Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran találkozik a...

Milyen gyakran találkozik a gyermeketek a nagyszülőkkel? A heti egy alkalom tényleg nagyon kevés?

Figyelt kérdés
Én itthon vagyok gyesen. Nagyszülő mindkét oldalon van. Az én szüleim dolgoznak, a férjem édesanyja nyugdíjas. Mindannyian egy településen lakunk. A férjem dolgozik, van egy nagyobb, iskolás gyerekünk is. Este 1/2 5 - 5 körül érnek haza, a nagynak heti kétszer különórája van hatig. A kicsi 1/2 8 körül fürdik, a nagy legkésőbb 9-kor fekszik le. Hétvégén egyik nap az egyik, másik nap a másik nagyszülőt látogatjuk meg, de nem vagyunk fél napokat egyik helyen sem, max 2-3 órát, mert a bevásárlást, iskolai házit, nagyobb házimunkát, főzést ilyenkor tudom/tudjuk otthon nyugodtan megcsinálni. A férjem édesanyja viszont állandóan panaszkodik, hogy alig látja a gyerekeket. Van erre valamilyen megoldás? Én ettől már nem szeretnék kevesebb időt a családommal tölteni...
2011. dec. 6. 10:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Régebben mi is ezt a menős verziót csináltuk hétvégenként. Eredmény: otthon mindennel el voltam maradva. Jó ideje inkább a nagyszülők jönnek, és ha már itt vannak, szívesen segítenek. Így több legyet is ütünk egy csapásra: ők döntik el, milyen gyakran jönnek, ráadásul néha van egy kis segítségem is.

A heti egy alkalom nem kevés, legalábbis szerintem. Nálunk az egyik nagyszülőpár 60 km-re, a másik 30-ra lakik. átlagosan 2 hetente jönnek el.

2011. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Miért nem mennek ők hozzátok?

Amúgy szerintem nem kevés. Anyukám is hetente egyszer jön 3-4 órára. Mi sajnos csak 2 havonta tudunk hozzájuk menni, mert messze laknak.

Anyósom nem súrún jön át, csak ha valami dolga van errefelé. Mondjuk mi is akkor megyünk hozzá, kb 1-2 hetente. Nem lakik olyan messze, de nem is a szomszéd városban.

2011. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A szüleim a munka miatt hétköznap nem érnek rá, 6-7 óra, mire hazaérnek. Anyósom meg nem jön ide, csak ha a fia is itthon van. Azt meg, hogy mi megyünk, mi alakítottuk így ki, mert a kicsi még eléggé össze-vissza alszik.
2011. dec. 6. 11:09
 4/18 anonim ***** válasza:

Nálunk néha hónapok is eltelnek két látogatás között. Ide is, oda is 150 km. Anyósomék rokkantnyugdíjasak, szóval nekik anyagilag nagyon nehéz összehozni, hiába mondjuk, hogy szívesen kifizetjük. Apósomnak már nem megy olyan stabilan a vezetés, a sógorom (aki velük lakik) két állásban dolgozik, sokszor szombat, vasárnap is, így nem tudja elhozni őket.

Anyukámék szerencsére még dolgoznak, elég fittek, a két tesóm még otthon lakik, az idősebb már dolgozik, a kisebb még tanul. Sokszor ők is dolgoznak hétvégén, nehéz összeszervezni, hogy mindenki otthon legyen.

Legtöbbször skypolunk, hogy legalább így láthassuk egymást. Hetente többször is beszélünk telefonon, de azért az nem ugyanaz, mint személyesen.

2011. dec. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mi heti 3xor talizunk a nagyszülőkkel, mi is egy helyen lakunk (mi szoktunk menni, mert idősek) napi 4-5órát vannak vele. Párom szüleit ritkábban látja, kb. havi 1xer.
2011. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kevés, mindamellett,amennyi dolgod van otthon, ezt mindeannyian tudjuk, hogy azért energia ezt mindig megszervezni (pl előre főzni, korábban kelni takarítani, hogy induljatok,...ja és sosem pihensz 2 gyerek mellett...)

A nagyszülőknek nyilván kevés, főleg ha egész nap otthon vannak, persze hogy hiányzik az unoka akivel elfoglalhatják magukat.

Legésszerűbb megoldásnak tényleg az tűnik, hogy inkább ők jöjjenek hozzátok...

2011. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
És hétvégén sem tudnának inkább ők menni hozzátok?
2011. dec. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kevés.nálunk a szüleim 20 km-re laknak,minden vasárnap megyünk hozzájuk és a du-ánt náluk töltjük,akkor jönnek tesómék is velük is ilyenkor találkozunk,együtt vannak a gyerekek is!Anyósomék szemben laknak,náluk ebédelünk szombaton és vasárnap,de alkalmanként csak 1-2 órát töltünk ott.Ők sem járnak át,pedig nyugdíjasok(ezt nagyra értékelem az ő részükről),de ha a picit dokihoz kell vinni,akkor ők mennek a nagyért az oviba,vagy vigyáznak rá,ha nekünk elintézni valónk van.
2011. dec. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az teljesen mindegy lenne. Ide csak babázni jönnének, nekem attól meg ugyanúgy áll a munka, mintha nem lennénk itthon.
2011. dec. 6. 11:44
 10/18 anonim ***** válasza:
Anyummal és apummal szinte minden nap találkozik a fiam. Anyósommal együtt élünk, és mégis van,hogy napokig le sem sz@rja a gyereket. Amikor átjön a szobájába, akkor 20 percet bír ki vele, aztán hirtelen mindig eszébe jut valami, amit épp akkor kell megcsinálnia. Ja és anyósom oviban dolgozott...
2011. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!