Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen időközönként kell és...

Milyen időközönként kell és érdemes a csecsemőt szoptatni?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy másfél óránként, volt aki azt mondta, hogy 3 óránként etette, de azt percre pontosan betartotta.

Mi az ideális? Nem szeretném se túlzásba vinni, se éheztetni.

Valamint:

- Ha megszoptattam és utána kifejtem a maradék tejet, akkor azt a tejet öntsem ki? Vagy később feltudom használni? Mit érdemes vele tenni?

- Olvastam hozzátáplálásról is. Nem a 6 hónapos utánira gondolok, hanem rögtön a szülés utániról.

Ha van elég tejem és elég a babának, akkor el lehet azt hagyni vagy ettől függetlenül érdemes tápszert venni és azzal is etetni?


Teljesen más:

- Avent kézi mellszívót vettünk és hozzá kaptunk poharakat (2-3 darabot).. tehát minden tartozékot. Abban is letudom fagyasztani a tejet, vagy mindenképpen kell ilyen tasakot/zacskót vennem hozzá?

- Mennyi ideig lehet lefagyasztani a tejet? Jó, gondolom nem 3-4 napokig, de max 2 napot kibír? Vagy azt már meg se próbáljam oda adni?


Bocs, hogy ennyit kérdezek, de az első babánk lesz és baromira nem voltam még ilyen helyzetben. Szeretnék mindent jól csinálni, amennyire lehet.

Köszi a válaszokat előre is.

[Sárga földig lehordó válaszokra NEM vagyok kíváncsi!]


2011. máj. 7. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!Ne az órát nézd a ciciztetések között!A babád jelzi ha éhes!Ő nem ismeri az órát, így neked sem ahhoz kell igazodnod! A tejet zacsiba fagyaszd, de ne vegyél drága zacsit fölösleges, a normális ugyanúgy megteszi!(átverés hogy aventesbe lehet csak, hisz ugyanúgy készül mint a többi zacsi, müanyagüzemben dolgozik az édesapám zacsikat gyárt, és ugyan az min2)! Fagyasztani 6 hónapig lehet!Lefejed, összegyűjtöd, és egy evésre valót,( kb200ml) lefagyasztod dátumozva!

Főzelékbe vagy pótlásnak jól jöhet még!

2011. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja én ne vegyél tápszert előre!Fölösleges, mert ha van tejed, akkor az a legjobb!6 hónap után ugyanúgy szoptatod mint addig, csak 1-2 ciciztetést kiváltasz gyümölcsel, zöldséggel!
2011. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel eléggé kezdőnek tűnsz :) /semmi gond, én is így kezdtem/ ajánlom, hogy olvasd el az lll szoptatós füzeteit. [link]

Illetve egy másik szoptatást segítő könyvecske a [link]

A kérdéseidre a válaszaim:

Igény szerint jó szoptatni, azaz ha a babád jelez, akkor etesd meg. Az anyatej könnyen emészthető (sokkal könnyebben mint a tápszer) ezért hamar meg is éhezhetnek a picik. Mivel az anyatej étele és itala is 6 hónapos koráig, ezért lehet, hogy pl. melegben gyakrabban keveset szopik, máskor pedig alszik egy nagyobbat, és akár 3,5-4,5 órát is kibír.

Fejés:

Fejni nem kötelező. Jó ha elsajátítod a technikáját, mert szükséged lehet rá, mondjuk ha egy nagyobbat alszik a babád és nagyon feszít a melled, esetleg a szaporítani szeretnéd a tejet. A lefejt tejet 72 (de inkább csak 48) óráig lehet a hűtőszekrény belsejében (nem az ajtóban) tárolni, fagyasztani 6 hónapig lehet. Viszont a fagyasztott és felengedett anyatejnek más az illata és íze, amit nem minden baba fogad el. Ezért túl sokat sem érdemes belőle fagyasztani (legalábbis próbáld ki egyszer, hogy a te babád egyáltalán elfogadja-e). Én személy szerint az első babánál lelkesen fejtem és fagyasztottam, aztán az egész cuccot fél év múlva kidobtam, hiszen rendelkezésünkre állt még friss anyatej is.

2011. máj. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

4,5 hós babám van és tapasztalataim erről-arról, úgyhogy tanácsaim ezek: igény szerint szoptass; ha 4 óránként kér, akkor úgy, ha 1-1,5 óránként kér még talán az elején, akkor úgy. Szerintem ugyan a 3 óránkénti az ideális, de csak akkor, ha a baba nem kér korábban! Semmiképp ne éhezzen!

Tápszer inkább kerülendő, csak ha nagyon muszáj, akkor add, mert miért is lenne rá szükség, ha van elég tejed? Az anyatej a legjobb a babának, tápszer nehezebben emészthető és nem olyan tökéletes, mint az anyatej.

Cumisüveget nagyon kerüld el, mert a legtöbb baba egy idő után abbahagyja miatta a szopizást. A www.lll.hu oldalt én is ajánlom.

Lefejt tejet érdemes eltenni, de azt te tudod, mennyire lesz majd rá szükséged, illetve idővel derül majd ki.

A fejés szerintem arra jó, ha szaporítani akarod a termelődő tejmennyiségedet, vagy ha túltermelés van és időnként kell fejned egy kicsit, hogy ne feszüljön annyira a melled (vagy ne csordogáljon magától a túltelítettségtől). Én nem szeretek fejni és csak akkor fejtem, ha muszáj volt ( pl. az első 3-4 hétig nagyon sok tejem volt a tejbelövellés miatt, úgyhogy mindig fejtem valamennyit, nehogy mellgyulladás legyen belőle, és mert magától is folyt már el)

A tejet mindig Aventes pohárban fagyasztottam le. Mellszívót nem használtam, csak kézzel fejtem. Én viszont sajnos a legtöbb lefejt anyatejet azonnal kiöntöttem (sajnáltam is), mert pici a fagyasztónk (hűtőn belüli rekesz),nem fér el benne szinte semmi, és mert nem gondoltam, hogy később hasznát venném.

Hónapokig tárolható, mint ahogy előttem írták is.

Sok sikert kívánok mindenhez és sok örömöt a kis jövevényben!

2011. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!