Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatom napirendhe...

Hogyan szoktathatom napirendhez a babábat? ( 6 hetes ) Ti mindig ugyanakkor fürdettek? Ha szeretném a fürdetést mindig este 7 és 1/2 8 körül csinálni, akkor ne vegyem figyelembe az evések időpontjait?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha pl. 5 órakor evett akkor ugye a következő 8-9 felé esedékes. Fürdessem meg 7 órakor, tegyem ágyba és majd az éhség felébreszti? Egyébként eleinte egy szoptatási tanácsadó javaslatára minden nyekkenésre mellre tettem, de az lett a vége, hogy az egész napom szétesett.Nem is hiszem, hogy jó lenne, ha a gyakori evés miatt nem tud a pici gyomra kiürülni. Kicsit hasfájós is lett.Sokan írják, hogy szoptatás után leteszik aludni a picit. De ha egyszer azért ébred fel, mert éhes? Vagy félreértettem valamit?

A fürdés időpontja idővel meghatározza az evések időpontját is, vagy fordítva? Úgy érzem, hogy ahelyett, hogy belerázódtam volna így a 6. hétre, teljesen összezavarodtam !


2009. máj. 14. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 10 hetes lesz, de muszály ugyanakkor fürdetni, mer este 6 után elkezdődik a menetrendszerint ordítás, úgyhogy fél 7 felé fürdés, utána szopi és fél nyolc körül elalszik.

Egyébként tök mindegy, hogy mikor eszik (du. 4-5 körül szokott, de volt hogy majdnem 6 kor) valamiért este 7 körül mindig iszonyúan éhes lesz a kisasszony.

2009. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia, 6hetesen még elég korai és nehéz is napirendet kialakítani. Később majd ő fogja magának szép lassan beállítani a napot. Én úgy csináltam, hogy ha a manó 5kor evett akkor kb. 7.30-kor fürdettem, és rögtön a fürdés után kínáltam kajával utána irány az ágy. Ha 6-kor evett akkor picit későbbre tettem a pancsolást, ha meg 4kor akkor meg előbb pancsoltunk. Ha felébredt újra kaja. A hasfájás nagyon gyakori ebben a korban, mindegy, hogy igény szerint vagy 2,5-3óránként eteted. 6hetesen vehetsz neki gripe watert, nálunk csodákat tett. Én az igény szerinti etetést próbáltam úgy értelmezni, hogy figyeltem a babát, hogy 2, 2,5 vagy 3óránként igényli-e a kaját, és próbáltam hozzá igazodni. az szerintem is szinte kivitelezhetetlen, hogy állandóan cicin lóg a gyerek, bár az én fiam ettől függetlenül az első 2hónapban rám volt nőve.
2009. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Remélem, nem voltam félreérthető: nem vagyok türelmetlen a babával szemben.Tegnap voltunk csípőszűrésen és ott szinte mindenkitől azt hallottamam, hogy az ő babája már végigalussza az éjszakát, lehet tervezni az evéseit stb...Ők mind szerencsések, vagy csak eltúlozták a dolgot?

2009. máj. 14. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

perszem, h eltúlozták. lehetetlen, h 1 6 hetes gyereknek napirendje legyen. a fiam vasárnap lesz 1 éves, na még nálunk is csúszik 1-1 nap. nem gépek... akinek a gyereke óramű pontossággal máködik, az szerintem nem jó, az anyuka nem veszi így figyelembe a gyermek igényeit, csak a katonás rendhez igazodik.

nálunk is a fiam alakította a saját napirendjét, én csak segítettem neki benne:))

szóval a jelzéseit figyeld, majd beáll szépen magától.

2009. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló! Akár én írtam volna, nálunk is ugyanez a helyzet, és az én babám is 10 hetes. Annyira megszokta, hogy 7-kor fürdünk, hogy képtelenség tovább húzni, ha 6-kor evett, akkor is üvölt 7-kor.

Szerintem az a ritkább, ha ilyen pici baba átalussza az éjszakát, az enyém egyszer szokott szopcsizni éjjel, a védőnő szerint 4 hónapos kor körül kellene már átaludniuk egy éjszakát. Én azt tanácsolom, hogy éjjel ne cserélj pelust, csak gyors etesd meg a sötétbe, és akkor tudni fogja, hogy még aludni kell tovább. A fürdetéssel meg én is úgy voltam, hogy az első 6 hétben összevissza fürödtünk, de utána maga kialakította a napirendjét, és mostmár megy a hiszti rendesen ha nem fürdünk 7-kor.

