Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak,37.6 hőemelkedése...

Kislányomnak,37.6 hőemelkedése van, oltás után vagyunk, az orvos azt mondta 39-ig ne adjak kúpot neki, de meddig várjak? Mert igaz láz nem lett, de ez a hő már teg nap este óta stagnál.

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 14:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

39??Az nagyon sok, nekem a védőnő azt mondta, hogy 37,5 felett egy fél kúpot 3 hó alatt be lehet adni. Szerintem nyugodtan adj neki, őt is zavarja a hőemelkedés. Mennyi idős a babád?

4,5 hós babás

2009. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
3 hónapos,most mértem még mindig 37.4,de sokkal melegebbnek érzem.Igen 39 mondott.
2009. máj. 14. 14:47
 3/19 anonim ***** válasza:

Ez babánál kisgyereknél mégcsak nem is hőemelkedés.Igaza van az orvosodnak,nem kell rögtön gyógyszerezni a gyereket mert sokszor felesleges.Az én első gyerekemnek 1 éves koráig 38 volt az alap hője popsiban mérve,ha nem volt beteg.Ezek után az új oltások után már ritka gyerek aki be is lázasodik.Én ha betegek és attól lázasak sem csillapítom 38,5-39 alatt.De ebből már levontam a 0,5 tizedet a mérés miatt.A szervezet természetes védekezése a láz,és ha nem veszélyesen magas nem fontos csillapítani.Így öli a kórokozókat a szervezet,előbb gyógyul a beteg.Legyen otthon mindig kúp ha szükséges,és gyors hatásos a hűtőfürdő,vagy vizes lepedő is.

Nem kell a gyógyszer ha elkerülhető.

2009. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
nekem bekapta az oltast es a dokineni azt mondta hogy ahogy hazaerunk adjak neki egy fel lazkuppot.es en adtam es nem is lett tole lazas es meg este lefekves elott is adtam neki egy felet es nem lett lazas egyaltalan.szerintem nem art neki ha adsz mert 39 fok az mar tulzas! minden jot 7 hos kislany anyuja.
2009. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedjetek már,hogy adhattok ilyen buta tanácsot,hogy feleslegesen gyógyszerezze a gyerekét?

37,4 a hője,gondolom popóban mérte.Akkor ez valóban csak 36,9 hol lázas ez a gyerek????

Ha meg betegnek bágyadtnak látszik az is lehet az oltás következménye,el fog múlni magától.

Gondolom megvizsgálta az orvos,betegen nem oltotta volna be.


3 gyerekes anyuka.

2009. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én pedig szintén azt mondom, mint az orvos: várj! Az oltás nem más, mint egy legyengített szérum, ami ellen hövel védekezik a szervezet. Ez így normális.

Egy 3,5 éves és 7 hetes fiús anyuka

2009. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
első vagyok. Szerintem egy felet adj neki, bár nem tudom, mennyi az alaphője. Az enyémnek 36,8 (levéve persze a fél tizedet), ezért is adtam 37,8-nál egy felet neki.
2009. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Gondolom, leszámítottad a fél tizedet belőle? Ha nem, akkor tényleg nem lázas, de még csak hőemelkedés se. megint az első
2009. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

en nem ertek egyet azzal,hogy a szervezet igy oli el a bakteriumokat es nem kell gyogyszerezni. az oltasok kozul egyik sem tartalmaz elo bakteriumot vagy virust(gondoljatok bele, senkit sem oltanak be elo hepetitis vagy poliomielitis virussal!!!) csak azoknak a feherjeit(elolt es tisztitott) amire immunvalasz keletkezik es ez adja a vedettseget. igen, a laz is egyfajta immunreakcio kovetkezmenye es a hoemelkedes nem feltetlenul karos, de a barmikor felmehet 38-39 fokra ami lazrohammal jarhat. en tenyleg nem ertem miert kell annyira ellenezni ilyenkor egy lazcsillapito kupot? megelozi a nyuglodest es a problemakat. ez nem azt jelenti, h tomjuk a babat gyogyszerrel!!!

azt nem tudom, h a kerdezo levonta-e a 0,5 fokot, de ha ugy erzi, NYUGODTAn adja be a kupot, mert nem art vele.Eddig volt a valasz a sajat orvosi(immunologusi) szemszogembol, most mint egy 5 honapos kislany anyukaja mondom, soha nem hagynam a gyerekemet lazasan kinlodni, gyogyszer nelkul, hogy majd a szervezete legyozi az allapotot...

2009. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Már le van belölle vonva ,azért ennyit tudok.
2009. máj. 14. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!