Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így jól csinálom? Hozzátáplálá...

Így jól csinálom? Hozzátáplálás, RÖVIDEN!

Figyelt kérdés

8h -tápi

11h -bevezetendő zöldség/gyümölcs*

14h -tápi

17h -tejpép

20h -tápi


Ez így ok?

Annyi kérdésem lenne, hogy amikor már minden korának megfelelő zöldséget/gyümit ismer, akkor főzelékként adhatom neki az eddigiek mellett délben (nálunk ez a 14h)


2011. dec. 4. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a 11 órási kóstoltatás után még megetetném tápszerrel. Első-második alkalommal úgysem eszik meg egész adagokat és írod, hogy később úgyis 14h-kor adnád neki a főzeléket.

Egyébként az étkezések kiváltását úgy javasolják, hogy vagy tejpéppel kezded az uzsonnát kiváltani vagy gyümölccsel a 10órait, hogy azért annyira ne terhelje túl a gyomrát. Ha ezek megvannak, utána jöhet az ebéd. Oda mehet a zöldség és érdemes pár napra rá tenni bele húst, májat, kortól függően sajtot reszelni bele, tojássárgájával dúsítani.

A reggelit ez után lehet kiváltani, majd a vacsit is. De a reggeli/esti tej vagy tápszer emellett maradni szokott.

2011. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is adok a 11h-kor a kóstolt íz után tápszert,egyébként nálunk ilyesmi a helyzet. Én is épp kérdezni akartam egy hasonlót. Ha végigkóstoltattam a korára jellemző gyümiket és zöldségeket,akkor már váltsam is ki a tízórait? Azt értem,h egyre nagyobb és nagyobb mennyiséget eszik a gyümiből, úgy fogy fokozatosan a tápszer/tej mennyisége, és egyszercsak ki van váltva az étkezés. De ez mennyi idő? Mi van,h kapásból megenne egy egész üveg bébiételt? Az én kislányom éppen 5 és fél hós, és kb. 40g gyümit eszik, majd fél óra múlva megeszi a 150 tápszert. Tehát akkor még nincs kész arra,h csak gyümit kapjon tízóraira? Szóval,bocsi az Off-ért,de pont ezen gondolkodom én is! :)))
2011. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is így kezdtük, szerintem teljesen jó, de ahogy mondták a többiek még a 11 órási utána adj neki tápszert. Mindig úgy célszerű, hogy még utána megkínálod, és amikor már annyit megeszik, hogy utána nem kér, akkor már sikeres a kiváltás. :) Mi is úgy kezdtük, hogy a 11 órási gyümizés lett először kiváltva, és 5 körül tejpép, majd a 14 körüli főzelékezést kezdtük, amikor a másik kettő már szépen ment. Most 7,5 hónapos a leányzó, háromszor eszik egy nap nem tápszert, ez így teljesen rendben van a védőnő szerint. :)
2011. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!