Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet szoptatni egy 7...

Hogy lehet szoptatni egy 7 hónapos csecsemőt?

Figyelt kérdés
Én már szinte képtelen vagyok rá! Tej az van, azzal nincs gond. De egyszerűen csak ficánkol az ölemben, tekereg ide-oda, ha sötét van, az a baj, ha világos, akkor az, nem jó a csend, a zaj mégrosszabb, fekve, ülve, párnával, anélkül... Egyszerűen nem hajlandó rendesen szopizni! Szív egyet-kettőt, aztán kapálózik, megint vissza, megint kapálózik. Már az elválasztás gondolatánál járok...
2011. dec. 7. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Várjuk együtt a válaszokat, mert én is így vagyok vele. 7 hónapos a lányom, már egy ideje ez megy. Én már kiváltottam nála 3 szoptatást éppen ezért. Már csak a reggeli és az esti van, de ezek is sokszor kész szenvedés neki is és nekem is.
2011. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál, Sorstárs! Mivel váltottál ki három étkezést? Igazából én is már kiváltottam, de tápszerrel. Illetve a háromból kétszer kap zöldséget vagy gyümölcsöt, de csak 100 grammot eszik meg belőle, így még kap olyankor is 100 gramm tápszert. Az anyatejjel sajnos nap közben már egyáltalán sehogy sem boldogultunk. Eddig még reggel-este ment is valahogy, de az utóbbi napokban csak szenvedünk mi is.
2011. dec. 7. 22:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nálunk is. Már én sem bírom. Meddig tart ez az állapot? Ha valami megzavarja akkor annak vége. Én már attól félek hogy apad a tejem, mert napok óta nem eszik egy rendeset. Ha nem forgólodik akkor elalszik rajta.
2011. dec. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Délelőtt gyümölcs keksszel, ebéd főzelék, délután tejpép. Szerencsére Ő imád enni, simán betermeli az adagokat.

Azt nem értem, hogy éjjel végig alszik, reggel mire felébred nagyon éhesnek kéne lennie, erre alig akar szopizni, mert minden más fontosabb. Nézelődik, tekereg, magyaráz, csapkod, ...

2011. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szopási sztrájk lehet.

Bár itt a példa kapcsán kisebb babáról lehet szó, de lehet, hogy találsz olyan okot, ami Rátok is illik...


[link]

2011. dec. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg, de én valahogy nem tudok ezekben hinni.
2011. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Senkit nem szoktam megkövezni. :o)

Szerintem itt annyi a kérdés, hogy mennyire tartja fontosnak az anyuka, hogy még szoptasson. hiszen mondhatja azt is, hogy ok, akkor eddig kérte, itt vége. (Off: sajna van, aki a 3 hónaposával teszi ugyanezt, pedig erősen kétlem, hogy egy három hónapos el akarná választani magát...)

2011. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez szopisztrájk. Most volt nekünk is. 7 és fél hónapos a fiam, és a bátyja pont ennyi idősen dettó ugyanezt csinálta. annyi, hogy érdekesebb a világ, mint hogy ő most csak egy dologra figyeljen oda. :) Ne adjátok fel, mert 1 hónap és kérni fogja, figyelni fog, kell még neki a cici! Én csak álmosan bírtam megetetni, plusz ugye van egy másik gyerekem is, elég rossz volt, mert szegény ha odajött beszélgetni elvonta a baba figyelmét még jobban. De mondom, elmúlt magától! Pedig szó szerint ugrált az ölemben, becsípte cicim és azzal a szájában oldalra rántotta a fejét, csapkodott a kezével, dumált cicivel a szájában, nem volt egyszerű :)
2011. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De ha ilyen keveseket eszik nem fog elfogyni a tejcim?
2011. dec. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez korai elválasztódás, vagy ahogy előttem írták, szopisztrájk. Pár hét és el fogja magát választani. (Ezt anyáink idejében még normálisnak tartották, most meg már nem)

Ha szeretnéd ezt visszafordítani, akkor olvasd át a "szakirodalmat". Te döntésed

2011. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!