Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 39,7es lázat mivel csillapítsak?

39,7es lázat mivel csillapítsak?

Figyelt kérdés

1órája 39,5volt a láza a fiamnak, akkor hűtőfürdő és panadol volt, most mértem, és nem le hanem fel ment a láza.

Megint hűtőfürdő? Vagy csak vizes törcsibe csavarjam egy kicsit? Sajnos nincs kúpunk itthon, panadol-nurofen van.

Vékony rugiban és kispléddel van csak betakarva, hogy az nem melegítse tovább.


2011. jan. 5. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hivd ki az ügyeletet!!!!
2011. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak arra gondolok, hogy mikor nekem volt majdnem 40 fokos lázam, és nem vitte le semmi, remegtem és írtó szarul voltam a láztól, akkor hívtuk az ügyeletet, és kaptam szurit egyből!

Én most már nem próbálkoznék házi praktikákkal, nehogy még feljebb menjen. Hívnám a dokit.

2011. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is egyet értek az előzőekkel. Orvos, gyorsan!
2011. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

4 órát várd ki majd csak aztán adj lázcsillapítót. Nem tudsz kérni kúpot valakitől, vagy gyógyszertár?

Vetkeztesd mesztelenre, a mellkasát hideg vizes törölközőbe tekerd szorosan, arra egy száraz törölköző!

Ezt hagyd rajta 15 percig, majd csere, és addig ismételd míg 38 fok alà nem megy!

2011. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Dokit írok én is, de ne ijedj meg , a láz nem a betegség hanem a tünet, hogy vmi ellen nagyon akar harcolni a szervezete! (Csak ugye a tartós láz nem túl jó...)
2011. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én sem próbálkoznék tovább házi praktikával. Hívd a dokit, nehogy még feljebb menjen a láza! Jobbulást!
2011. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kúpot hoz a férjem, úton van haza a munkából.

Amíg nem ér haza addig nem nagyon tudok pattogni, ugyanis mindennapos vagyok a tesóval, és mikor máskor jön rá az ember lányára a szülhetnék...

Két törcsicsere között fájást mérek...

Nincs gyerekorvosi ügyeletünk, a doki aki van épp terepen valahol a 3település között. Szóval egyenlőre nincs másom csak a priznic, hűtőfürdő és a nuro-panadol.

2011. jan. 5. 21:00
 8/15 anonim ***** válasza:

Hívd az ügyeletet!


Kb.1 hónapja 15hós babánknak 2.napja mindig visszaszökött a láza. Én már 38,7-nél hívtam az ügyeletet, másnap doki.

Aztán harmadnap megint doki, mert ismét ment felfelé a láza. Igaz csak 38-ra, de nyugtalanított, hogy mindig visszaszökött. Beutaltak kórházba és örülök, hogy nem hagytam annyiba, mert kiderűlt, hogy tüdőgyulladása volt, így ráadásul időben kiszúrták, a doki szerint nagyon az elején "elkaptuk".

2011. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm.

Pár órája még semmi baja nem volt a kicsinek, éppen egy pici láza lett olyan 4körül, rágó fogai jönnek, arra kapott nurofent, szépen "el is múlt" kisördög lett. Most dőlt ki 6-7között. A fürdetés már hűtőfürdőzés volt:(

2011. jan. 5. 21:03
 10/15 anonim ***** válasza:
2 óránként adhatsz neki különböző lázcsillapítót. 1 hete volt a 17 hónaposom vírusos, nekünk azt mondta a doki, hogy 38 alá ne is vigyünk le a lázát, mert úgy fog gyorsan meggyógyulni. Hűtőfürdő, amíg le nem megy egy picit a láza! Testhőmérsékletű vízzel kezdd és hűtsd egyre jobban. Ha a gyerek már vacog, vedd ki a vízből!
2011. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!