs ültetve, soha nem is volt.Soha nem párnáztam ki, nem tudom, honnan veszed..Egyedül az ölünkben "ült", a hordozóban, és 45 fokos szögben az etetőszékbe.Sehol máshol!Soha nem ültettem, mert tudom, hogy nem tesz jót a gerincének.
2011. nov. 1. 12:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy 11 hónapos kora óta mászik. Az még csak egy-két hónapja. Az én kisfiam is támasztotta magát a kezével, mielőtt stabilan ült. A mászástól még erősödnek a hátizmai, addig támasztja magát, nincs ezzel gond. Azt nem tudom, időben vagytok-e még. Hosszú baba egyébként? Hosszú babáknál lassúbb a mozgásfejlődés.
2011. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi!!8 hónapos kora óta tud a kezére támaszkodva ülni.Én is abban bízom, hogy erősödnek az izmai a mászástól.Csak tényleg aggaszt..meg olyan jó lenne ülve játszani vele, homokozóba, hintába csücsülni stb.
2011. nov. 1. 14:21
 8/14 A kérdező kommentje:
Átlagos a hossza egyébként, 47 cm-vel született, és szeptember 13-án volt 70 cm.Most nem tudom, mennyit nőtt azóta..
2011. nov. 1. 14:22
 9/14 anonim ***** válasza:
4 vagyok. hát jól megkaptam.. viszont akkor nem értem, ha nem ült még fel és nincs ültetve, honnan tudod, hogy a kezére támaszkodva már tud ülni???
2011. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A 70cm 14 hónaposnak azért szerintem inkább pici, mint átlagos. Kislányom rövid, 68cm, de csak 8! hónapos, mégis átlag alatti a dokik szerint.


Későn is kezdett mászni a lányod, talán ülni is később fog, de vidd el neurológushoz, az a biztos.

2011. nov. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!