Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányom arca,...

10 hónapos kislányom arca, popsija és puncija már jó ideje apró piros, rücskös pöttyös, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Orvos látta, azt mondta az arcára, hogy a hidegtől van, kenjem krémmel, illetve ne adjak neki tejterméket. Na ezeket megtettem, de semmi változás. Nappal alig látszik,nem piros, viszont estére teljesen bepirosodik az arca és a popsija, nunija is, szinte lángot. Nem nagy területen, de akkor is nyugtalanít.

Holnap visszahívom a dokit, de örülnék, ha megosztanátok a tapasztalataitokat, hogy mitől lehet?


- tejterméket nem eszik-

- semmi új ételt nem vezettem be, csak babáknak adható joghurtot, tejpépet eszi, illetve nagy gonddal válogatom össze neki a főzeléket gyümölcsöket is, semmi olyan nem adok ami allergizálhat

- 3 hete nem szopizik, tápszert kap, tehát az sem lehet, hogy én ettem esetleg valami olyat...


Mi lehet? Mégis valami ételallergia? Vagy babafürdető? vagy a fogzástól? (most elég intenzíven jönnek a fogai)


2011. dec. 4. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

tejterméket nem eszik-

- semmi új ételt nem vezettem be, csak babáknak adható joghurtot, tejpépet eszi


Ha tejallergia akkor babajoghurtokat,tejpépeket sem ehet hisz abban is van tejfehérje!vagyis tejpépből csak a HA-sat eheti illetve tápszerből is!Ezt nem mondta a dokitok???Ha a Ha-s dolgok után sem változik,illetve a doki sem tud rá semmit(bár az enyém kevertetett rá gyógyszertári krémet)akkor én elvinném egy bőrgyógyászhoz...azért gondolj bele szegény picidnek ez milyen rossz lehet,hogy írod estére már szinte lángol a nunuja!!nem rossz kedvű,sírós a babád!!Hol laksz??mert Bács megyében tudok egy nagyon jó bőrgyógyászt aki kimondottan babákra specializálódott!

2011. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mitől lehet, de szerintem nem tejallergia, én elvinném bőrgyógyászhoz! Azért sem értem a dokidat, mert amikor az enyém nunija piros volt, egyszerre írt fel egy olyan krémet, amit a gyógyszertárban kevernek ki, és az pár nap alatt el is mulasztotta! Szerintem vidd el bőrgyógyászhoz! Lehet valami vírus okozza neki, és az is lehet, hogy fáj neki!
2011. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is bőrgyógyász a legjobb megoldás.
2011. dec. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na, van valami fejlemény?
2011. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tegnap elvittük bőrgyógyászhoz, a kozmetikumok miatt alakult ki nála az ekcéma! Popsitörlőt, fürdetőt, popsikrémet, sampont, mindent az ég világon le kellett cserélni és a doktornő által javasolt illetve felírt krémeket kell használni. Egy napja hagytuk el a hagyományos babakozmetikumokat és már látványos a javulás. Popsitörlőt nem szabad használnunk egyáltalán, bár én beszereztem szín- és illatanyagmentes kendőt, azt használom ha nem vagyunk itthon, itthon meg lemosom a csap alatt:) Szerencsére semmi komoly!
2011. dec. 7. 17:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, jól van akkor! Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok a picidnek!!!
2011. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!