Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem a hozzátáplálás...

Hogyan kezdjem a hozzátáplálást, jó lenne így?

Figyelt kérdés
Lassan 5 hónapos lesz a kislányom, csak tápszeres. Még nem kezdtem el hozzátáplálni, de már tervezem a közeljövőben. Az étkezések így néznek ki: eszünk 8kor, 11kor, 14kor, 17kor és fürdés után 20kor, majd egyszer kel hajnal 5kor még enni. Almával kezdeném, tudom 1-2 kanál, előbb a leve, majd ha nincs gond a húsa stb. De mikor adjam neki? Tízóraira a 8as és a 11es evés közt kóstoltassak? És majd ha már többet fog enni, akkor válthatom ki a 11es tápit erre? Köszönöm előre is, aki válaszol.
2011. dec. 5. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, pont úgy, ahogy írtad! Tökéletes lesz! :))
2011. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elgondolás jó, de én nem a két evés közé tenném, mert akkor ha nem éhes, nem is akarja majd enni, hanem egyből a 11eshez. Megkóstoltatod vele, majd adod neki a tápszert. Aztán előbb utóbb annyi gyümit fog enni, h nem is kell mellé tápszert adnod. (Értelem szerűen mindig annyival kevesebb tápit adj, mint amennyi gyümölcsöt megevett.)
2011. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak olyan feneketlen a bendője, hogy 2 szopi között meg szokott enni egy kisebb almát kekszel. Amúgy én is alapból 2 szopi között csinálom a kóstoltatást, mert nem hízott rendesen. Esti tejpépet is 2 szopi között kapja és megeszi mindet.
2011. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A válaszokból látod mások a babák, és valamelyik két étkezés között is elfogadja, és mellette eszik is rendesen, de egyes babák nem ilyenek. Lányomnak étkezés előtt adtam az almát, utána evett tápszert is. De két étkezés között nem volt éhes, így semmit sem fogadott el.

Majd meglátod babád milyen, mennyire éhes és mennyire fogadja az új ízeket. Bárhogy is csinálod, jó lesz, úgyis alakul és úgyis ráérzel idővel a hozzátáplálásra.

2011. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babámmal is 5 hónaposan kezdtem, most két hete!:) Ugyanúgy eszünk, mint ti! Ugyanakkor:)


Írtam ki kérdéseket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ez nagyon bejött, az almából már egész adagot eszik (11h-kor és nem kér utána tápit), délután uzsira (17h) pedig tejpépet eszik.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, annyi, hogy nekem már nem kel hajnalban enni. De akkor nyilván tápi adnék neki.
2011. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!