Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran találkozik a...

Milyen gyakran találkozik a gyermeketek a nagyszülőkkel? A heti egy alkalom tényleg nagyon kevés?

Figyelt kérdés
Én itthon vagyok gyesen. Nagyszülő mindkét oldalon van. Az én szüleim dolgoznak, a férjem édesanyja nyugdíjas. Mindannyian egy településen lakunk. A férjem dolgozik, van egy nagyobb, iskolás gyerekünk is. Este 1/2 5 - 5 körül érnek haza, a nagynak heti kétszer különórája van hatig. A kicsi 1/2 8 körül fürdik, a nagy legkésőbb 9-kor fekszik le. Hétvégén egyik nap az egyik, másik nap a másik nagyszülőt látogatjuk meg, de nem vagyunk fél napokat egyik helyen sem, max 2-3 órát, mert a bevásárlást, iskolai házit, nagyobb házimunkát, főzést ilyenkor tudom/tudjuk otthon nyugodtan megcsinálni. A férjem édesanyja viszont állandóan panaszkodik, hogy alig látja a gyerekeket. Van erre valamilyen megoldás? Én ettől már nem szeretnék kevesebb időt a családommal tölteni...
2011. dec. 6. 10:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg,de én már alig várom,hogy csak heti 1-2 alkalommal találkozzunk a nagyszülőkkel! Ugyanis velük lakunk és bár nagyjából minden rendben, azért az,hogy élhessük a saját magunk kis családi életét,nagyon hiányzik! Akármekkora is egy lakás,alkalmazkodni kell és nem élhetitek a napi rutinotokat! Úgyhogy sztem nem kevés az,ha csak hétvégén találkoztok! Nem ettől függ a szeretet,gondoskodás, segítség...
2011. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi pontosan ezért vezettük be a kéthetente látogatást. Kéthetente szombaton délelőtt megyünk anyukámékhoz, ott ebédelünk, alszanak a gyerekek, uzsonna után hazajövünk. Néha már elviszik a két nagyobbat péntek este és náluk alszanak. Anyósé a vasárnap. Délelőtt átviszi a férjem a nagyokat, ott ebédelnek, alszanak, uzsonna után hazavisszük őket. Én nem szeretem ha hozzánk jönnek. Anyukámék még hagyján, de Anyós sosem akar hazamenni. Megkérjük, hogy jöjjön 5-re, jön 6-ra, de akkor már nálunk indul a fürdetés. És nyolc órakor úgy kell kiraknunk, hogy menjen már haza, de addigra ezerrel felpörgette a gyerekeket. Már százszor elmondtuk neki, hogy nálunk eset 6-kor fürdés van. 1/2 7-kor vacsora és utána mese, alvás, tojik rá.
2011. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Ha a nagyszülők mennének hozzátok, akkor addig amíg ők babáznak, Te tudsz haladni a házimunkával!

Nálunk úgy van, h átjönnek a nagyszülők, addig én vasalok, mosogatok stb. mikor épp mi adódik, tudunk közben beszélgetni, együtt is vagyunk, a gyereket is lefoglalják, így jobban is tudok haladni a munkával, és a látogatás is kipipálva!

2011. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem kevés egyáltalán. Attól még nagyon szépen tudnak kötődni egymáshoz.
2011. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is úgy van, hogy anyukám babázik, én meg közben főzök, mosogatok stb. Közben tudunk beszélgetni is. Azért ők mégsem olyan vendégek, hogy ne lehetne vinni a háztartást míg itt vannak.
2011. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én nem tudok úgy házimunkát csinálni, ha valaki van nálunk, mert nekem is csak az az egy alkalom van hetente, amikor találkozom a szülőkkel. De engem inkább az érdekel, hogy kevés e a heti egy alkalom. Nyilván rugalmasak vagyunk, ha valami okból van egy kis szabadidőnk, megyünk kétszer is, vagy anyuék is beugranak munka után, de igazából anyóson kívül senki nem kevesli ezt az időt... Vagy én gondolom rosszul?
2011. dec. 6. 14:37
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az az érzésem, hogy Neked bőven elég ennyi, sőt! Az anyósodnak nyilván kevés, mert sokat van egyedül, és vágyik a társaságra, de azt,hogy nektek mennyi kell, Te érzed, és ha soknak találod a heti egyet is, akkor csökkentsd! Az a baj ( és ez tapasztalat),hogy ahogy telnek az évek, a gyerekek nőnek egyre több otthoni feladat lesz ( leckeírás, tanulás, egyre többet igénylik, hogy nyugiban tudjanak otthon játszani), és ha már dolgozni fogsz, akkor neked sem lesz mindegy, hogy mennyit vagy otthon , tudsz együtt lenni a pároddal, pihenni, stb. Szóval nincs olyan, hogy mennyi elég, mert ez teljesen személy, és körülmény függő, amennyi Neked belefér!

Én egyébként olyan vagyok, mint Te, ha itt van valaki nem tudok házimunkát csinálni, ráadásul nálunk olyan a család, aki nemhogy nem segít, de még el is várja a vendéglátást, úgyhogy mi bizony megyünk, ott legalább mi mondjuk meg mikor indulunk haza.

Még egy tipp: mi van, ha a párod megy át a gyerkőcökkel, Te meg addig otthon takarítasz, és egy kicsit magad vagy, mondjuk, hogy ne legyen sértődés, minden második alkalommal?

2011. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Na igen, ez a vendégátásos dolog ismerős... Mi többek között ezért is döntöttünk amellett, hogy menjünk. Szoktam olyat csinálni, hogy a férjem és a gyerekek elmennek, én meg takarítok. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. dec. 8. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!