Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajúdás közben leesett a...

Vajúdás közben leesett a szívhang, sürgősségi császár lett! 5 hós babámon látnám ha ebből károsodása maradt volna?

Figyelt kérdés
Átmenetileg nem kapott elég oxigént. Hogyan venném észre, ha ebből vmi maradandó alakult volna? Észrevenném egyáltalán? Már egy hete ezen rágódok. Úgy féle, hogy van valami és én nem veszem észre. Kérlek írjatok minél többen, amit tudtok erről!!Köszi!
2011. dec. 3. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a pose-n volt hogy jelzett a gép, aznap befektettek, este megindították a szülést, 3 órát hagytak "vajúdni", nem tágultam, a szívhang leesett, így lett császár. A fiam most lesz 4 hónapos, semmi baja, igazi kis zseni, szépen fejlődik. Van bármi jel, ami miatt aggódsz? Orvos mondott valamit?
2011. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, kevés volt a magzatvizem is, 6 napot túlhordtam.
2011. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem mondott az orvos semmit, csak hát mennyi ilyet hallani, hogy a kismamával elfelejtettek közölni valamit, vagy neadjisten' észre sem vették.


Annyi, hogy kicsit feszes az izomzata, járunk tornázni, de semmi vészesről nem tudok. Csak minden nap eszembe jut ez, hoyg mi van ha...gyorsan elhessegetem ezt e hülyeséget a fejemből, de aztán megintcsak azon veszem észre magam,hogy ezen gondolkodok.


Egyébként jókedélyű, nyugodt baba. Most kezdett el forogni, próbálkozik kúszni, emeli a kis fenekét, kicsúszik még a lába...de próbálkozik:)

2011. dec. 3. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan hesegesd el a gondolatot . nekem a nagyobbik fiam 3,5 éves szintén leesett a szívhangja én lázas voltam, de neki annyira leesett h nem is találták csak kb 2 perc után.. sürgősségi császár és semmi baja nincs :)
2011. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha valami baja lenne, akkor nem forgolódna és nem kezdene kúszni. Ne aggódj, éppen úgy fejlődik a babád, ahogyan a nagykönyvben megvan írva. Ha oxigénhiányos lenne és visszamaradt volna valami, akkor nem csinálná ezeket.
2011. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk hasonló körülmények közt zajlott a szülés, sürgősségi császár mivel leesett a babám szívhangja. Mi is járunk gyógytornára de csodásan behozta magát, 7 hós de lassan már mászik, nincs lemaradva. Viszont mi elvittük a neurológiára és ott is megerősítették, hogy minden rendben, képességfelmérés is történt, és azt mondták hogy több dologban még jobban teljesít mint a korabeliek. Viszont ha elvinnéd akkor hosszú várakozásra készülj. Mi a Heim Pálban voltunk beutalóval.
2011. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így szültem, makk egészséges a pici, már 8 hónapos. És szemmel láthatóan értelmes, okos kisfiú; a korának megfelelően viselkedik. Mozgásfejlődésben kicsit le voltunk maradva, hamarabb hasra fordult, vissza is, de kúszni nem akart. Elvittem a korai fejlesztőbe, ahol mondtam, h így szültem, és megnyugtattak, h tutira nincs összefüggés. Ráadásul 2 torna után már kúszik, és félig 4kézlábra áll. Nem tudom pontosan, h volt-e számottevő oxigénhiánya, erről nem beszéltek, de úgy emlékszem, h 1-2 órát volt így, h fájáskor leesett a szívhang. De lehet, h sokkal kevesebb ideig. Nagyon lelkiismeretes az orvosom, szóval mondta volna, ha gáz van. Az apgar-ja 9 lett, és ez is megnyugtatott. Ne félj, biztos, h minden rendben van veletek! A védőnő és a gyerekorvos is figyel mindenre, biztos, h már kezdetektől fogva megmondták vola, ha csak a gyanú is felmerült volna. Biztos vagyok benne, h minden oké!

2011. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az Apgar-ja 10/10 volt.
2011. dec. 3. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!