Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagáltok arra, ha a...

Hogyan reagáltok arra, ha a dédik, nagyik csokimikulást, édességet vesznek a csokit még nem evő másfél-kétévesnek?

Figyelt kérdés
És a kezébe is adják... A gyerek meg már annyira nem kicsi, hogy ne tudja, hogy azt meg lehet enni.
2011. dec. 5. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Másfél évesen miért ne ehetne -mértékkel- csokit? Felesleges ennyire eltiltani. Semmi baja nem lesz tőle.
2011. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Kisebb korukban, mikor még nem ettek ilyesmit, még az ünnepek előtt figyelmeztettünk mindenkit, hogy mi még nem adunk csokit a gyerekeknek. Lehet, hogy nem tetszett nekik, de ez van, én vagyok a szülő, így a főnök is.
2011. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek: azért, mert tejfehérje-allergiás.


Másodiknak: igen, én is ezt tettem, de tegnap, míg a nagyinál volt a fiam, dédpapa vitt neki csolimikulást és adtak is neki egy kisebb darabot. Persze a gyerek imádta és én voltam a gonosz, hogy miért nem ehet többet. Azt nem értem, hogy miért nem lehet a szülő kérését tiszteletben tartani. Férjem annyit mondott, hogy a dédi szenilis és nem tudja mit szabad és mit nem. :S

2011. dec. 5. 18:47
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

22 hónapos a fiam.

Nem kapott még csokit a szó szoros értelmében. Csak tejszeletet, túró rudit, csokis pudingot.

Hogy hogyan reagálok? Megengedem neki, hogy egyen belőle, ha az minőségi termék. Massza mikulást nem kap, de én is megvettem neki a csomagjába a kinder mikulást.

Nem gondolom, hogy bármi baja lesz, ha most találkozik a csokival is! Ne vedd ennyire szigorúan ezt a kérdést. Mikulás jön! :) Belefér egy nap lazaság nem?

2011. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

"azért, mert tejfehérje-allergiás."


ezt mondjuk beletehettek volna a kérdésbe is, és akkor nem kérdőjelezzük meg a "szigorodat"...

2011. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
:( A legjobb az, hogy mivel a dédpapának nincs sok pénze, így a legolcsóbb kakaómasszásat vette persze. No de már mindegy, csak nem akartam túlreagálni sem, de annyiban sem szeretném hagyni. :S
2011. dec. 5. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Az én kisfiam is tejfehérje allergiás, nálunk is előfordult, hogy valaki elfelejtette, hogy nem ehet ilyesmit. Én nem haragudtam meg érte, pedig allergiás reakciója is volt. Legalább a saját szemükkel látták, hogy mit okoz nála a tej. Szerencsére idén lehet kapni étcsoki mikulást is. A családban már mindenki azt vett neki.
2011. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell értetni a rokonokkal, hogy a gyerek NEM EHET ILYET, mert ALLERGIÁS. Ha nagyon nem értik, akkor túlozz egy kicsit a lehetséges következményekkel. Mi a fontosabb a gyermeked egyészsége, vagy az, hogy esetleg megsértődnek?
2011. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Meg kell mondani a családnak hogy tejfehérje allergiás,és étcsoki mikulást kell neki venni!

A betegségtől függetlenül,nem fog a gyerek belehalni,ha kakaómasszás mikulásból eszik egy picit! Mi is ettünk és nem lett semmi bajunk!

Ezzel nem azt mondom hogy ez a jó,mert persze hogy a rendes csoki az igazi,de én azért nem sérteném meg a dédit!


Az én kislányomnak is ilyet vett a dédije,azért mert tetszett neki hogy olyan nagy (50cm)a mikulás.

2011. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha tudják hogy tejfehérje allergiás, akkor én előre szólnék, figyelmeztetnék mindenkit, hogy ne vegyen csokit, inkább gyümölcsből-mogyoróból álló csomagot adjon. Ha tudják hogy allergiás és mégis vesznek, az gáz nagyon.


Ettől eltekintve, ha nem allergiás, akkor miért ne ehetne egy évben egyszer csokit.

2 éves múlt a lányom, neki is csokit tettem többek közt a csomagjába, de a hugicának is ugyan azt aki még nem eszik csokit (9 hós), hogy a nővérkéje lássa, hogy úgymond egyformán kapnak...

2011. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!