Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm lánya 1.5 éves de...

Barátnőm lánya 1.5 éves de még mindig javarészt üveges kaját kap. Szerintetek ez normális? Amit főz nem nagyon akarja megenni, Esetleg azt csinálja hogy felesbe keveri krumplival, tésztával stb. Fiam 1 éves de már nem kap bébi kaját!

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 14:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%
Hát ezt nem nagyon hiszem.....ha segíteni szeretnék a barátnőmnek megbeszélem vele őszintén a dolgokat de véleményem szerint mindenki úgy neveli és gondozza a gyerekét ahogy ő akarja és ahogy tudja.Sajnos vannak ennél sokkal durvább dolgok is családoknál van ahol még enni sem nagyon van mit vagy a kosz mocsok uralkodik vagy bent cigiznek a baba mellett...nem hiszem,hogy a barátnőd csemetéjét kellene sajnálnod...
2011. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%

Nem ördögtől való az üveges, csak piszokul drága. Nem eleinte, amikor még két kajálásra is elég, hanem amikor már nem elég egy üveg ebédre. Én csak ezért nem szoktattam pusztán üvegesre.

Amúgy kára biztosan nem származik belőle a gyereknek, jobb alapanyagokból készül, mint amit mondjuk a boltban megveszel, és nincs benne tartósítószer sem.

Az már gondot okozhat, ha keveset rág, erre tényleg érdemes lenne odafigyelni.

2011. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

15,27-es vagyok


hány foga van a kislánynak? a lányomnak (16hónapos) hat és most jön a hetedik. javarészt azért még picit összetöröm neki az ételt, de igaz kap harapnivalót. pl. virslit, bundáskenyeret, felvágottat,.

2011. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

Igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy jó minőségűek a bolti kaják. Ugyan mitől jobb egy gyereknek, ha felvágottat kap? Tuti nem jobb, mint a hús+zöldség+ rizs, amiből a bébiételek többsége van.


Nem hiszem, hogy ez probléma. Még nem láttam olyan iskolás gyereket, aki bébiételt evett volna, szóval előbb utóbb biztosan eszik majd mást is az a gyerek.

2011. dec. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
34%
Az én gyerekem is üvegest kap! 19 hónapos, és juniormenüt eszik! Szerintem az nem normális, hogy te velük foglalkozol!
2011. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az Én gyerekem eleinte csak ezt ette meg, mert majdnem 2 éves koráig piszok rossz volt a gyomra az orrmandulája miatt.

Miután kivették, már kimondottan követelte pl. a rizses lecsót meg a krumplis tésztát.

Előbb-utóbb megváltozik és v.szinü igénye lesz a változatosságra.

Meg is kell, mert a közösségben erre nyilván nem lesz lehetőség.

Ha nagyon ne megy, akkor esetleg hasonló összetevőkből lehet valamit főzni és talán rájön a gyerkő hogy az is rendben van.

Különben olyan szempontból valóban nagyon jó az üveges, hogy minél később eszi a gyerek a tartósító szereket, stb..., csak ugye drága és egy idő után kevés!

Ja. és persze nem mindenki tud főzni és ezt sem lehet elítélni!

2011. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj emiatt! Magától meg fog oldódni a helyzet. Nálunk legalább is így volt. Én is elkövettem azt a hibát, hogy a hozzátáplálás elején kényelmi okokból üvegest adtam neki. (Főzök ugyan, de azt másképp fűszerezem, és nem mindig azt, amit egy bébi is megehet...na mindegy,ez most lényegtelen). Azért mondom hibának, mert a gatyám is ráment,olyan drága volt így.


9hós kora körül megunta a pépet,meg az ízetlen, totál sótlan kaját. Most már csak darabosat eszik meg, és bele-belekóstol az én ebédembe is.


Szerintem, ha a család együtt eszik, akkor előbb-utóbb a gyerek is azt fogja enni, mint a többiek.

Nálatok ez az idő hamarabb eljött.

Náluk is eljön majd az ideje! Egyszerűen csak nehezebb átszoktatni a házi kosztra, ha az üvegest szokta meg. Sokszor kell kínálgatni. Amit az egyik nap nem fogad el,másnap vígan megeszik.

Az üvegesben is van vitamin.

2011. dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kislánya 3,5 éves és a levesen kívül csak üveges kaját vesz neki.Na szerintem ez már túlzás.
2011. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igazából nekem 13 hónapos a lányom, én főztem neki az elejétől fogva, de amikor nem volt időm külön főzögetni, bébi kaját adtam neki, azért is, hogy szokja azt is, ha megyünk valahova, és csak azt tudok neki adni! Most, hogy már azt eszi, amit mi, nem bírom vele megetetni az üveges bébikaját, akár melyik fajtát is akarok neki adni! Viszont van egy barátnőm, akinek a kisfia ugyanennyi idős, és ő az elejétől kezdve bébi kaját adott a fiának! És ő pont fordítva van, mint mi, ő a bébi kaján kívül nem bír mást megetetni a kisfiával! Múltkor még a húslevest sem ette meg, és a bele főtt répát, krumplit sem! De hogy ez miért van, azt nem tudom!
2011. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az én kicsi lányom 1 éves, nála pl abszolút hangulatfüggő, hogy mit eszik meg és mit nem. Bébikajából is rendszeresen eljátssza, hogy egyik alkalommal egy szuszra betolja, 1-2 hét múlva ugyanazt meg nem hajlandó megenni, majd később megint szereti. Házi koszttal ugyanez van. Ha meg fogat növeszt, képes gyümölcsön és tápszeren meg vajas zsemlén élni. Én ezen már nem stresszelem magam, lényeg, hogy megkap minden szükséges vitamint meg tápanyagot és jól fejlődik a baba, nem ?
2011. dec. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!