Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ha a babátok 4...

Anyukák, ha a babátok 4 hónapos korában kezdtétek a hozzátáplálást, milyen táblázat szerint haladtatok?

Figyelt kérdés
Mindegyik táblázat, amit találtam 6 hónapos kortól kezdi felsorolni, hogy mit mikor kaphat a baba. Akkor amit pl. 8 hónapos kortól ír, azt mikor adhatom neki, ha mi már előbb elkezdtük?
2011. dec. 9. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi is 4hósan kezdtük almával. előbb csak a levét adtam neki 30ml-t első nap,aztán 60, 90, 120,és 150. mikor elértük a 150et ,másnap már pürét kapott, almát megházmoztam kislyukú reszelőn lereszeltem és már tudta enni. Most kezdtem bevezetni a tejpépet, holnap kap 150-et belöle, másnap rakok bele egy kis almát. Akkor esszük egy hétig és kap répát, sütőtököt és őszibarackot. kb 1hónap múlva kitalálom a továbbiakat:)
2011. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok [link]
2011. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt használtam. 4,5 hónaposan kezdtük. 6 hóig csak azt kapta, amit lehet adni 4-6 hó között, utána pedig nagyjából a táblázat alapján léptem tovább.

2011. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor egyelőre marad az eddigi választék!:)
2011. dec. 9. 12:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Én pl. úgy kezdtem, hogy kerestem egy táblázatot, majd elballagtam a védőnőhöz. Ott összegeztük a dolgokat és amit a 6. hónaptól írtak, azt kezdtem el adogatni a lányomnak gyümölcsben, zöldségben egyaránt. Először természetesen alma, őszi és sütőtök volt, majd szépen lassan jöhetett a szilva, krumpli, sárgarépa bevezetése.

Most 5 hónapos a lányom, de mi 3,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást 1 kiló súlyvesztés miatt. Nekem esélyem nem volt a gyümölcs levével 'szórakozni', egyből pépeset kapott. Abból se 4-5 kanállal, hanem egyből megevett egy almát, majd hozzá 150 ml tápszert és aludt 5 órát. Előtte folyamatosan visszajött minden neki, hiába etettük lassan, óvatosan, sűrűbb tápszerrel, stb.. tehát nekünk orvosi "előírás" volt a gyümölcs adagolása. Azóta egy csepp tápszer nem jön neki vissza és a tízórai + uzsonnát ki is váltottuk már. 3 hét alatt vissza hozta az 1 kilót és azóta még pluszba másfelet szerencsére.

Most megvárom, amíg 6 hónapos lesz és elkezdem neki az ebédet. Azt terveim szerint 7,5 - 8 hónapos korára akarom kiváltani és ott viszont már 'szigorúbban' 3-4 kanalas módszerrel csinálom.

Én úgy csinálom, hogy először a védőnővel egyeztetek, majd pl. a 7 hónaposnak írt gyümölcsöket (amit 5 hónaposan adnék neki, mert ugye -2 hónap!) kezdem el kóstoltatni pár kanalas módszerrel.

2011. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem néztem semmilyen táblázatot,mert mind mást írt.

A bébiételeket kapta ami a korának megfelelő(azok ugye már 4 hónapos kortól vannak).

2011. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő adott táblázatot, és tollal átirta a hónapokat: a 6 hónapost 4esre, a 7est 5ösre, a 8-9est 6osra, a 10-11est 7esre. a 12 hónapos pedig hagytuk. Mi eszerint haladtunk, semmi gond nem volt semmivel. Már 10 hónapos, nagyon jó evő.
2011. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem néztem táblázatot. :)

Anyumat kérdeztem, aki orvos. Meg szépen fokozatosan haladtunk kb ebben a sorrendben:

alma, őszibarack, banán, krumpli, répa, sütőtök.

Utána már nem emlékszem a sorrendre: paradicsom, cukkini, szilva, cseresznye, meggy, csirke, pulyka,stb.


Ami szerintem fontos, hogy ne kapjon olyat, amin allergizál: eper, málna, mogyoró, ...

A többit meg fokozatosan. Ha csak keveset kap elsőre, látod rajta a nap folyamán, ha fáj a hasa tőle; akko tedd félre azt az ételt pár hétre, majd lehet újra próbálkozni vele.

2011. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyelőre még nem nézek táblázatot, mert elég sok gyümi van amit először kaphat és mire mindet megismertetem vele, el fog telni jópár hét. Eddig evett almát, kekszet, ivott sütőtököt, szilvát. 1 hónapja kezdtem, nem sietek sehova :)
2011. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4.hónap: alma,őszibarack,dinnye,krumpli,répa

5.hónap:sütőtök,körte,banán,zöldborsó,sárgabarack,rizs

6.hónap:brokkoli,cukkini,tök,cékla,meggy,szilva,keksz(glutén)zeller,fehérrépa,gesztenye

7.hónap:spárga,túró,csirke,nyúl hús,saláta,sóska,sárgaborsó

8.hónap:kelkáposzta,karfiol,csirkemáj,karalábé,sajt,joghurt

9.hónap:tojássárgája,zöldbab,kiwi,vaj,olaj,áfonya

10.hónap:káposzta,kelbimbó,zöld fűszerek,hagyma,foghagyma,marha/sertéshús,paradicsompüré

11.hónap:narancs,citrom,paprika,lencse,retek

12.hónap:hal,tej,méz,ribizli,tejföl,tojásfehérje,mandula,dió,mogyoró,ananász,eper,málna

táblázatokat is néztem és egy orvos tanácsa állítottuk így össze,most 7,5 hónapos

7.hónap:spárga,

2011. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!