Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm lánya 1.5 éves de...

Barátnőm lánya 1.5 éves de még mindig javarészt üveges kaját kap. Szerintetek ez normális? Amit főz nem nagyon akarja megenni, Esetleg azt csinálja hogy felesbe keveri krumplival, tésztával stb. Fiam 1 éves de már nem kap bébi kaját!

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 14:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
A fiam két éves, de kövezzetek meg, még mindig eszik üveges kaját. Az én főztömet is megeszi, de nem mindig a fogára való.
2011. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

Az én lányom 9 hónapos, és nem kell neki a házi kaja. Max. apával néha eszik egy pici kenyeret meg felvágottat.

De egy kezemen meg tudom számolni, hányszor ette meg azt, amit én főzök. Nem szereti, neki az üveges jön be.

De mondok meredekebbet: a tesóm gyereke annak idején már elmúlt 2!!! éves, és még mindig üveges kaját evett, és max. 2 félét! Semmi mást nem volt hajlandó megenni, örültek így is, hogy eszik. Aztán a bölcsi hozta meg a változást náluk.

2011. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Kinek mi a normális..az én ismerősöm pl.a 2 éves lányát is üvegessel eteti,mert annyira finnyás,hogy semmi mást nem eszik meg.
2011. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem normális,de tudni kéne miért nem eszik mást?!

Sok olyan baba/gyerek van aki nem akar darabosat enni. Ha viszont az anyuka "kényelmes" az nagyon elítélendő!

Próbálkozni kell,és változatosan.

2011. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy kényelmes,igyekszik ő, csak olyan fura hogy nem nagyon eszik rendes kaját!
2011. dec. 1. 14:56
 6/22 xStefix ***** válasza:
53%

Mondjuk ezért szoktuk azt javasolni, hogy ne üvegessel kezdje valaki a hozzátápot és/vagy ne adjon túl gyakran, hogy ne azt szokja meg a gyerek. Ha pedig csak azért kerül elő, mert a gyerek már x hónapos (tehát "ennie kellene"), de csak ezt eszi meg, a házit nem, akkor inkább várni kéne még egy kicsit az evéssel, hátha hamarosan megjön az étvágya az otthonira is.

A problémát megoldani mindig nehezebb, mint megelőzni...

2011. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek xStefixel. Annyit tennék még hozzá, hogy néhány gyerek meg, akinek csak főznek, nem eszi meg az üvegest. Én ezért adtam neki időnként üvegest is, hogy ismerje, ha mondjuk úton vagyunk, és nem tudok neki főzni. Az is igaz mondjuk, hogy 7 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, előtte nem fogadta el még a vizet sem, nemhogy az ételt.

A barátnőd helyében azzal próbálkoznék, hogy nagyon guszta kompozíciókat rajnék a tányérra, hátha megjön a kedve. Vagy esetleg bébiételes üvegbe tölteném a főtt kaját, és úgy próbálnám megetetni vele.

Darabosat amúgy azért eszik?

2011. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

lányom üvegessel kezdett. most 16 hónapos és hetente 1-2 alkalommal ha nem készül el délre a kaja akkor üvegest kap. én is kevertem míg kicsi volt az üvegest. az két napra elég volt a lányomnak.

de te milyen barátnője vagy?

2011. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
Sokszor azt látom, mintha az üveges az ördögtől való lenne... pedig amit időben olykor megspórol vele az ember, az sokkal inkább a gyerek javára van. Nem rosszak az üvegesek, és nem is mindig drágábbak, mintha főzőcskézik külön az ember. Egy barátunk csontvelő átültetésen esett át, sterilszobában volt és üveges bébiételt evett, ezt ajánlották neki, tehát annyira dráma nem lehet.
2011. dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,igazából nem bántani akarom,csak féltem a kislányt.Egyáltalán lehet ebből valami hátránya vagy baja?Amúgy sajnos hadilábon áll a darabossal bár szerintem egyre jobban megy neki!Tud harapni meg rágni de szerintem nagyon válogatós,múltkor kináltam kenyérrel de nem nagyon ette csak forgatta a szájába.Segíteni szeretnék nekik!
2011. dec. 1. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!