Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet este jól laktatni...

Mivel lehet este jól laktatni egy 6 hónapos csecsemőt aki tejallergiás és nagyon nem szereti a tápszerét mivel nagyon rossz ízű?

Figyelt kérdés
A tejpépeket is kipróbáltuk de mivel nem nagy a választék a diétásak közül egyiket sem igazán szereti.
2011. nov. 14. 10:48
 1/6 anonim válasza:
Próbáld meg a tápszerét ízesíteni. pl.: ne vizben hanem teában old fel, vagy turmixolj bele banánt, tégy bele késhegynyi vaníliás cukrot. Nekem ezek beváltak.
2011. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A Milupa vaníliás rizspép is számításba jöhet. Keserű ízzű ezért én gyümölcs kompótot főztem hozzá (alma, banán) vagy konzerv gyümölcsöt pépesíttem (őszibarack, meggy) így édes gyümölcsös ízzű lesz, kisfiamnak sokáig adtam, doktor néni írta. A gyümölccsel keverve alapként használtam és minden este más ízűt csináltam. Laktató, mi azért kaptuk mert tápszerből este 400 ml is megivott és refluxa kezedett lenni, ez táplálta, laktatta és tápszerből kevés is elég volt.

2011. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Melyik fajtát eszi a baba? Mert mi a mIlupa milumil tejallergiás tápszert kaptuk és megette.., (receptre volt 270Ft, akkor támogatás van rajta)


De a babán vagy alma jó ötlet. Ezektől viszont sűrű lesz és a cumisüvegből nem tudja majd kiszopizni.. sajnos. Kanállal kell odaadni neki.


Vagy vacsira is adhatsz neki szilárd ételt, ha már elkezdtétek a hozzátáplálást.

2011. nov. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sinlacot próbáltátok?ha nem,szivesen küldök,mert kisfiam nem eszi,de egy bontatlan csomagom van.
2011. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sinlac finom, édes, lehet gyümölcspürével még dobni rajta.

Tejpépet meg készíts otthon: veszel babáknak való gabonapelyhet (natur: van köles, rizs, vegyes, nagy a választék) és ezt kevered ki a tápszerrel, majd ízesíted pl gyümölcspürével. Ezt is készítheted otthon (turmixolsz barackot, vagy almát, banánt, körtét), vagy pl a müllerben nagyon jó áron lehet kapni 100% os gyümölcspürét (490 ft) és ezt teszed rá.

Fiam szintén tejérzékeny és nagyon sokáig ez volt a reggeli és a vacsora, mert a tápszert 7 hós korától egyáltalán nem itta (milumil pepti), ebben pedig nem volt választék.

2011. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Valaki kérdezte milyen tápszert iszik a baba: Milupa Peptit 2.

A sinlacot köszönjük de sajnos kipróbáltuk és nem vált be,pedig már sok mindenbe bele kevertem.

A banános ötlet viszont nagyon bejött.:)

2011. nov. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!