Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvó 8 hónaposnál hogyan...

Alvó 8 hónaposnál hogyan csillapítsak lázat? 38,3-at mértem cumis-lázmérővel. Vagy adjak neki nurofent? Esetleg Germicid kúp?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Germicid kúpot adnék.Nyugodtan add be,ha fel is ébred,vissza fog aludni.Ne hagyd,mert feljebb fog menni a láza.Jobbulást!
2011. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a kúpra felkelt! Én a Nurofent adtam utána neki, azt simán becupizta.
2011. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Óh, köszi, azon vívódok most, hogy hűtőfürdő, vagy kúp vagy gyógyszer. :( Szegénykém... jó beteg lett, nappal még semmi baja sem volt. Mi már 3 napja betegek vagyunk apával. :(

Köszi!

2011. dec. 5. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:

éjszaka mindig a kúpot add, nappal mehet a nurofen, az jóval gyengébb. délután meg már ne adj kúpot, mert éjszaka akkor nem tudnál.

38,3 az éppen csak láz ezért nem kell felkeltened, add be a kúpot és hagy aludjon :) ha 39,0 fölé megy, vagy 39,5 akkor azonnal hűtőfürdő!

jobbulást!

2011. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nah szóval azt akartam írni, hogy kúpot 8 óránként lehet mert nagyon erős, tehát éjszaka kúp kerüljön sorra, ha nappal is lázas akkor reggel és kora délután még adhatsz de figyelj oda, hogy délután már ne adj kúpot mert akkor éjszaka nem tudnád azt adni.

nurofen-panadol gyenge (ezért is apható vény nélkül) 6 óránként mehet, vagy ha nagyon felszaladna a láza, a 2 vagy 3 felváltva mehet 4 óránként és persze hűtőfürdővel

2011. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok.

Hűtőfürdő csak az utolsó legyen!

Az én fiam nagyon lázas volt a 4 hónapos védőoltástól.Úgy csináltam,hogy adtam kúpot,az nem sokat változtatott,majd adtam Nurofen szirupot .Levetkőztettem bodyra,és a karjait,lábait betekertem hideg vizes zsebkendőbe.Látszott rajta,hogy jól esett neki.A kúp-szirup-vizes ruha közt fél-fél óra telt el.

2011. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, végülis Nurofent adtam neki, mert amikor elkezdem vetkőztetni, azonnal felébred. Már megy lefelé a láza, de ebből bizony orvos lesz. :(

Jó éjt mindenkinek! :)

2011. dec. 6. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!