Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek bölcsis a gyermeke...

Akinek bölcsis a gyermeke gyakran van hányás-hasmenéses betegsége? Kicsimnek 2 hónapon belül ez a 3.

Figyelt kérdés
Mindig kigyógyul belőle, és leginkább a hányás jellemző rá, a hasmenés hamar múlik, most azt tervezem kivizsgáltatom, vérvétellel-székletmintával. Jól gondolkodom, vagy felesleges a vizsgálat. Gyógyszert nem kap rá, normaflore, diéta, mindig ez a válasz. Nem mintha gyógyszer párti lennék, de igazából sosem derül ki milyen vírus okozza, sokféle rota vírus van, ez az orvos válasza.
2011. dec. 7. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy mit tudnának megállapítani, de ha Téged megnyugtat, csináltass labort. (A vérvételt utálni szokták.)


Az enyém október óta bölcsis, még nem volt igazán beteg, egy kisebb köhögős vírus volt.


Vírusra nincs gyógyszer, szóval így kívülállóként nekem nem tűnik úgy, hogy rosszul járt volna el az orvosod.


Azt hozzá kell tennem, hogy a böcsis gyerekem a kisebb, és tavaly, amikor a nagy járt oviba először, ő egy évig végig beteg volt, és amit haza hozott, annak a felét átlagban a kicsi is elkapta, így ő már biztosan edzettebb.


A nagy lányomak meg állandóan kötőhártyagyullaádsa lett, ősztől tavaszig 5x. Én is elvittem szemészhez a vége felé (=kivizsgáltatni), de teljesen feleslegesen mentünk. Azt mondta az a doktornő, hogy minden gyereknek van egy érzékenyebb pontja (egyébként felnőttekkel sincs ez máshogy), és ott támadható a szervezete legjobban.


Kitartás!

Remélem hamar lecseng nálatok ez a beteges időszak!

2011. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Enyém nem bölcsis hanem sulisok már. Volt nekik párszor, de szerintem az nem jellemző, hogy egy gyerek rögtön egymásután többször ugyanazt a virust elkapja. Egy évben lehet többször igen, de valószinű az már más fajta, hisz szinte már egész évben jelen vannak effajta virusok. Én nem hagynám annyiban, hisz borzasztó az a betegség!
2011. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sokfajta ilyen vírus kering.


Barátainknál (4 gyerek van), de ősztől tavaszig kb. 2 hetente valaki hányós-hasmenős.


Ezért is gondolom, hogy a hajlam erre adott lehet, mert velük sokat találkozunk, és sosem kaptuk még el.

Én életemben összesen 3x hánytam, a gyerekeim (4 és 2) meg soha. Nagy lányom egyetlen egyszer hányt egy kisebbet. Pedig az ovis csoportjában volt vírus, épp annyi gyerek dőlt ki, hogy még nem kellett miatta bezárni az ovit, de ő nem kapta el.

első

2011. dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a gyors válaszokat. Holnap úgyis vissza kell vinnem, hogy meghosszabbítsam a táppénzt, megkérdezem mi legyen a vizsgálatokkal. Csak szegénykém olyan sápadt, karikásak a szemei, bágyadt, bár nem az a levert beteg baba képét mutatja, csak ránézéskor látszik, hogy valami nem stimmel. Szeretném ha teljesen kigyógyulna és csak úgy vinném bölcsibe, engem viszont vár a munka, de annak sincs értelme, hogy viszem bölcsibe, aztán telefonálnak, hogy hányt, lázas (mint múltkor) és akkor kezdődik minden elölről. Pedig kap vitacolant, meg bérescseppet, és mégis mindig van valami nyavalyánk. Az orrfolyás, köhögés állandó és ez így is lesz állítólag, mert a közösség ezt hozza magával :(
2011. dec. 7. 13:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is bölcsi a kisfiam,de szerencsére még soha nem kapta el a rota vírust,életben nem volt még hányós-hasmenéses megbetegedése.Az egyik kis barátja (csoporttársa a bölcsiben)viszont kb. havonta egyszer elkapja a hányós vírust.
2011. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!