Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babam 8honapos. Stabilan ul....

Babam 8honapos. Stabilan ul. Atrakhatom-autoba-a hordozobol az autosulesbe? Ha vasarolni megyunk a bevasarlokocsiba is ultethetem? Nem fog kiesni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy hirtelen fékezéskor (ne adj Isten, ütközéskor) nagyon veszélyes, ha egy év alatti gyerek menetirány szerint ül. Ha az autósülést be lehet kötni menetiránynak háttal, akkor ültesd át, mert kényelmesebb neki, de ha nem, akkor első a biztonság, nem a kényelem!!! Nekik még nem eősödtek meg a törzsizmaik, a szalagok tartják a gerincoszlopt, és ezek könnyen szakadnak.:( Elég kevés ülés köthető be háttal (Concord ultimax, a Pierre Carden és a Bebé Confort egy-egy modellje). Ha már régen stabilan ül, a bevásárlókocsit (nem hosszú bevásárlásnál) már megpróbálhatod.
2011. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én csak akkor raktam át hordozóból ülésbe, mikor már ki tudott mászni a hordozóból! Mióta tud ülni a babád? Mikor vettük neki az ülést a boltba azt mondták hogy a feje fel kell hogy érje a fejrészt. Hogy rendesen megtámassza...! Amugy sokkal kényelmesebb nekik a hordozó, aludni tuti.Az én fiam rendszerint kocsiba elalszik és akkor nyeklik nyaklik, elörebukik szegény teljesen. Nem kényelmes neki alvás szempontjából.

A bevásárló kosárba pedig berakhatod nyugodtan de a kis kezét azért fogjad.

2011. dec. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 éves kor alatt menetiránynak háttal, hordozóba kötve biztonságos. Persze átteheted, ha annyira nem fontos a biztonság.


bevásárlókocsiba semmiképp nem tenném, több baci és kórokozó van a bevásárlókocsik fogantyúján, mint egy nyilvános vécé ülökéjén. 8 hónapos gyerekkel meg nem fogdostatnám a nyilvános vécé ülőkét sem, nemhogy a kocsit.

Persze láttam olyan anyukát, aki alkoholos kendővel átfertőtlenítette a bevásárlókocsit, de én még így sem engedném. Elég egy óvatlan pillanat és már a szájában a keze. És akkor meg a fertőtlenítőt nyalja.


Én ezért szerettem a hordozót, mert keresztben pont ráfért a bevásárlókocsira és nem kellett féltenem, sem a kieséstől, sem a bacis bevásárlókocsitól.És mindent látott, mert gyakorlatilag ülő helyzetben volt.

2011. dec. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

9 hónapos vagy 9 kg-tól menetiránynak megegyezően köthető, megfelelő ülésben. De inkább a stabil ülést is figyelembe kell venni.

Te tudod, mennyire stabilan ül. Én fiam 7 hónapos korától ül, de amíg kicsit dülöngélt, nem raktam a kocsiba. A játszótéren a babahintába tettem először, mivel ott ügyesen kapaszkodott hintázás közben is, így bele mertem ültetni a bevásárlókocsiba.

2011. dec. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekünk az van írva az ülésünkre, hogy 1 éves kortól és 9 kilótól.

gondolom mindegyik másmilyen, előző írta, hogy 9 hónapos kortól, szóval nézd meg.

de azzal legyél tisztába, hogy nagyon veszélyes mert még nem elég erős a nyaka, egy ütközésnél túl nagy erő nehezedik rá és nem is bírja megtartani

2011. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!