Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy adjátok be 10 hónapos...

Hogy adjátok be 10 hónapos babátoknak a D vitamint, és hány cseppet?

Figyelt kérdés
Eddig mindig a reggeli tápszer előtt csepegtettem a szájába, majd ráitta a tejet. Most viszont bevezetett egy új szokást, miszerint még az ágyban, alva issza meg a tápszert,aztán már csak 11kor eszik joghurtot. Most akkor mikor adjam neki a vitamint? Mehet a joghurttal vagy inkább az ebédnél a főzelékbe keverve? Ja és hány cseppet? Eddig 2-3at adtam, de múltkor a patikus azt írta a dobozra, hogy 5-6 cseppet kell. Ti mennyit adtok?
2011. dec. 8. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a doktor határozta meg enm a patikus attol nem kellene eltérni.

én a tápszerébe tettem /és bizti nem 5-6 csepp /

nekünk 2 csepp kelett

2011. dec. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Naponta egy cseppet kell adnom neki (alapból azt hittem, mindenkinek!), és az esti fürdés után, a tápszer ivása előtt a szájába cseppentem. Ha mégis 2-3 csepp jönne ki az üvegből véletlenül, akkor másnap nem kap.
2011. dec. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jol irja a hozzászóló. Ne térj el a doki javaslata alapján ok?
2011. dec. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A dokink nekünk nem mondott semmit. A védőnő mondta még anno hogy 1 csepp kell. De aztán még nyáron voltunk egy másik dokinál, mert a miénk szabin volt, véletlenül a D vitaminról kezdtünk beszélgetni, és ő azt mondta, hogy nyáron elég az 1 csepp, de télen kell 3. Na most akkor mi van?
2011. dec. 8. 08:40
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor igazodni kell, nem attól függ tél vagy nyár(persze egy picit függ az ételek összetevője idény zöldségek gyümik miatt) kutacs összenövést nézik elsődlegesen és utánna állapitják meg hány csepp kell
2011. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk orvos mondta,hogy 1 cseppet adjak naponta. Én kanálra cseppentem és úgy adom be, pont azért, hogy tényleg egy cseppet kapjon. A D- vitamint ugyanis túl lehet adagolni, a szervezet eltárolja, ha több van bevíve a szükségesnél.
2011. dec. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy egy cseppet kell, a gyerekorvosunk mondta.

Ebédkor (vagy bármilyen más étkezésnél) a kanál kajára cseppentem, és azt biztosan megeszi. Amíg nem tápláltam hozzá (anyatejes), addig kanál anyatejbe tettem egy cseppet, majd meguntam, mert alig jött ki tej, és simán a szájába.

2011. dec. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a védőnő mondta hogy 1 csepp kell. Én a reggeli tápszerbe teszem bele. Amikor még cicizett, akkor pedig nevettettem és a szájába csöpögtettem.

Az évszaktól pedig azért függ a D-vitamin, mivel a napfénnyel is jut a szervezetbe. Ezért mondják ha nyáron sokat van napsütésben (persze nem tűző napon!), akkor nem baj ha kimarad...

2011. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Este amikor törölgetem, akkor cseppentek a szájába 2 cseppet. 2 éves, nálunk ennyit kell adni még nyáron is.

Ha a tápszerbe cseppenteném, nem biztos, hogy bejutna mind2 csepp a pocakjába, hiszen néha hagy egy kicsit, szerintem ez nem jó módszer. Inkább kanállal add akkor pl. az ebédnél.

2011. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!