Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lemaradt a fejlődésben. Kinek...

Lemaradt a fejlődésben. Kinek kell szólni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek 1 éves a lánya, szerintem nagyon le van maradva a fejlődésben. Egyáltalán nem reagál a nevére, igazából alig kommunikál a külvilággal, ha egymagában üldögél, sokszor ülő helyzetből is eldől és marha nagyot tud esni. Mindössze 6 és fél kiló a gyerek, nagyon sovány. Az anyukája úgy tesz, mintha ez teljesen normális lenne. Tápszert nem hajlandó neki adni, helyette ad zsíros kenyeret hagymával... Az a fura, hogy a védőnő erre nem szól semmit? Hiszen időnként csak látja őket, ha máskor nem, oltásnál.
2011. dec. 9. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

és az orvos is.

ha 1 éves akkor az orvosnak is felkellett volna tünnie.


amúgy lehet tudott betegsége is van, csak anya nem veri nagydobra és kezelve van, doki mindent tud.


ha nagyon aggódsz menj el a védönöhöz és beszélgess vele.

2011. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, lehet az lenne a legjobb megoldás, mert én próbáltam beszélgetni ezzel az anyukával, de lehetetlen, nem hajlandó tudomást venni a valóságról. Azt is tudom, hogy nem állnak túl jól anyagilag, felajánlottam az én babám tápszerét, persze úgy mondtam, hogy nekünk már nem kell, szívesen odaadom, próbálja ki (BEBA Pro), de nem kellett neki.

Nem csak nekem tűnik ez fel, hanem sok más anyukának is, mindenki ki van akadva, hogy miért nem tesz ellene semmit, de ugye a szemébe nem mondják, csak a háta mögött.

Szerintem, ha egy anyuka eljár egy közösségbe (mint nálunk a baba-mama klub), ahol bizalmas dolgokról is beszélgetünk, elvárható valamilyen szintű őszinteség. Nem kell mindenről beszámolni és nem tartozik minden ránk persze, de ez így elég kellemetlen, főleg, amikor a hasonló korú gyerekek jönnek-mennek, játszanak.

2011. dec. 9. 12:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nincs rendben, kb fél éves szintjén van szegény, súlyban és tudásban. Lehet, hogy alultáplált, és azért nem is fejlődik jól :S A zsíroskenyér nem éppen a csecsemő szükségletit tartalmazza.

Az meg mi, hogy nem hajlandó tápszert adni? Tudom, hogy drága, nekem is gatyám rámegy kb, de legalább nyugodt vagyok, hogy ha épp nincs túl jó étvágya a babának, azért hiányt sem fog szenvedni semmiben.

Ha van is vmi alapbetegség, ahogy az első válaszoló írja, azért attól még jobban odafigyelhetne a kedves mama az étkezésre... Mondjuk én tudok olyat is, aki folyton azt mondta a védőnőnek, hogy kap tápszert a gyerek, közben meg nem kapott. Volt egy doboz otthon mutatóba, arra az esetre, ha kijöttek látogatóba. Mondjuk ők legalább ettek rendesen gyümölcsöt, főzeléket, meg rendesen fejlődtek a gyerkőcök.

2011. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocsi a szóismétlésekért, sietni akartam, remélem azért nem túl zagyva, amit írtam.
2011. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szóljatok ti anyukák a saját védőnőtöknek erről (mindenki a sajátjának), előbb-utóbb összefutnak a szálak. Talán akkor ennek az anyukának a védőnője is észbekap.
2011. dec. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
inkább a családvédelemnek szólj bent az önkormányzatnál. Nem lehet túl lelkes a hivatásában a védőnő ha ezt hagyja...
2011. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat, csak nem akartam én lenni a "szemétláda", aki jelentgeti a családot, ezért próbáltam meg inkább az anyukával beszélni, de sajnos hiába.
2011. dec. 9. 13:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ismerősöm, 8 hónapos csemetével. A gyerek szó szerint egész nap a babakocsiban van, ha már magától hasra tud fordulni,akkor sokat mondok.

Anyuka mondja,hogy lerakta a földre, (eszébe jutott,hogy lehet nem ártana)és csak sír szegény,"mert mászna,de nem bír"

Ő is nagyon alultáplált,egy mosoly nincs soha az arcán,látszik hogy csak nyűg a szülei nyakán....

2011. dec. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hű, nekem is van egy ilyen ismerősöm. Neki is 1 éves a lánya, kisebb, mint az én 8 hónaposom (az enyém tök átlag, ő is a sült krumplitól elkezdve minden sz@rt ad a gyereknek. Ők voltak már dokinál is a gyerekkel, azt mondták nekik, hogy nincs semmi baja. (Nekem legalábbis azt mondta, hogy nincs semmi baja.)

Ő még szopis, de szerintem ott sem stimmel valami. Javasoltam neki, hogy vegyen a gyereknek legalább tejpépet, és adjon neki naponta legalább egyszer, de szerinte semmi baj nincs. Hát szerintem meg gáz, ha egy gyerek 1 évesen alig 7 kiló.

Szerintem nem tudsz tenni mást, mint amit már itt írtak. Jelezd a védőnődnek és kérdezd meg, hogy ilyenkor mit lehet tenni.

2011. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Védőnőnek kell szólni. Hihetetlen, hogy nem tesz semmit... Meg az is, hogy ilyen embernek gyereke van. Minek?!
2011. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!