2009. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerencsés természetű babák, és némi anyai túlzás :) A babák alvási szokásai folyamatosan változnak. Az elején általában sokat alszanak nappal is, és éjszaka is, később napközben szinte semmit, amikor pedig elkezdődik a fizikai aktivitás napközben, akkor ismét alszanak nappal is, és éjszaka is. De ez sem szentírás, inkább csak saját tapasztalat. Egyebekben tökéletesen egyetértek az előző válaszokkal. A napirendet igazából a baba alakítja ki, és az étkezési szokásai is változnak az idők folyamán. A fürdés nálunk olyan szempontól volt a kezdetektől fix(en változó), h' a mindenkori vacsora előtti fél órában történt, lehetőleg az első válaszban vázolt esti cirkuszt megelőzendő. Hát, nem mindig jött össze. Az enyém kilenc hónapos, és a jelenlegi napirend csak 6 és fél hónapos kora óta van: a hozzátáplálás és később az elválasztás ugyanis megint mindent megváltoztatott. De előtte is két-három havonként voltak kisebb-nagyobb változások. Szóval szerintem fenntartással kell kezelni azt a manapság dívó szokást, h' pár hetes babáknak már komoly rendszert kell követni. Ez egy nagyon húzós időszak, de semmi sem tart örökké.
2009. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondom, hogy egy ekkora babától ne várd el még a napirendet. majd 3-4 hós korára kialakul ugyis. A lényeg, hogy egy fix időpont legyen neki, általában ez a fürcsi tud lenni. ő szép lassan érezni fogja az ez előtti és utána időszakokat, és lassan lesz egy nagyjábóli napirendetek. Amit persze szinte mindig valamivel szétborítotok majd, mert elindultuk vásárolni, ügyintézni, stb, és már csúszik is minden:-))

Még elég kicsi a babád, de én megpróbálnám, ha 5-kor eszik, akkor rendesen megfürdetném 7 körül ahogy szeretnéd és szoktad, és utána nem tenném le aludni. Persze ha bírja!! ha meg tudja várni a 8 órát ébren, akkor meg tudja enni a vacsit és utána alvás! Esetleg tolhatod az 5 órai evést kicsit előbb, fél 5 körülre. és akkor már fél 8 körül elfogadja a vacsit. így 7-kor ha fürdeted, ugyis fél 8, mire végeztek. eszik, és így 8 körül alszik is.

Ja és az összezavarodásra: ne aggódd túl:-) a szoptatási tanácsadó az az, ami. Te meg az édesanyja vagy, csomó ösztönnel, együtt 24 órában a babával:-) érezni fogod, hogy neki mikor mi a jó!

Ha fürcsi után éppen álmos, akkor hadd aludjon, és ha nem kel fel 8-kor enni, semmi baj nincsen. majd 10-kor felkel, és eszik akkor. az éhségre felébred mindenképpen. Én azt mondom, hogy a 3 óránkénti etetést nappal érdemes tartani, nagyjából persze, este, éjszaka viszont ne keltsd csak azért, mert "ennie kéne". aludj te is nyugodtan, és amikor ő ébred, akkor biztos lehetsz benne, hogy éhes!

Én tápszeres babámnál az elején csináltam, hogy felkeltettem éjszaka is 3-4 óránként kajálni. aztán volt,hogy egyszerűen nem volt hajlandó enni, sírt, hogy aludni akar tovább. rájöttem, semmi értelme ennek. éjszaka pihent, 5-6 óránként kelt enni.

Kitartás, jól csinálod! az ösztönökre hallgass!

2009. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mi mar 7hosak leszunk,de mivel naplot vezettem ezert vissza tudom nezni a 6 hetes idoszakot.Est mi mindig fel7 es 7 korul furdettunk.Utana kaja es szunya.Ez mindig igy volt,hogy megszokjon egy napirendet.Ejjfel 1 korul evett ujra,majd reggel 4 es fel6 kozott.Utana altalaban visszaaludt.Majd 8 9 korul ujra kaja.Ezutan altalaban felvolt egy darabig,pihenoszek,tornaztatas(nekunk sajnos muszaj volt).utana mindig elpilledt egy kicsit.11 13ora kozott kaja.Ez mindig attol fugott,hogy mikor evett utoljara.Majd ezutan jott a seta,Ilyenkor mindg nagyot aludt.Majd 16 korul kaja.Es ez minden aldott nap igy ment.Igy megszokta a napi rutint.Mostmar,ogy nagyobbak vagyunk teljesen atalakult az alvas igenye.De hozzateszem2,5 hos koratol atalussza az ejszakat,es boldog baba.En igy alakitottam ki a napirendunket,es bevallt.
2009. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!Teljesen megnyugtadtatok!!!:)

(Párszor már biztos befordultam volna, ha itt nem tudtam volna utánakérdezni a dolgoknak )

2009. máj. 14. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!