Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves kismamák! A problémám...

Kedves kismamák! A problémám lehet, hogy nagyon egyedi. Ti nem érzitek úgy néha, hogy sajnáljátok a szabadságotokat és hogy néha olyan világvége hangulatotok van?

Figyelt kérdés

4 hónapos lesz a kislányom és imádom.

Nagyon sok foglalkozást igényel(csak karban van el főleg du.),a dolgom nem tudom csinálni.Éjszaka alig alszik(még 2x eszik),nehezen alszik vissza.Nagyon fáradt vagyok.

Segítségem nem nagyon van.Csak én vagyok ilyen rossz anya?Ez már depresszió?


2009. máj. 15. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
így amit leírtál én is kilennék . Én tuti hogy leszoktatnám a kezemböl. Mindig egy kicsit letenném és játékra terelném a figyelmét. Rá szánék pár napot hogy vissza szoktassam a kedves kiságyba!Észre fogja venni hogy ott is jó érzés énekelj neki tereld el a figyelmét elöször sírdogál de meg kell szoknia ha piheni szeretnél. Vagy a játszoszönyegre szoktasd v. a nagyágyra magad melé napkőzben. Párnap és jóbbb lesz!Te boldogsságod függtöle és még büszke is leszel ha kitartóan végig csinálod.Meg kell szerettetni vele a környezetetttt
2009. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy vagy rossz anya!! éjszaka próbáld meg csak teáztatni mert lehet hogy nem is éhes csak szomjas a drága.te pedig megeteted és teli van a pocija lehet ezért nem alszik.nekem is 4 hós lesz a kislányom.ő éjszaka csak iszik 2-szer.van amikor többször ha nyüszke.próbáld meg leszoktatni arról hogy felveszed mindig,inkább beszélj neki,mesélj énekelj,bohóckodj,rakd a tv elé érdekelni fogja.És nyugi biztos hogy jó anya vagy!!!!!!!!!
2009. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
tényleg szoktasd le a kezedből....hát igen szülés után már soha többet nme vagy egyedül. ez az időszak elmúlik fel a fejjel!!
2009. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán NEM vagy rossz Anya.Az en gyerekem 14 honapos es ez az ido alatt majdnem mindig vele kellett legyek,mert senkit nem fogad el,sokszor meg az apjaval sem marad pedig imadja.A dolgom most is akkor vegzem ha o alszik,de mar nem is erdekel,ha nem tudom elvegezni.Ö az elso,de en is nagyon orulok,ha nelkule el tudok menni valahova,vagy ha 1-2 orara a nagyi elviszi.Ne gondold hogy azt az idot takaritassal toltom.PIHENEK!!!!!Kitartast!
2009. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
este probáld meg a sinlacot nics benne tej csak rizs és szentjánoskenyér gyümölcs, vízzel higittom és a fözelékes cumi lyukát kinyulitottam forro tűvel és adóm cumisüvegböl. Azóta nem kell föl reggelig.Orvos írja föl.
2009. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem vagy rossz anya. Én is azt gondoltam magamról, hogy rossz anya vagyok, amikor ilyen volt a kislányom. 4-6 hónapos korában nem lehetett tőle semmit csinálni. Most 11 hónapos lesz, és haladunk szépen előre. Anyuka már meg tud főzni, kimosni, teregetni, vasalni, mosogatni, felmosni úgy, hogy nem szenved senki semmiben hiányt, a kislányom sem. Igaz én egy kicsit fáradt vagyok, de nem baj, lesz ez egy kicsit később másképpen. A kislányom most már elvan a kiságyban is, ha anyának dolga van, de utána kiveszem és vele vagyok, játszunk. Ha megjön apa akkor pedig együtt játszunk. Nyugi, tényleg lesz még másképpen is, csak ezt a kis nyűgös időszakot kell átvészelni valahogy és folyamatosan visszaszoktatni a kiságyba.
2009. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom tápis-e vagy szopis, de ha szopis semmiképp ne teáztasd éjjel, etesd csak meg, lehet, hogy tényleg csak szomjas, de az anyatej ital is. A tejtermelésednek nem tenne jót, ha éjjel egyáltalán nem ürülne a melled, főleg, ha a gyerek igényli még. Egyébként az én kislányom most 7 hós, és nekünk is volt egy olyan időszakunk, kábé ebben a korban, amikor csak karban volt el. Vedd is fel, a házimunka másodlagos. De 5-6 hónapos kora óta a konyhapultra helyezett pihenőszékben jól elvan hosszabb távon is, közben tudok főzni, kajálni mellette. Igaz ezt már kezdettől használtuk, csak 3-4 hósan nem maradt meg benne sokáig. A játszószőnyegén kb 10 percig magára lehet már hagyni. Takarításban azért próbálj segítséget kérni, ha más nem megy legalább foglalkozzon vele valaki amíg te takarítasz. Egyébként szerintem mindenki érez néha így, az enyém is kel még éjszaka is van, hogy 2X és néha bevallom, még pipa is vagyok rá egy pillanatig. Szerintem meg attól, hogy teletömöd lefekvés előtt, nem biztos, hogy kevesebbet fog ébredni.
2009. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a bíztató válaszokat,nagyon kedvesek vagytok.Csak bízni tudok benne,hogy hónapról-hónapra jobb lesz,és én is lenyugszom majd.

2009. máj. 15. 19:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szégyen bevallani, ha egy anya kimerült, hiányzik az az idő, amikor még a maga ura volt. Néha én is érzek ilyet. Igaz, az én fiam már nagyobb, másfél éves, de egyedül nevelem születése óta, hát én is kivagyok néha. Ha már végképp kimerülök idegileg és fizikailag is, akkor rábízom a nagyira egy napra, az nekem felér egy hét vakációval :) Persze a te babád még nagyon picike, hát csak annyit tudok mondani, hogy türelem. És hogy ne szégyelld, hogy mit érzel, ez természetes. Az a természetellenes, hogy ezt sokan nem merik kimondani, mert attól félnek, hogy mások szemében rossz anyák lesznek.

Annyit tehetsz, mindkettőtök érdekében, hogy próbálod arra szoktatni, hogy ne csak a karodban legyen el. Az sem szégyen ugyanis, ha alkalmazkodásra neveled. Bizony, egy családban többen vannak, és persze, hogy a baba a legfontosabb, de azért nem csak neki vannak igényei.

2009. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!Az én fiam anno nagyon hasfájós volt,és szinte csak kézben volt hajlandó ellenni,akkor is csak úgy ha sétálgattunk vele.Mivel apa dolgozik(most már külföldön)és csak 7végente van itthon,minden marad rám.Igaz ő már 6,5hónapos,és hova tovább egyre jobban el van maga.Kapott egy pihenőszéket(2hónaposan),amit ha eszem,vagy főzök,oda rakok magam mellé így én is/ő is lát.Amellett nekem a babkocsiban se maradt meg,így volt hogy kenguruban vittem magammal-boltba,ide-oda.Amerika stílusú a ház(nappali-konyha egy légtér)így a nappaliban a játszószőnyegén ha játszik én rálátok és ha nyűgösebb tudok neki beszélni.

Tehát próbáld meg a hordozó kendőt,kengurut-könnyebb is tartani vele,és ő sem érzi mellőzve magát.Vagy a közeledbe tedd le.Én is azt gondoltam,hogy sose lesz el maga,de hidd el,meg fog változni,miután forog majd.Kitartás és nem vagy rossz anya!És jól teszed,ha csak kiírod is magadból az aggodalmaid.

2009. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!