Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos anyatejes...

3 és fél hónapos anyatejes kisbabám az elmúlt 1-2 hétben elég étvágytalan. Nincs rosszkedve, jól érzi magát. Étkezések után az ökle állandóan a szájában van. Most akkor éhes vagy nem? Tejem van az tuti. Légyszíves adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés
2810 grammal született és most 6010 gramm.
2011. dec. 9. 22:18
 1/7 Vérgibbon ***** válasza:
Elkezdett nőni a foga. Vegyél neki Gengigel-t Fájdalomcsillapító kenőcs, bekened vele az ínyét és megnyugszik tőle.
2011. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vérgibbon ***** válasza:
Az enyémnek segített. De nemárt ha van másmilyen kenőcs is otthon. Ha nem segítene mégsem.
2011. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem éhes, ez a foga miatt van, ha esetleg nyála folyik az is.(Hűtős vagy bármilyen gumis)Rágókát adhatsz neki, persze most még neked kell tartani. Amíg jól érzi magát, én nem kenném semmivel. Ráérsz még kenegetni ha nyűgös lesz vagy még rosszabb....
2011. dec. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én fiam csak két és fél hónapos és ugyanezt csinálja, nem hiszem hogy a foga jönne még.. az evés kb 5 perc aztán szórakozik, szerintem azért rágja a kezét mert most fedezte fel (legalábbis az én fiókám) és állandóan nézegeti és megpróbálja ,megenni, de mindenre rá próbál kapni ami a szája közelébe kerül.
2011. dec. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi baja! Ahogy egy felnőttnek, a gyermeknek sem mindig kell ugyanannyi étel. A "hivatalos" az, hogy fél éves korára a születési súlyát meg kell hogy duplázza (nagy súlyú babáknál pedig meg kell közelítenie a dupláját). A leírásod szerint már most duplája, szóval nem kell aggódni! Nálunk is volt olyan hogy kevesebbet evett, majd aztán többet. Ez függ attól is hogy mennyit mozog, hogy szokott kakilni stb...

Foga nem hinném hogy jönne. Mi 3 hónapos korától kezdve azt hittük hogy jön (nyáladzás, rágás). Végül most, 7 hónaposan bújtak ki az első fogacskái.

2011. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. A fogzási tünetek hónapokkal a fogak kibújása előtt is kezdődhetnek, mindkét gyerekemmel így volt. Nekem nem volt kérdés hogy mikor 2,5 hónaposan elkezdték, akkor az volt már. Jól esett nekik ha bármivel masszírozom az ínyüket, és a harapós "kínlódás" csak erősödött míg kibújtak a fogak 5-6 hósan.
2011. dec. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a fogzási tünetek már a 3-4. hónaptól elkezdődnek, de ezek csak kis jelek. A valós, amikor már amiatt nyűgös a gyerek, éjjelente felkel akár többször is, az csak a fogának a kibújása előtti kb 1 hét!
2011. dec. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!