Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ennyit eszik a babám egy...

Ha ennyit eszik a babám egy nap, akkor ez soknak, kevésnek, vagy átlagosnak számít?

Figyelt kérdés

Hat hónapos fiam napi menüje a következő:

1. étkezés 6:30 körül 210 ml tápszer

2. étkezés 10 körül tejpép, kb 120 ml-nyi (öt kisebb csapott evőkanál tejpép igény szerinti vízzel felöntve, a vizet nem mérem)

3. étkezés 13:30 körül zöldség és gyümölcspüré keverve, kb 120 ml, húst még nem vezettem be, egyébként ehhez az étkezéshez tervezem

4. étkezés 17:00 körül gyümölcspüré, két fajta gyümölcsből és 2 kávéskanálnyi natúr rízspépből, ez is 120 ml kb

5. étkezés 20:00-kor legkésőbb 210 ml tápszer.


Egyébként a fiam méreteiről annyit, hogy nagy baba, 74 cm és 9 kg felett van. Ezek a mennyiségeket ő alakította ki igény szerint, tehát nem kell tömnöm, de el sem veszem tőle, ha még kéri. Csak éppen fogalmam sincs, hogy ez így jó-e.

A tejpépezés tejalapú étkezésnek számít? Jó az, ha két tápszerrel és egy tejpéppel van meg a napi három tejalapú étkezés és két gyümölcs és zöldség (és lassan hús) alapú étkezés van?


2009. máj. 14. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem átlagosnak számít, viszonta a babád súlya jó nagy :)))))

a tejpép tejalapú étkezésnek számít, majdnem olyan tápláló, mint a tápszer.

2009. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nikcsi ***** válasza:

Mi pontosan ugyanennyit eszunk, ezekben az idopontokban. Az en fiam is 9 kilo, viszont nagyon hosszu. :)

Szerintem ez igy teljesen jo.

2009. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Átlagos mennyiségeket eszik, mégis hatalmas bébi:) szóval elég neki az tuti! Jól eteted! Mekkora lesz, ha még husit is fog kapni??:))).... Amugy kell a husi a testnövekedéshez, ugyhogy lassan eheti már a csirkét vagy pulykát.
2009. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, hogy valaszoltatok, sokat segitettetek.

Hat igen, nem aprocska a fiam, mar szuletesekor sem volt picike, 55 cm-rel es 4 kg-mal szuletett. Ez a nagysag nalunk csaladi vonas, en is 180 magas vagyok, a ferjem sem alacsony, szoval eleg magas fiu lesz belole. A sulyat meg majd meglatjuk, hogy alakul, mert en vekonyka vagyok, a ferjem meg sportos.

Neha egyebkent en sem ertem, hogy mitol no ennyire gyorsan, mert csak az elso 1-2 honapban volt igazan falank, azota napi otszor evett mar a hozzataplalas elott is es teljesen normalis mennyisegeket, sot, a doki egy idoszakban azt mondogatta, hogy tobbet kellene ennie a sulyahoz kepest. :-S

Mindig oregitik szegenykemet, mert elso ranezesre nem hat honaposnak nez ki, foleg, hogy mar negy foga is van par hete.

A husit lassan bevezetem, de meg nem reg kezdtem a hozzataplalast es a fiamnak minden izlik, amit eddig kapott, igy olyan gyorsan haladunk, hogy meg nem volt idom felkeszulni a hus-terv kidolgozasara. :-D

2009. máj. 14. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!